C9 De politiek gaat alle kanten op Binnenvaart vreest gebrek aan plek n Afronding fietspad wacht op extra geld Poetsen 2 Wat te doen met een miljoen (of meer)? Met een oudejaarslot heb je een heel kleine kans dat die vraag meer wordt dan een fantasietje. „Geef mij maar een 7 als eindcijfer." OUDEJAARSLOTERIJ DROMEN VAN Commentaar De teller staat op 8i. Zo veel politieke groeperingen lopen warm voor de verkiezingen in maart. Geen van deze par tijen wil de rechtsstaat opheffen. Tot zover geen probleem. Maar wat moeten kiezers met deze bonte schakering? Heeft het zin op een partij te stemmen die slechts één thema aan de orde stelt? Het is wel duidelijk dat heel wat Nederlanders zeker weten dat de bestaande partijen niet voldoende zijn en dat ze dus een eigen club moeten beginnen. Daarbij gaat het echt alle kanten uit, van Het Ge zonde Verstand, via de Kleptocratenpartij tot Denk. Dat is veront rustend. Positiefis dat de politiek leeft. Met de huidige rijkdom aan bewegingen lijkt er voor zo ongeveer elk probleem een oplossing te zijn. Als je maar de goede keuze maakt en op dat ene groepje stemt dat precies wil gaan doen wat jij belang rijk vindt. Dat de politiek in Nederland doorgaans van de compro missen aan elkaar hangt, vergeet je dan even. Na de verkiezingen komt de koude douche. Voor je het weet liggen de kroonjuwelen in de onderste la. Ook grote partijen met brede programma's zetten de kiezer op het verkeerde been. Ze suggereren dat de politiek greep heeft op zaken als milieu, economie en migratie. In werkelijkheid is Den Haag in dit soort kwesties niet meer dan een muis die ook op de brug stampt. Toch is stemmen belangrijk. Meer geld naar asfalt of meer naar ge zondheidszorg? Iedereen gelijk of nieuwkomers minderwaardig? Vo gelvrije arbeiders of liever weer wat bescherming? Dat zijn kwesties waarin we nog echt iets te kiezen hebben en waar we dus goed over moeten nadenken voor we onze vertegenwoordigers mandaat geven. Daarbij is het nuttig ook even te schatten hoe zij zullen reageren op onvoorziene situaties, dus of zij in het algemeen een beetje wijs zijn. Met de huidige rijkdom aan partijen lijkt er voor elk probleem een oplossing te zijn Het is volgens Johnny van Ijk, voor zitter van de Terneuzense afdeling van Schippersvereniging Schutte- vaer de grootste zorg. Hij schatte tijdens de jaarvergadering van Ko ninklijke Schuttevaer in dat de ko mende vijfjaar de helft van het aan tal beschikbare ligplaatsen in de stad zal verdwijnen. In zijkanaal A en aan de Beneluxkade zullen er plaatsen verdwijnen ten voordele van schepen van Rijkswaterstaat, sleepboten en schepen die er van wege de bouw van de sluis moeten liggen. Binnenvaartschippers moet ver derop een plekje zien te vinden. „Het is onze thuishaven en dan is er voor ons geen plek? Mijn zorg is dat ze eerst ligplaatsen zul len slopen en dan pas met de bouw van nieuwe ligplaatsen gaan begin nen. Ik vraag me af waar ze de prio- Het is onze thuishaven en dan is er voor ons geen plek? riteiten gaan leggen. We voeren hier maandelijks overleg over." Hoopvol is de Terneuzense voorzit ter niet. „Wij, van de binnenvaart zijn altijd de eersten waar geschrapt wordt en altijd de laatsten om wat te krijgen." ALMANAK Toen die Zierikzeeënaar weer eens een vrije dag had terwijl zijn vrouw moest werken, be sloot hij haar te verrassen. Hij vulde de wasmachine en de vaat wasser, ruimde keuken en