REQUIEM - MOZART 23 John. Met een achtergebleven anti- Brexit-poster achter een raam en op een tuinhek een schaaltje kerstkrans jes 'Help yourself. Merry Christmas' is dit gedeelte van Brixton allerminst de achterstandswijk waarvoor die wordt gehouden. Hier huist de mid denklasse. Het tamelijk brave gemid- delde; Bowie maakte van de ontsnap ping daaraan zijn levenswerk. Op nummer 40 zijn de vensters verduisterd met houten plankieren. De gordijnen op de bovenverdieping zitten dicht. 'Ben je hier voor Bo wie?', vraagt een buurman die al ro kend een gebloemd bankje in zijn The Bach Choir Orchestra of the Netherlands o.l.v. dirigent Pieter Jan Leusink "Maak kennis met de erfenis van Amadeus" Ga naar pzc.nl/klassiek Opel laadt. 'Dat kun je wel vergeten. De bewoners zijn doodmoe van gluurders en bloemenleggers. Ze doen voor niemand open.' Op naar Manchester Street dan maar, gelegen in de chique ambassa- deurswijk nabij Regent's Park. Hier trok Bowie in 1967 in bij manager Ken Pitt. De metro naar Soho. In die wijk liggen de artistieke wortels van Bowie die als tiener - hij speelde zes jaar in diverse bandjes voor hij in 1969 eindelijk doorbrak met Space Oddity - dagenlang rondhing in Den mark Street. Het straatje gold als de Britse versie van het New Yorkse schrijverssteegje Tin Pan Alley, met de fameuze La Giaconda Dining Room als bruisend middelpunt. Aan de bar fantaseerde de jonge Bowie over sterrendom met - ons al enige tijd ontvallen - leeftijdsgenoten als Steve Marriott (Small Faces) en Marc Bolan (T-Rex). Het restaurant heet nu Flat Iron en serveert vanmiddag Wagyurund. In de motregen voor de deur staat een rij. Ter compensatie van de gemiste lunch schaffen we in de muziekwin kel aan de overkant een stemmige David Bowie-herdenkingsmok aan. Instrumentenhandel The Music Room is nog wel in bedrijf en heeft blinkende gi taren in de etalage. De jonge Bowie moet er kwijlend naar gekeken hebben. Even verderop is het oude muzikale hart van Soho. De Trident Studio's, waar Bowie zijn eerste elpees opnam, liggen in middels ingeklemd tussen een 'Fit ness laboratorium', een Japanse patis serie en een Ecuadoriaanse tostiwin kel. Marquee Club Om de hoek was de legendarische Marquee Club. Bowie kondigde er de dood van Ziggy Stardust aan. Hij had genoeg van zijn alter ego - een bi seksuele rockster die vanuit de kos mos op aarde leek te zijn gevallen - en vermoordde hem in 1973 met een finaleconcert. De club, waar Jimi Hendrix zijn gitaar in brand stak en The Who groot werd, is afgebroken. Er staat een appartementencomplex. Meer eerbied voor de pophistorie is er op tien minuten lopen in een zij straat van de drukke Regent Street. In Heddon Street doet een plaquette dienst als geboortekaartje van Ziggy. Wie zich in de heg van het aanpa lende caféterras wurmt, ziet wat de fotograaf in 1971 voor zijn lens had toen Bowie onder het uithangbord 'K. West' het Burlington Building uitstapte. De foto werd de beroemde albumhoes. Het postkantoor op de achtergrond huisvest nu een restau rant van schreeuwkok Gordon Ramsay. De luifel van een Italiaanse bistro belemmert het uitzicht. Het pand zelf herbergt een media bedrijf. Een veertiger met een hip colbert boven zijn jeans nadert de in gang. Weet hij dat op deze plek mu ziekgeschiedenis werd geschreven? „Zeker", antwoordt hij. „Bowie, hè? Brilliant man. Maar wilt u me nu ex cuseren? Ik ben laat voor een verga dering." vrijdag 30 december 2016 Bowie als Alad din Sane, de blik semschichtman. Het kunstwerk is beschermd stads gezicht. FOTO STEFAN RAATGEVER De uitzonderlijke talenten van The Bach Choir Orchestra of the Netherlands o.l.v. Pieter Jan Leusink staan garant voor een uitvoering die intens, ontroerend en meeslepend zal zijn. Ook Mozarts feestelijke 'Krönungsmesse' wordt ten gehore gebracht. Sopraan Olga Zinovieva vertolkt Mozarts ultieme werk dat hij voor sopraan componeerde: 'Exsultate Jubilate'. vr 10 februari Markerk Leiden 19.30 uur vr 24 februari Grote Kerk Alkmaar 19.30 uur za 11 februari Janskerk Utrecht 19.30 uur za 25 februari Concertgebouw* Amsterdam 14.15 uur zo 12 februari Grote Kerk Den Haag 15.00 uur zo 26 februari Concertgebouw* Amsterdam 14.15 uur do 16 februari Dominicanenkerk Zwolle 19.30 uur vr 3 maart Martinikerk Groningen 19.30 uur vr 17 februari Jh. Bosch Artcenter Den Bosch 19.30 uur za 4 maart Janskerk Utrecht 15.00 uur za 18 februari Laurenskerk Rotterdam 19.30 uur za 4 maart Grote Kerk Naarden 19.45 uur zo 19 februari Concertgebouw* Amsterdam 19.30 uur zo 5 maart Stevenskerk Nijmegen 15.00 uur do 23 februari Catharinakerk Eindhoven 19.30 uur *ALLe vermelde prijzen zijn exclusief transactie- en servicekosten. Concertgebouwtoeslag €5,- incl. consumpties. De plek waar de beroemde foto is gemaakt: Bowie stapt onder het uithangbord 'K. West' het Burling ton Building uit. De foto werd de albumhoes van Ziggy Stardust. FOTO STEFAN RAATGEVER ▲Bowies geboorte huis, Stansfield Road 40.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23