15 Tom Boere scoort vaker dan ooit Nancy van de Ven in de blubber Atleet Tim Pleijte vreet kilometers TOP Arnemuiden steelt de harten De Terneuzense voetballer Tom Boere is tot nu bezig aan een sei zoen om 'u' tegen te zeggen. Met twintig doelpunten ging hij eerder deze maand als topscorer de win terstop van de Jupiler League in. De spits van FC Oss, dat nota bene in het rechterrijtje staat, scoort mak kelijker dan ooit. Boere, net 24 geworden, kende moeilijke jaren bij AA Gent, Hoog straten en FC Eindhoven. Door blessures kwam hij niet altijd aan spelen toe. En als hij fit was, slaagde de Zeeuws-Vlaming er vaak niet in om zich ten volle te laten zien. In Oss, aan de zijde van provinciege- noot Istvan Bakx, komt hij wel uit de verf. Met 20 goals in 19 wedstrij den heeft hij al gezorgd voor de helft van de totale productie van de Brabantse eerstedivisionist. Naast die treffers maakte hij er ook nog een heel belangrijke in de Kuip. In de KNVB beker scoorde Boere eind september al na drie mi nuten tegen Feyenoord. Vervolgens had hij in de 66ste minuut ook nog de 1-2 op zijn schoen. Hij schoot de bal echter over het doel van Brad Jo nes heen. „Als ik die gemaakt had, hadden we Feyenoord misschien wel uitge schakeld", zei hij na afloop van het duel, dat uiteindelijk met 2-1 verlo ren ging. Een immense hoosbui maakte op de 28ste augustus van de baan in Assen een blubberveld. Fatsoenlijk crossen was bijna niet mogelijk, het werd een kwestie van overleven. De onverschrokken Nancy van de Ven bleef met hangen en wurgen als be ste op haar motorfiets zitten en won de laatste manche van het WK-sei- zoen. Telkens als ze langs de enorme hoofdtribune op het TT- circuit stoof- daar was de baan aan gelegd - werd ze luid bejubeld. Met die mancheoverwinning zorgde Van de Ven (18) voor een mooi eind van haar vierde WK-sei- zoen. Ze won twee GP's en werd tweede in de eindstand. De Vlis- singse kon er in Assen echter nog niet van genieten. Ze had daar op de zaterdag, in de eerste manche, het waterkansje op de wereldtitel ver speeld. „Ik heb het verkloot", zei ze. „Maar het is geen weggegooid sei zoen. Ik ben natuurlijk wel vooruit gegaan. Ik word tweede in de eind stand en dat is weer een stapje ho ger dan vorig jaar. Maar ik had het Livia Lancelot veel moeilijker kun nen maken." Ook in andere wedstrijd deed Van de Ven van zich spreken, zoals in de Red Bull Knock-Out in Sche- veningen. Bij die loodzware strand- wedstrijd in november lag ze op koers voor een plek in de top 50, in een race met 1000 deelnemers. Ze viel echter uit met materiaalpech. Tja, welke wedstrijd won Tim Pleijte in 2016 niet? De Vlissinger zegevierde op allerlei afstanden, door het hele jaar heen. Hij wis selde zeges op korte loopjes af met eerste plekken op lange trails. Het meest in het oog springend was zijn kunststukje in de Kustma- rathon, begin oktober. Terwijl ie dereen erop rekende dat een Ma rokkaan als eerste in Zoutelande zou aankomen, werd het Pleijte. En iedereen gunde het hem. Misschien wel het meest ver baasd was de Vlissinger zelf. Hij had immers in de week voor de Kustmarathon 180 trainingskilo meters gemaakt. Op de zondag voor de Zeeuwse hoogmis liep hij 60 ki lometer. „Met deze wedstrijd erbij zit in in zeven dagen op 225 kilome ter", rekende hij na zijn finish voor. „Da's eigenlijk wel bizar, hè." Pleijte pijnigde zichzelf zo om goed voor de dag te komen op het WK trail, vier weken later. Die wedstrijd door het noorden van Portugal ging over 85 kilometer. Hij werd daarbij uiteindelijk 40ste. „Al les stond dit jaar in het teken van het WK", vertelde de atleet in de Langstraat. „Dat het vandaag zo goed ging, kwam misschien wel omdat er totaal geen druk op stond. Als het mis ging, had ik altijd het WK nog." Korfbalminnend Zeeland raakte in het voorjaar in vervoering door de prestaties van TOP in de zaal. De ploeg werd als nieuwkomer in de hoofdklasse meteen kampioen. Promotie naar de Korfbal League, het hoogste niveau van Nederland, liep het team van trainer Arco Goedkoop volgens nét mis. Het zaalseizoen telde voor TOP liefst twintig duels. Na het reguliere seizoen - met veertien partijen - volgde nog een lange, slopende na- competitie. De Arnemuidse equipe kraakte door pijntjes en serieuze blessures, maar toch haalden de rood-witten de hoofdklassefinale in Papendrecht. Die ging, tot teleurstelling van zo'n 1500 meegereisde fans, verlo ren. De ploeg miste de ervaring om zo'n grote wedstrijd tot een goed einde te brengen. „Voor ons was het vandaag allemaal nieuw. Deze am biance waren we niet gewend. Het is duidelijk dat we met zoiets nog niet om kunnen gaan", verwees Goedkoop naar de uitmuntende sfeer in de hal. „Wij misten zelfs de makkelijkste kansen onder de korf." Op het veld, waarop TOP ook de buteerde in de hoofdklasse, kon het team in mei wel een promotie feestje vieren. Na Swift en Fortis werd TOP de derde Zeeuwse club die zich op het hoogste niveau meldde. donderdag 29 december 2016 ZE Tom Boere is bezig aan een topseizoen in Oss. fotowimwobbes Nancy van de Ven, tweede van de wereld, fotomarcjans Mar» Overveld Amemuiden TOP-aanvoerster Jeanine Marijs komt op bij de hoofdklassefinale in Papendrecht. fotopimwaslander Tim Pleijte in de feestelijke Langstraat, foto roeland van vliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 84