NEC aast op zoon Larsson 1 Mathieu van der Poel vliegt zichzelf voorbij in Azencross 26 Bouwmeester kiest haar broer als coach HET JAAR VAN SANNE WEVERS Het kon niet wat ze deed, maar ze deed het toch. Turnster Sanne Wevers won olympisch goud in Rio. Hij is 19 jaar oud en komt over van Helsingborgs IF, waar zijn vader tot voor kort hoofdtrainer was. Met die club degradeerden vader en zoon eind november uit de hoogste klasse van het Zweedse voetbal. Na de beslissen de wedstrijd werd Jordan Larsson op het veld aangevallen door hooligans van zijn eigen club, die hem het shirt uittrokken. Enkele dagen later leverde Henrik Larsson zijn contract in. Larsson is geboren in Barcelona, toen zijn vader daar bij FC Barcelona voet balde. Jordan Larsson speelde in de jeugdopleiding van Barcelona, voordat hij in 2012 naar Zweden verhuisde. Edwin de KruijfF, de technisch mana ger van NEC, wilde de komst van Lars son gisteren nog niet bevestigen. „Ik ga niet in op geruchten", liet hij weten. UITSLAGEN Tevez kiest ook voor job in China Van Dijk mag niet weg van trainer Alles is hier groot. Het sta dion. Het podium. De be langen. Maar de vrouw op de mat kijkt niet om zich heen. Ze ziet niets. Het pu bliek niet, de camera's niet, haar naam op het sco rebord niet. Ze hoort niet dat de speaker haar naam omroept. Ze staat stil en ze staart recht voor zich uit, naar de tien cen timeter brede balk vlak voor haar. De balk, de balk, de balk is alles wat er is. De rest van de wereld bestaat niet. Dat ze in de finale van dit onderdeel staat, op de Olympische Spelen, is een klein wonder. Ze plaatste zich voor Rio als lid van de vrouwenturn- ploeg - het is veertig jaar geleden dat er voor het laatst een ploeg met Ne derlandse turnsters aan de Spelen meedeed. Nederland en turnen, dat was jarenlang zoiets als Jamaicanen in een bobslee: ze mochten al blij zijn als ze meededen. Het aantal medailles dat Neder landse vrouwen op de Spelen haal den in het turnen is heel makkelijk uit te rekenen: nul plus nul plus nul is nul. Turnmedailles, die worden nu een maal gewonnen door Chinese of Ame- rikaanse springveren, door Roemeense kindsterretjes of Russische diva's. Door meisjes, vrijwel altijd. Door tieners die na afloop giechelen in de camera. Door iele popjes die door de catacomben lopen met een Hello Kitty-rugzak. Sanne Wevers is al vierentwintig. In vrijwel alle andere sporten ben je dan nog jong. In het turnen niet. Daar ben je op je vierentwintigste een oma. Jonge, onvol groeide meisjes zijn kleiner, lichter en le niger. Ze kunnen vaak nog net een keer va ker om hun as draaien, nog net een pi- rouetje extra maken. Een paar tienden hier, een half puntje daar: in het turnen sta je als vierentwintigjarige vrouw al met 3-0 achter voordat je één radslag hebt ge maakt. Daar, naast de mat, in het oranje trainingspak, staat haar vader. Vincent heet hij. Ze noemt hem in de turnhal bij zijn voornaam. Papa zegt ze alleen thuis. Dat hebben ze ooit zo afgespro ken. Ze wilden niet dat andere turn sters het gevoel zouden hebben dat hij haar, en haar tweelingzus Lieke, zou voortrekken. Thuis zijn ze doch ters, in de turnhal turnsters. Simpel. Het kon eigenlijk niet anders dan dat ze turnsters zouden worden, San ne en Lieke. Hun ouders kennen elkaar van het turnen. Tot hun twaalfde train den ze bij hun moeder - Gemma. Daarna nam vader Vincent het over. Mathieu van der Poel (21) vloog de afgelopen weken als een acrobaat van de ene naar de andere zege. Gisteren in de Azencross te Loen hout overspeelde hij zijn hand. Hij crashte zo hard dat hij afge voerd moest worden naar het zie kenhuis, waar een zwaar gekneus de nek werd vastgesteld. Tot aan het NK op 8 januari rijdt Van der Poel zeker geen wed strijden meer. De val