Van Gerwen wel door, Klaasen naar huis Tussen Taylor en Van Barneveld zat het nooit echt lekker 29 DARTS WK IN LONDEN PHIL TAYLOR RAYMOND VAN BARNEVELD Tien jaar na hun epische WK-finale staan Phil Taylor en Raymond van Barneveld vandaag weer tegenover elkaar in de kwartfinale van het WK. Er was eens een tijd dat de wereldkampioenen van beide dartsbonden echt wat voorstelden. Dachten we in Neder land, eind jaren negentig. Hoewel het pik en pook was destijds tus sen amateurbond BDO en prof- bond PDC, kwam het er onder druk van tv-zender ITV dan einde lijk van: een rechtstreeks duel tus sen de wereldkampioenen Ray mond van Barneveld (BDO) en Phil Taylor (PDC). Barney had net zijn tweede we reldtitel gepakt, voor The Power stond de teller al op zeven. Twee keer eerder hadden ze al tegen over elkaar gestaan, op weinig be duidende toernooien van de we- relddartsfederatie. De Engelsman won bij het EK in 1990 met 4-2 en bij het Duits Open in 1993 met 3-2. Zou Van Barneveld zich zes jaar later tot 's werelds beste darter kronen door Taylor in 'het darts duel van de eeuw' onderuit te ha len? De verwachtingen waren vooraf hooggespannen, de teleur stelling in Nederland was na af loop groot. The Power bleek veel te sterk: 21-10 waren de ontnuchte rende cijfers. Taylor wreef na af loop zout in de Haagse wond: 'Ik wilde maar één ding: hem vernie tigen. En dat is gelukt. Dit is leu ker dan seks. Ik denk dat iedereen nu wel overtuigd is wie de beste is.' Het is nooit meer echt goed ge komen tussen koele kikker Taylor en stresskonijn Van Barneveld. De Hagenees (nu 49) won later heus nog weieens van zijn inmid dels 56-jarige rivaal, toch noemt hij Taylor nog altijd zijn 'angstgeg- ner'. Terecht. In meer dan drie kwart van de gevallen was hij het die zijn tegenstander moest felici teren na een onderlinge partij. Maar die epische WK-finale op 1 januari 2007 maakte heel veel goed voor Van Barneveld. Met 7-6 trok hij toen aan het langste eind tegen Taylor. In zes finales van gro te toernooien stonden ze tot op heden tegenover elkaar, die van nieuwjaarsdag 2007 is de enige die Barney wist te winnen. Geen finale Dartskenner en RTL7-commenta- tor Jaques Nieuwlaat stelt met die wetenschap vast dat het maar goed is dat het vandaag geen fina le betreft. „Dan maakt Barney meer kans dus, haha. En ook het feit dat hij een dag rust heeft ge had en Phil niet, speelt denk ik een rol. Van Barneveld wint met 5-3, voorspel ik. Het is in ieder ge val een ontmoeting waarvan mijn dartshart sneller gaat kloppen." Wayne Mardle (43), viervoudig halvefinalist bij een WK en nu tv-dartscommentator bij Sky Sports, merkt op dat Van Barne veld en Taylor (die gisteren met 4-2 van de Belg Kim Huybrechts won) inmiddels voorbijgestreefd zijn door Michael van Gerwen en Gary Anderson. „Maar vergelijk het met voetbal. Manchester Uni ted en Liverpool doen al jaren niet meer echt mee om de titel, maar als ze tegen elkaar spelen is dat el ke keer weer heel bijzonder." Mardle denkt dat dit weieens de eerste keer kan worden dat de wedkantoren Phil Taylor niet als favoriet zien voor een duel met Raymond van Barneveld. „Als je het mij vraagt, denk ik ook wel dat Raymond wint." De Canadees John Part, drievou dig wereldkampioen (tx BDO, 2x PDC), vindt het mooi om te zien dat Van Barneveld nog één keer een gooi doet naar een plek bij de allerbesten. „Deze wedstrijd is wel richtinggevend. Het zou Phil, als hij verliest, een extra zetje rich ting de uitgang kunnen geven." vrijdag 30 december 2016 76 onderlinge ontmoetingen 2 BDO 14PDC Dartsnaam Leeftijd Woonplaats Plaats op wereldranglijst Wereldtitels Dit WK The Power 56 jaar Stoke-on-Trent David Platt (3-0) Kevin Painter (4-0) Laatste 10 ontmoetingen Barney Robbie Green (3-0) Alan Norris (4-0) Adrian Lewis (4-3). De eerste: 23/9/1990. Kwartfinale EK: Taylor - Van Barneveld 4-2. De laatste: 5/6/2016. Poulewedstrijd World Cup'of Darts: Taylor - Van Barneveld 4-1. 1ÊÊÈZ De spannendste: 1/1/2007. WK-finale (PDC): Van Barneveld - Taylor 7-6. Een bijzondere: 7/11/1999: Kampioen PDC (Taylor) - Kampioen BDO (Van Barneveld): 21-10. Niet meer de besten, maar wel bij zonder Max van der Put Londen LONDEN Michael van Gerwen verslapte even in zijn partij tegen Darren Webster, maar pas nadat hij in ijltempo een 3-0 voorsprong in sets had genomen. Hij kon het zich dus veroorloven, maar zijn zelfver trouwen kan er wel wat door zijn aangetast. Het werd 3-1 en toen vond Mighty Mike het wel letjes. Hij leek in de laatste set zelfs even op weg naar een ninedarter, maar na zeven 'perfecte pijlen' strandde die poging. „Ik heb op het eind weer laten zien dat ik kan doen wat ik wil op de momen ten dat het moet", stelde Van Gerwen na de partij (4-1). „Dat is het belangrijkste. Ik ben weer een stap dichter bij mijn doel." De volgende tegenstan der lijkt vandaag ook te doen. Daryl Gurney bereikte als eerste Noord-Ier ooit de kwart finales van het WK, maar hij lijkt nog niet klaar voor een se rieuze krachtmeting met de nummer 1 van de wereldrang lijst. Jelle Klaasen, kampend met een peesontsteking in zijn arm, verloor met 4-2 van Dave Chisnall. James Wade bereikte de laatste acht dankzij een 4-3 zege op Michael Smith. Peter Wright klopte lan White: 4-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29