O O) CD O VOS' Oï/.vr/ PI 14 ZEELANI Podiumplaatsen Vader, Van Anrooij De Kunder blijft bij Vogelwaarde 't Bierwïnkeltje nog altijd op drie punten Het was een fraai sportjaar voor Zeeland. De PZC selecteerde de sporters die in 2016 erbovenuit staken. 2016 MOOI SPORTJAAR VOOR ZEELAND Antwan Tolhoek breekt door in Ronde van Zwitserland Niels Mesu is de Weissenzeeuw DSTERS Middelburger Milan Vader is gistermiddag bij de Kasteelcross, een veldrit in Vorden, tweede geworden bij de elites en beloften. De talent volle mountainbiker, die in de winter vaak zijn conditie onderhoudt met deelnames aan veldritten, moest in de Gelderse plaats na 6o minuten koers de overwinning laten aan Gert-Jan Bosman uit Nijverdal. Tim Janssen uit Goes legde beslag op de vierde plaats. Bij de nieuweling-meisjes kwam Shirin van Anrooij na een wedstrijd over 30 minuten als eerste over de meet. De veertienjarige renster uit Kapelle won dit seizoen al veel races. Mare de Kunder staat ook volgend seizoen aan het roer bij de hoofdmacht van zondag-vijfde- klasser Vogelwaarde. Met die ploeg bezet de coach uit Terneuzen na twaalf speelronden de tiende plaats op de ranglijst. Voor de winter stop behaalde Vogelwaarde slechts twaalf punten. „De prestaties dit seizoen vallen tot nu toe wat tegen", klinkt het dan ook in het bericht op de website van de voetbalclub. „Toch heeft het bestuur van Vogelwaarde er alle vertrouwen in dat de selectie - net als vo rig seizoen - onder leiding van Mare een sterke tweede seizoenshelft kan spelen." De Kunder is aan zijn derde seizoen bezig. De driebanders van 't Bierwinkeltje bleven vanwege de 6-2-nederlaag in het vooruitge- speelde duel met De Distel Biljarts 5 steken op één zege dit seizoen. Omdat het team ook nog één keer gelijkspeelde, is de totale productie drie punten. Daarmee delen de Terneuzena- ren de laatste plaats in de derde divisie met huisgenoot De Geslootene Boom. Judo Trail Als broekie in het ProTour-pelo- ton verbaasde Antwan Tolhoek in de Ronde van Zwitserland. In één van de zwaarste etappekoersen ter wereld ging hij bijna dagelijks mee in de aanval. De renner van Team Roompot pikte steeds in het eerste deel van de rit de punten mee op de hoge cols en sleepte zo de bergtrui in de wacht. „Ik heb na afloop van een wed strijd nog nooit zo veel reacties ge had als toen", vertelde de 22-jarige Yersekenaar na zijn terugkeer in Nederland. „Maar ik blijf er wel bij dat ik in Zwitserland niet zo heel veel bijzonders deed. Ik reed altijd al zo, maar nu had dat een keer re sultaat." Nu reed hij inderdaad al eerder sterk. Bij het Rabobank Develop ment Team en tijdens zijn stage bij Tinkoff-Saxo (in 2015) viel hij ook al op. Maar zijn optreden in de Ronde van Zwitersland, in juni van dit jaar, was het summum. Hij haalde overal in de wereld de kranten. Hij mocht ook steeds vooraan staan bij het vertrek, tussen gevestigde na men, en genoot zichtbaar met volle teugen. Meteen meldden ProTour-ploe- gen zich voor de jonge Yersekenaar. „Na de vijfde dag in Zwitserland kwam er al eentje", vertelde Tol hoek. „Ik dacht toen: gaat dat dan echt zo snel? Uiteindelijk is dat niks geworden. Maar toen kwam Lot- toNL-Jumbo. Daar heb ik vervol gens bij getekend. Maar ze hebben mij niet pas in Zwitserland ontdekt, hoor. Vorig jaar was er ook al een keer contact geweest." LottoNL-Jumbo ziet Tolhoek als een toekomstige ronderenner. Mo gelijk mag hij in 2017 al de Vuelta rijden, zo werd duidelijk bij de re cente presentatie van de ploeg. Wie had