tijdens de voorlaatste ron de van de Azencross was huive ringwekkend. Met veel bravoure probeerde Van der Poel op een heuveltje voorbij Tom Meeusen te springen om zo achter diens ploeg genoot Toon Aerts aan te gaan. Het moest een kunststukje wor den waarop alleen Van der Poel het patent lijkt te hebben. Roerloos Dit keer ging het echter mis. En goed ook. Hij landde veel te veel op zijn voorwiel, sloeg over de kop en bleef roerloos liggen. „Het zag er pijnlijk uit", vertelde de late re winnaar Wout van Aert. „Ma thieu bewoog ook niet en dat is vaak een slecht teken." Pas na tien minuten werd de ongelukkige Ne derlander weggedragen naar de ambulance. De toegesnelde arts liet al snel doorschemeren dat de gevolgen mee lijken te vallen. „Een klap in zijn nek, geen breu ken en niet buiten kennis ge weest." Vader Adrie van der Poel kon ook al een conclusie trekken: „De eerste week zal hij wel niet kunnen fietsen. Wat er daarna ge beurt, is nog afwachten." Twee uur na de crash verliet Poe- leke het ziekenhuis in Malle. Met een zwaar gekneusde nek, meer niet. „Ik ben in orde", liet hij zelf via Twitter weten. „Het was een nare val. Mijn eigen fout, maar al bij al heb ik geluk gehad." vrijdag 30 december 2016 NIJMEGEN NEC wil de Zweedse aan valler Jordan Larsson vastleggen. Jordan Larsson is de zoon van Hen- rik Larsson, die eind vorige eeuw fu rore maakte bij Feyenoord. Jordan Larsson, hier nog in actie voor Helsingborgs IF. foto pro shots LEEUWARDEN Zeil ster Marit Bouwmees ter laat zich de ko mende tijd begelei den door haar broer Roelof. De regerend olympisch kampioene in de Laser Radial zocht een vervanger voor Jaap Zielhuis, die vanaf januari aan de slag gaat bij het Watersportverbond als hoofdcoach van de olympische zei lers. Zielhuis vervangt in die rol de Zuid- Afrikaan lan Ainslie. „Roelof is een gewel dig paar extra ogen, is altijd rustig en heeft ervaring", aldus Bouwmeester giste ren. Roelof Bouw meester, die sinds de aanloop naar de Olympische Spelen in Rio de Janeiro al deel uitmaakte van de begeleidingsstaf, zal in ieder geval in 2017 de hoofdcoach van zijn zus zijn. Bouw meester: „We kijken gedurende het jaar of er eventueel nog iets aan de staf toege voegd moet worden." SCHAATSEN Heerenveen. NK afstanden. Mannen, 1500m: 1. Kramer 1.45,82, 2. Nuis 1.46,05, 3. Roest 1.46,15, 4. Verweij 1.46,66, 5. Krol 1.46,68, 6. Van Alphen 1.47,03, 7. Blokhuijsen 1.47,19, 8. Bosker 1.47,67, 9. Dijs 1.48,57, 10. Roozen 1.48,63. Vrouwen, 500m: 1. Ter Mors 38,47, 2. Van den Brandt 38,66, 3. Das 38,79, 4. Leenstra 38,90, 5. Van der Werft 39,13, 6. Schulting 39,17, 7. De Nee- ling 39,24, 8. Smit 39,29, 9. L. de Jong 39,36, 10. Wüst 39,37. Vrouwen, 3000m: 1. Wüst 4.02,31, 2. A. de Jong 4.02,76, 3. Nauta 4.04,50, 4. Achtereekte 4.04,81, 5. Joling 4.05,99, 6. Schouten 4.06,54, 7. Van der Weijden 4.06,72, 8. Wijfje 4.08,15, 9. Visser 4.08,60,10. L. de Vries 4.09,15. VOETBAL Carlos Tevez (32) vervolgt zijn voetballoopbaan in China. De Argentijn teken de voor twee jaar bij Shanghai Shenhua. De club betaalt 84 miljoen euro aan Boca Juniors. In China gaat Tevez flink wat geld verdienen, 720.000 euro per week. Dat is 1,19 euro per seconde. Tevez is daarmee de best betaalde voetballer van dit moment. VOETBAL Southampton wil niets weten van een vertrek van Virgil van Dijk. „Hij blijft gewoon bij ons. We laten hem echt niet gaan, want hij is veel te belang rijk", aldus trai ner Claude Puel. Van Dijk wordt in verband ge bracht met clubs als Chelsea en Manchester City, die maar liefst 50 miljoen euro voor hem zouden willen betalen. ■c o a Gewoon doen wat normaal gesproken onmogelijk is Thijs Zonneveld Rio de Janeiro - Ad Pertijs Loenhout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26