0 VI Mortiere vertoont tekenen van leven Ervaren man of vrouw die taal van inwoners spreekt Leerlingen helpen om te leren hoe ze huiswerk moeten maken 7 Na vijf jaar leegstand is er nieuwe invulling voor het voormalige Passieux-pand aan de Oost wal in Goes. Scholieren kunnen er terecht voor studiecoaching. Wij nemen ouders de zorgen rond huiswerk uit handen W# UI heff BH Waar ooit pannen en allerhande an der keukengerei de ruimte vul den, zijn dat straks tafels en computers. Het in het oog springende pand op de hoek Oostwal-Pyntorenstraat biedt binnenkort onderdak aan leerlingen die huiswerkbegelei ding of bijles nodig hebben. Op dit moment zijn Astrid Geer- atz, Egon Geeratz, Christel Onder- dijk en Mike Weijmans nog druk bezig met de inrichting van het ge heel. Zes weken zijn ze inmiddels al bezig, want er moest veel gebeu ren, heel veel. De komende weken worden de laatste puntjes afge werkt. Er komt plek voor zestig scholieren: dertig boven en dertig beneden. De vier, allen werkzaam in het voortgezet onderwijs, zijn ruim vier jaar geleden begonnen met hun bedrijf Amec (hun initia len) Studiecoaching. Want aan be geleiding is veel behoefte, zegt On- derdijk. „We zagen de vraag ont staan en zijn gewoon begonnen. We zijn naar een open dag van de Kamer van Koophandel gegaan en hebben ons bedrijf opgericht." Hun eerste ruimte aan de Indu striestraat in Goes-Zuid werd al snel te klein, maar een geschikte nieuwe locatie bleek niet zomaar voorhanden. Uiteindelijk kon het Passieux-pand worden gehuurd via inqs de nieuwe eigenaar ervan. „We zijn er supertrots op en blij mee", zegt Onderdijk. „Het is een goed bereik bare en zichtbare plek, en dat is fijn omdat we ook 's avonds begeleiding geven." De vier hebben inmiddels 150 leerlingen per week en verzor gen 200 bijlessen met behulp van 50 docenten die ze daarvoor kun nen inzetten. En dat naast hun re guliere banen en gezinnen. „We zijn vier docenten met een missie", verklaart Onderdijk, die werkzaam is op Pontes Het Goese Lyceum. Ook in beide vestigingen van die Het is een goed bereikbare en zichtbare plek en dat is fijn omdat we ook 's avonds begeleiding geven school wordt overigens begeleiding en bijles gegeven, maar vanuit hun eigen BV. „Die missie is leerlingen helpen, zodat ze het beter doen. Docenten hebben steeds minder tijd, net als ouders vanwege allerlei andere verplichtingen. Wij ontzor- gen hen door dit uit handen te ne men." Flexibiliteit is volgens haar de kracht van Amec. „We zijn er voor alle niveaus. En wil je bijvoor beeld één keer op kerstochtend ko men, dan is dat ook prima." Ook de gemeente is blij met de invul ling. „Vooral dat er niet de zoveel ste kledingwinkel of kapsalon in komt", lacht Onderdijk. Amec Stu diecoaching aan de Oostwal wordt op 27 januari officieel geopend. Hoewel dit winkelpand dus weer is ingevuld, geldt dat nog niet voor flink wat andere in de binnenstad. In bijna elke straat zijn gaten en daar komen er binnenkort nog twee bij: zowel bij 't Tierelantijntje op de Grote Markt (Scandinavisch design) als Aktiesport in de Sint Adriaanstraat is een opheffingsuit verkoop gaande. Met name met 't Tierelantijntje verdwijnt na 35 jaar weer een bekende ondernemer uit het Goese straatbeeld. Na de vliegende start van de Mor tiere viel de ontwikkeling van de wijk in 2010 voor een belangrijk deel stil. De visie op nieuwbouw werd bijgesteld: minder grote ka vels en meer huurhuizen en appar tementen. Ook de aanleg van een verbindingsweg naar de N57 werd uitgesteld en bewoners klaagden over het uitblijven van beloofde voorzieningen. In 2012 was pas de helft van de wijk af. De bouw trok daarna mondjes maat weer aan. In 2017 wordt een flinke slag geslagen met de bouw van ruim honderd huizen. Niet ver wonderlijk dus dat de gemeente nu tevreden melding maakt van een 'enorme impuls voor de Mortiere'. Deze maand is begonnen met de bouw van 23 koop- en huurhuizen gevolgd door 39 woningen in fe bruari. Negenenvijftig mensen hebben de moeite genomen om de vragen lijst in te vullen. Dat aantal valt fractievoorzitter Levien de Putter wat tegen. „We hadden liever 100 reacties gehad", zegt hij. „Maar misschien ligt dat ook wel aan onze website hoor, dat weet ik niet." Heel verrassend is de uitkomst niet. Tenminste als je het beperkt tot de algemene uitkomsten. De mensen willen gewoon de ideale burgemeester. Het meest interes sante zit 'm in de aanvullende op merkingen. Daar konden de deel nemers hun persoonlijke opmer kingen kwijt en dan valt op dat verschillende keren wordt bena drukt dat het vooral een 'gewone' man of vrouw moet zijn. Iemand die de taal van de inwoners spreekt. „En ik vind het bijzonder dat verschillende mensen pleiten voor één burgemeester voor heel de Bevelanden", zegt De Putter. „Maar misschien dat dit reacties uit onze eigen achterban zijn." Verder moet de nieuwe burge meester goed benaderbaar zijn, af spraken nakomen en een krach tige man of vrouw zijn die de baas is in het gemeentehuis. „En ik lees dat mensen ervaring in besturen belangrijk vinden." De Putter gaat de uitslag van de enquête delen met de andere par tijen in de gemeenteraad en de commissaris van de Koning. Jaap Gelok stopt per 1 mei. donderdag 29 december 2016 Vier docenten met een missie Luc Oggel Goes -Christel Onderdijk, Amec Christel Onderdijk en Mike Weijmans van Amec Studiecoaching in hun nieuwe pand. m 't Tierelantijntje aan de Grote Markt houdt na 35 jaar opheffingsuitverkoop, foto's johan van der heijden Er zit weer muziek in de Mor tiere. Rond de Bluesroute en Poproute in de Middelburgse wijk worden komend jaar ruim honderd nieuwe huizen ge bouwd. En in januari gaat na jaren van wachten eindelijk de nieuwe ontsluitingsweg naar de N57 open. Maurits Sep Middelburg Jong, daadkrachtig, energiek en ervaren in het openbaar be stuur. De nieuwe burgemeester van Borsele moet van goeden huize komen, blijkt uit de en quête van D66 onder de inwo ners van Borsele. Melita Lanting Heinkenszand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72