dat gedacht? Nóg een Zeeuwse winnaar van de Alterna tieve Elfstedentocht! En dan ook nog eens de broer van de schaatser die de mooiste natuurijswedstrijd van het jaar al in 2015 op zijn naam schreef. Niels Mesu was op 27 januari één van de kanshebbers op een ere plaats, maar de Middelburger werd nog niet helemaal voor vol aange zien door de grote mannen. Juist daarom kon hij er tussenuit knijpen op het bochtige parkoers op de Oos tenrijkse Weissensee. Na 120 van de 200 kilometer zette hij de aanval in. Hij kreeg twee anderen mee, maar voor hen bleek hij te machtig. „Dat Erwin vorig jaar hier op de Weissensee eerste werd, was na tuurlijk fantastisch", zei Niels Mesu direct na de finish, waar hij zijn ou ders in de armen vloog. „Maar daarna heb ik wel een jaar lang ge dacht: bij de volgende Alternatieve Elfstedentocht ben ik aan de beurt. Want als topsporter wil je maar één ding: zelf de beste zijn." Zijn overwinningsverhaal kreeg extra diepte door zijn voorgeschie denis. Hij worstelde lange tijd met een melanoom, een ernstige vorm van huidkanker. Hij bekende daar tijdens de race ook wel aan gedacht te hebben. „Maar meer nog dacht ik: wat had ik nog meer kunnen win nen als ik het niet gehad had." Mesu, meteen tot 'Weissen zeeuw' gekroond, liet zich niet al leen die ene dag zien. In vele kunst- ijsmarathons eindigde hij van vo ren. Hij won bovendien de eerste KPN Vierdaagse. ENGADIN St Mori tz 0 ïr« donderdag 29 december 2016 VELDRIJDEN VOETBAL Mare de Kunder. archieffotowillem mieras DRIEBANDEN Wim Kalis is gisteren de winnaar geworden van het eindejaarstoernooi van damvereniging PWG 's-Gravenpolder. De speler uit Hardinx- veld-Giessendam haalde in de hoofdgroep na een lange nek-aan-nekrace evenveel punten als Daaf Kasse uit Middelburg, maar werd op basis van het SB-systeem tot winnaar uitge roepen. Rini Verwest wordt de nieuwe trainer van za terdag-vierdeklasser Hoedekenskerke. Hij volgt na de zomer Ronald Zuijdwegt op. Ver west was in het verleden prof en speelde bij Roda JC. Harro Hazelaar keert komend seizoen bij za terdag-derdeklasser Yerseke terug als coach in het seniorenvoetbal. Hij is momenteel trainer van JVOZ J019, het oudste team van de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland. Onlangs kondigde hij daar zijn vertrek aan. I Eén van de Brazili aanse judoka's die eerder op uitnodi ging van de Mid delburgse oud-ju doka Elisabeth Willeboordse naar Nederland waren gekomen, is hier opnieuw voor een stage. Hij heeft onderdak in Goes. Daniel Lopes kreeg al eens de kans van Wille boordse, die de stichting Judo2ln- spire heeft, om zich in Nederland te ontwikkelen. Toen was hij met meerderen vanuit Rio gekomen. Nu is hij even terug. 23,S Tegelijkertijd met de Trail by the Sea (26 februari op de Kop van Schou wen) is er een halve marathon. Deze heeft niet de gebruikelijke lengte van 21 kilo meter, maar is iets langer: 23,5 kilo meter. De organi satie heeft in ver band met vergun ningen het par koers iets moeten wijzigen en voegde dus wat kilometers toe. De wedstrijd heet nu 'halve marathon XXL'. De inschrij ving is een paar dagen open en al meer dan 100 at leten meldden zich aan. Antwan Tolhoek mag dag na dag de bergtrui aantrekken in de Ronde van Zwitserland, fotocorvos Deze sporters gaven 2016 kleur Roeland van Vliet Vlissingen Niels Mesu (links) wordt gefeliciteerd door zijn broer Erwin na zijn winst op de Weissensee. fotovincentriemersma a PURE HR 'fVt,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83