Zwoegen 30 j Ook vergrijzing zorgt voor steeds meer problemen in de sector nogtotmorgen Bouwbedrijven zijn op zoek naar personeel nu de sector na de crisis weer aantrekt. Maar het blijkt lastig om vakmensen te vinden. Cindy van den Broecke wil met haar foto's asieldieren helpen De Ride for the Roses beleefde giste ren zijn eerste strandeditie. Bij pavil joen De Brouw aan de Brouwersdam gingen 252 mountainbikers van start voor een rit van 20 of 40 kilometer langs de vloedlijn. Het keerpunt van de lange afstand lag in het Klimbos van Westenschouwen, voor de korte rit was dat bij paviljoen Zuid-Zuid west in Renesse. De fietstocht le verde ruim 7500 euro op voor kan kerfonds KWF. „We moesten de laatste maanden een aantal opdrachten afslaan om dat we niet genoeg personeel heb ben," zegt Johan de Visser, direc teur van bouwbedrijf Joziasse in Vlissingen. „Dat hebben we hier voor nog nooit meegemaakt." Bouwbedrijven zoeken werkne mers. Na de crisisjaren is er weer genoeg werk om mensen toe te voegen aan hun personeelsbestand. Maar het blijkt lastig om vakmen sen te vinden. Tijdens de crisis ver trok een groep werknemers vanuit de bouw naar andere sectoren. Daarnaast vergrijst de bouw. Het Financieele Dagblad (FD) meldde gisteren dat 4638 leerlingen zich dit jaar inschreven voor een bouwop leiding aan het mbo: een daling van 4,4 procent. Terwijl er volgend jaar bijna zevenduizend leerlingen no dig zijn om de personeelsvraag in te kunnen vullen. De Visser: „Er zijn weinig jonge ren die in de bouw willen werken. Het is geen populaire sector. Jonge ren werken niet meer zo graag met hun handen. Ook is er vanuit de bouwsector te weinig gedaan om hen te trekken." Een deel van het probleem zit hem ook in het feit dat veel bouwvakkers zzp'er zijn ge worden tijdens of voor de crisis. De Visser: „Vaak is het zo dat de betere werknemers voor zichzelf begin nen. Zij clusteren zich soms, dan kunnen ze ook grotere opdrachten aannemen. In zo'n geval zijn zij concurrenten van ons." Ook Eric de Ruijsscher herkent het probleem. We moeten de bouw aantrekkelijker zien te maken voor jongeren Hij is directeur van bouw- en infra- bedrijf H4A in Sas van Gent en was tot 2015 voorzitter van afdeling Zee land van Bouwend Nederland. „Bij ons bedrijf valt het personeelste kort nog mee. Want ook tijdens de crisis hebben we bewust mensen in vaste dienst genomen, voor het moment dat de bouwsector weer aan zou trekken. Maar ik ben bang dat het op termijn een groter pro bleem wordt." Want ook De Ruijs scher ziet de toenemende vergrij zing in de bouwsector in het alge meen en in zijn eigen bedrijf. „In 2011 was de gemiddelde leeftijd van onze werknemers 42,3 jaar, dit jaar is dat 43,1. Dat verschil valt mee, maar je ziet dat de gemiddelde leef tijd blijft toenemen. We moeten de bouw aantrekkelijk zien te maken voor jongeren." Dat probeert ook bouwbedrijf Schrijver in 's-Gravenpolder te doen. Algemeen directeur Landré Schrijver: „De zorg over personeels tekort is er binnen de hele bouw sector al langer. Het vakmanschap vergrijst en verdwijnt. We probe ren jonge mensen enthousiast te maken. Zo lopen jongeren van de vakhavo van het Calvijn College een dag met ons mee op de werk vloer. Daarvan werkt nu een jongen in ons bedrijf." Ml VANAVOND december omroedzeeland De tien van Renesse i( Mis 'r niet! Staatsloterij Oudejaarstrekking 31 december vrijdag 30 december 2016 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND4 Bouwbedrijven zoeken vaklui Joanne Karkdijk Vlissingen -Eric de Ruijsscher, H4A 20u30 22U00 "Een dramatische gebeurtenis leeft voort 31 decemöer 0utJejaarsfa Nederlandse Loterij SPEEL BEWUST 18+

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33