Ntab geeft toppers van Sotsji het nakijken Griezelen met krokodillen en spinnen 30 Ireen Wüst werd Nederlands kampioene op de 1500 meter, ten koste van Jorien ter Mors. Al maalt de voormalig shorttrackster daar voor één keer niet om. SCHAATSEN NK AFSTANDEN Het enige wat ik kon denken was: hoe kan ik zorgen dat ik toch fit word? Ga naar pzc.nl/reptiel KORTING donderdag 29 december 2016 en échte topsporter houdt niet van verlies. En zeker niet wanneer de nederlaag ook nog eens wordt geleden op het eigen specialisme. Maar Jorien ter Mors, wereldkampioene en olympisch kampioene op de 1.500 meter, haalt haar schouders op wanneer het gesprek gaat over haar zojuist behaalde tweede plaats op die afstand bij de NK. „Ik heb tijdens mijn race geen mo ment gedacht aan de winst." Of Ter Mors ooit eerder heeft verloren van Ireen Wüst op de schaatsmijl? De Enschedese zou het niet weten, zegt ze. Al is ze in middels gestopt met haar indivi duele shorttrackcarrière, op haar palmares staan nog steeds niet zo veel 1.500 meters. De teller staat nog slechts op veertien. Eén keer eerder moest ze het afleggen te gen Wüst, dat was drie jaar gele den tijdens de plaatsingswedstrijd voor de Olympische Spelen en toe vallig om precies dezelfde reden als nu: ziekte. Griep Sinds tien dagen schaatst Ter Mors weer, daarvoor lag ze twaalf dagen uit de roulatie. Tijdens de wereldbekerwedstijden in Astana, begin december, werd ze eerst ge veld door buikgriep 'met waar schijnlijk een lichte darminfectie'. Vermoedelijk kwam dat door het eten in de hoofdstad van Ka- zachstan. Vervolgens kreeg ze er bij thuiskomst nog eens een flin ke griep overheen. „De ene dag dacht ik nog: nou, ik kan morgen ochtend weer voor het eerst het ijs op, maar diezelfde avond kreeg ik koorts, wat vervolgens nog da gen aanhield. Het enige wat ik kon denken was: hoe kan ik zor gen dat ik toch fit word?" En dat terwijl Wüst juist in vorm is, zo veel liet ze twee we ken geleden, in aanloop naar de NK afstanden al zien. Toen schaat ste ze in een trainingswedstrijd in Thialf de tiende tijd ooit op de 3.000 meter. Wüst staat er juist om bekend op haar best te zijn met veel publiek op de tribune, niet tijdens een trainingswed strijd in een lege hal. „Hoe druk ker, hoe spannender, hoe mooier ik het vind", zei de Goirlese al eens. Dan zwaait ze naar het pu bliek en neemt ze bij wijze van spreken de energie die vrijkomt over. „Dan heb ik tien keer meer energie dan eerst." Mooi meegenomen Wüst moest het de laatste jaren sinds de entree van Ter Mors in de langebaanwereld met enige re gelmaat afleggen tegen de vrouw die vermaard is om haar bochten techniek. „Winnen voelt lekker", zegt Wüst. Maar ook zij kijkt ver der dan haar zege gisteravond. „Het is leuk, mooi meegenomen ook zo'n Nederlandse titel, maar uiteindelijk was het belangrijkste voor mij om een ticket voor de WK afstanden te bemachtigen." Naast Wüst hebben Ter Mors en Marrit Leenstra zich gekwalifi ceerd. Over haar tijd van 1.57,19 was Wüst niet tevreden, maar dat was een gevolg van de zware omstan digheden, wist ze. „Ik had ge hoopt op een snellere tijd, maar dat was nu niet haalbaar. Het was niet de perfecte race, het was ook geen heel goede race, maar ik heb mijn hoogste doel, dat ticket, be reikt." Tickets zijn geldig t/m 26 februari 2017, dus ook in de kerstvakantie! 4, Ga nu naar pzc.nl/treinactie Tickets van 305- voor 18,- appelgebak warme V drank A Ter Mors niet bezig met zege Lisette van der Geest Heerenveen —Jorien ter Mors HEERENVEEN Ze waren er alle maal. De nummers één, twee en drie van de afgelopen Olympi sche Spelen. Maar de 500 meter bij de NK afstanden werd gister avond niet gewonnen door een van de broertjes Mulder, niet door Jan Smeekens en ook niet door Kjeld Nuis, Hein Otterspeer of Kai Verbij. De snelste van alle maal was Dai Dai Ntab (34,80). Dat de 22-jarige sprinter van Team Plantina snel was, wisten zijn concurrenten al: begin deze maand won hij een wereldbeker wedstrijd over 500 meter in Asta na. Maar dat hij het ook op de NK afstanden bewees, was desalniet temin een verrassing. Al was hij het daar zelf niet helemaal mee eens. „Ik was misschien favoriet, maar er waren nog vijf andere fa vorieten. Ik kan een wereldbeker winnen, maar hier doen ook het goud, zilver en brons van de Olympische Spelen mee. Ik was niet te genieten te afgelopen da gen, want ik had maar één ding voor ogen: een snelle 500 meter. Het mooie van in Nederland win nen is dat je dat in een vol Thialf doet. In Astana keek ik naar de le ge tribunes en was het toch een droevig gezicht." Eerder op de dag pakte Sven Kramer zijn vijfde opeenvolgende nationale titel op de 5.000 meter. De Fries twijfelde kort na zijn race nog even of zijn tijd (6.14,77) voldoende zou zijn voor titelpro- longatie. In de achtste rit kon Jan Blokhuijsen zijn grote ambities echter niet waarmaken. Ook Jor- rit Bergsma beet zich in de laat ste manche stuk op de tijd van zijn rivaal. Is hij de nieuwe Freek? In Nederland zijn weinig mensen te vinden met zoveel kennis en expertise op het gebied van reptielen als Ferry Torrez (46). Hij begon zijn loopbaan in West Afrika, waar hij al op zijn 17 jarige leeftijd stage Liep bij experts op het gebied van onder meer slangen, krokodillen en vogelspinnen. Die ervaring is nu vertaald naar een educatieve voorstelling met een immens videoscherm (60 meter breed, 6 meter hoog) waarbij al deze diersoorten voorbij komen. 4 en 5 januari 2017 I Jaarbeurs Utrecht Prijzen zijn excl. 'servicekosten doppio

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68