woonkamer op, stofzuigde bene den en boven, zeemde de ruiten, deed boodschappen en kookte het avondeten. Toen zij tegen zessen vermoeid thuis kwam, zei ze niets. Aan tafel hield hij het niet meer: „Je hebt niet eens gemerkt, hoe keurig alies is", sprak hij ver ontwaardigd. Haar antwoord was kort maar veelzeggend: „Ja, ondankbaar werk hé." Pijcke directeur Woonstichting Gospel Singers in Scheldetheater Geslaagde actie lantaarnpalen HULST Parkeren twee dagen gratis Het fietspad werd aprit vorig jaar officieel in gebruik genomen. Van uit Hulst fiets je nu in principe in een keer naar Sint-Niklaas, langs de voormalige spoorweg. Het pad gaat recht door de bossen van Clinge. Het is echter nog niet af en als het aan de dorps- en wijkraad ligt, wordt daar snel werk van ge maakt. Het fietspad is namelijk erg in trek bij fietsers, vooral in de zo mer, merken de raden. Ook voor rolstoelers is het een ideaal pad, omdat het verhard is. Bovendien gebruiken veel Belgen het om rich ting het centrum van Hulst te fiet sen. Volgens een woordvoerder van de gemeente Hulst ligt de wens er om het fietspad snel af te maken maar wanneer dat gebeurt, is nog onduidelijk. Hulst heeft bovendien subsidie van elders nodig om de af ronding van de fietsroute te kun nen bekostigen. donderdag 29 december 2016 De binnenvaartschippers in Ter- neuzen vrezen dat ze de ko mende jaren, tijdens de bouw van de nieuwe sluis, nauwelijks nog ligplaatsen overhouden. Guido van der Heijden Terneuzen -Johnny van Uk, Schuttevaer Tip? redactie@pzc.nl HULST Jurgen Pijcke (44) is per 1 maart de nieuwe direc teur van Woonstichting Hulst. Pijcke werkt sinds 2011 voor de woningcor poratie en is momenteel manager financiën en wonen. Hij is sinds 1993 actief in de volkshuisves ting in Zeeuws-Vlaande- ren. Pijcke is de opvolger van Jos Valckx, die na vijftien jaar gebruikmaakt van de mogelijkheid tot vervroegde uittreding. TERNEUZEN The New York Gospel Singers staan morgen, vrijdag, met hun nieuwste show in het Scheldethea ter in Terneuzen. Ze brengen niet alleen gos pelliederen als 'Oh Happy Day' en 'Amazing Grace', maar ook popsongs en soulklassiekers. Lead zanger van het gezel schap dat eerder optrad in de HMH in Amsterdam, is Troyson James. Aan vang 20.00 uur en de toegangsprijs is 21 euro. AXEL Alle lantaarnpalen doen het weer in Axel. Dat is te danken aan een actie van de stadsraad Axel. Op initiatief van stadsraad adviseur Johan Hessing inventariseerden Axe laars in hun wijk waar het licht niet brandde. Ze kwamen uit op 26 lan taarnpalen. Die zijn ge meld via de site vzg.slim- melden.nl. „En nu bran den ze alle 26 weer", zei Hessing in de laatste stadsraadsvergadering. Parkeren in de binnen stad van Hulst is op za terdag 31 december en maandag 1 januari 2017 gratis. Dat komt omdat het dagelijks bestuur besloot de parkeerauto maten die twee dagen af te plakken. B en W vrezen dat vuurwerk in de automaten wordt af gestoken. Een voordeel voor parkeerders dus. 'Een miljoen De dorpsraad van Clinge en Wijkraad Hulst-Zuid pleiten voor een snelle afronding van het fietspad op het traject van de voormalige spoorlijn Mechelen- Terneuzen. Het stuk tussen de Grote Kreekweg en de Molen straat is nog niet klaar en dat zint de raden niet. Bob Maes Hulst Primera-eige naar Harrie van Hal ziet de loten als zoete brood jes over zijn toonbank gaan. FOTO'S LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79