Show vol energie en blijdschap 66 5 Pat en Mat op een eitje Pokoe groeit uit z'n jasje Meezingen met Roodkapje Nummers met een verhaal pz Muziektheater des te wilder de ideeën worden. Toch geven ze niet op; met een glimlach op het gezicht blijven ze positief gezind hun televisiester najagen. Die inne mende houding is een van de ingre diënten die ervoor zorgt dat het pu bliek de buurmannen nu al diverse decennia in het hart sluit. Een van de andere elementen is de gezonde dosis humor waarmee de buurmannen alles tot een goed eind weten te brengen. Iedere geslaagde actie sluiten ze af met hun herken bare uitspraak 'A je to'. Dat is een Tsjechisch gezegde, dat letterlijk ver taald betekent 'En dat is het'. BEGIN Artiest en producer Troyson James is het creatieve brein achter de voorstelling, maar danst en speelt tijdens de voorstelling vrolijk mee. Eerder schitterde hij samen met zijn cast al in grote musicalproduc ties als 'Aida' en 'Lion King' en ook in de film 'Gooische Vrouwen 2' was het team terug te zien. Toen James een aantal jaar gele den The New York Gospel Singers Show introduceerde, stelde hij in een interview met muziekmaga- zine Maxazine dat hij met deze gospelvoorstelling een nieuwe concertvorm introduceerde in Ne derland. De eerdere tournee was iets anders van opzet. Inmiddels is Verwacht wordt dat er veel animo is voor de laatste voorstelling in Terneuzen het decor veranderd en is het ge heel wat grootser van opzet. De kern blijft echter hetzelfde: vol energie en overgave vreugde bren gen in de harten van het publiek. Dit jaar was de voorstelling in twintig Nederlandse steden te zien. Hoewel het optreden be kendstaat als een gospelshow, valt het niet zo te bestempelen: het vormt een mix van verschillende stijlen. Het ene moment staan de gospelzangers te swingen in blauwe koorgewaden met goudge kleurde sjaals, het volgende mo ment slepen ze het publiek in straatkleding mee naar de straten van New York. Vol overgave zingen de vocalisten in deze Amerikaanse setting pop, soul, R&B en gospel. De enorme energie en blijdschap van de zeventallige cast heeft een aanstekelijke werking op het pu bliek. Met een brede glimlach op hun gezicht brengt het onver moeibare gezelschap nummers als 'Oh Happy Day', 'Amen' en 'Ama zing Grace', maar ook meezingers als 'Jingle Bells' en 'Merry Christ mas'. Verwacht wordt dat er veel animo is voor de laatste voorstel ling in Terneuzen; eerder deze maand werd het optreden in de Heineken Music Hall afgelast. Dance Musical Pop donderdag 29 december 2016 'Buurman en Buurman worden be roemd': morgen, Stadsschouwburg Middelburg, aanvang 16.00 uur. Buurman en Buurman werden geboren op de keukentafel van de Tsjechische Lubomir Benes (1935-1995). Benes werkte bij een tekenfilmstudio. Door gezichtjes op zijn ei eren te tekenen, kwam hij op het idee voor de poppenserie. Met be hulp van striptekenaar Vladimir Jiranek reali seerde hij in 1976 de eerste bioscoopfilm over het duo. Zijn ouders stimuleer den Benes al op jonge leeftijd; hij had een privéleraar om zijn teken- en schilder kunst te ontwikkelen. In 1988 richtte Benes een onderneming op, Studio AIF. Na zijn dood is zijn zoon Marek verder gegaan met het maken van de Buurman en Buurman producties. 'The New York Gospel Singers Show' bruist van energie. De be vlogen zangers brengen een mu zikale show met gospel, maar ook pop, soul en R&B. In het Scheldetheater in Terneuzen geven ze morgen de laatste voorstelling van dit jaar. Janneke Koster 'The New York Gospel Singers Show': morgen, Scheldetheater Terneuzen, aanvang 20.00 uur. Troyson James en zijn gospelsingers. foto kern thopmson Pokoe begon en kele jaren geleden als huisfeestje. In middels is het dans feest uitgegroeid tot een volwaardige avond in poppodium De Spot. Per editie groeide Pokoe. „Het ging zo goed dat we steeds verder uit ons jasje groeiden", zegt mede-organi sator Robin Duim. Op 6 januari vindt de nieuwste editie plaats. Met zijn zeven vrienden or ganiseert Duim Pokoe. Zes van de organisatoren draaien op de avond zelf ook plaatjes. 6 januari, De Spot Middelburg, vanaf 21.00 uur. Maud Mulder zingt, met een rode mantel om, de sterren van de hemel tij dens de musical Rood kapje in het Ledeltheater in Oostburg. De muzikale variant van dit tijdloze sprookje veroverde al veel kinderharten. De grote boze wolvin Tina wordt in de voorstelling vergezeld door de vege tarische wolf Gerrit. Samen staan zij garant voor een aantal komische scenes. Toch is Tina geen lieverdje; als Roodkapje een bezoek aan haar oma brengt, moet jager Ben jamin haar redden van de watertandende wolvin. Na afloop van de familie voorstelling kunnen de kinderen samen met de sprookjesfiguren op de foto. Om het geheel muzikaal af te sluiten heeft oma nog een meezingfeest georganiseerd. Wie ver kleed naar het theater komt, maakt bovendien kans op een sprookjes achtig prijzenpakket. 2 januari, Ledeltheater Oostburg, 13.30 uur. Na de geslaagde Top2000-kerkdienst van het afgelopen jaar wordt 2016 in de Eligiuskerk in Oost burg opnieuw muzi kaal uitgeleid. Vol gens het motto 'Life is bitter. Life is sweet' mag iedereen een nummer insturen dat de voorbije twaalf maanden voor hem of haar beschrijft om na het beluisteren te bespreken waarom het zo'n belangrijke plaat is. Geïnteresseerden kunnen nummers in sturen naar Jolande van Baardewijk via dsjvbaardewijk@ pgos.nl. De Top2000-viering is op oudejaarsavond, aanvang 19.00 uur. Buurman en Buurman worden gespeeld door Iwan Dam en Gimbrère. FOTO LEO VANVELZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52