Met dance en muziek het jaar uit 4 Tv-iconen Na veertig jaar televisie veroveren de levensechte Buurman en Buurman de theaters met hun lachwekkende pogingen om beroemd te worden. Morgen waagt het duo een kans in Middelburg. Dansend het nieuwe jaar in met Volt N YE Peppa Pig speciaal voor de kleintjes e onhandige klus sers Buurman en i Buurman zijn door I de jaren heen iconi- sche figuren gewor den. Met hun ken merkende hoedjes zorgen ze door hun onhandigheid voor veel hilariteit. Verschillende ge neraties groeiden op met de korte Tsjechische animatiefilmpjes over de twee poppetjes. Dit jaar bestaat het komische duo veertig jaar en dat wordt ook in het theater gevierd met de voorstelling Buurman en Buurman worden beroemd. In deze show halen de buurman nen de vreemdste capriolen uit om een nieuwe televisie te installeren. Vervolgens proberen ze van alles om beroemd te worden: klussen, muziek maken, goochelen. Die bezigheden klinken misschien redelijk normaal, maar Buurman en Buurman krijgen het keer op keer voor elkaar om zelfs deze activiteiten op een hilarische manier mis te laten gaan. Door alle gekkigheid is het een productie die het publiek bijblijft. Zo schreef moe der Miriam op haar blog MeerVanMir dat de show diepe indruk heeft ge maakt op haar 2-jarige peuter. „Ter- We maakten allerlei aantekeningen: wat gebeurt er precies tussen die twee? wijl ik dit schrijf, zit mevrouw naast mij op de bank naar afleveringen van de buurmannen te kijken. Ze zegt stelselmatig 'Boenga, Boenga', wat volgens haar Buurman en Buurman betekent. Daarna roept ze 'vallen'. De buurmannen wisten in hun theater voorstelling inderdaad net zo onhan dig te zijn als in de tv-serie. Onder luid schaterlachen van de kinderen in de zaal haalden de twee heren de meest hilarische capriolen uit. Ook de volwassenen moesten vaak hard lachen." Het idee om de poppetjes uit de tv- serie tot leven te wekken, ontstond in de kroeg. Scriptschrijver en bedenker Jelle Kuiper was als kind al verzot op het duo en het leek hem leuk als kin deren en ouders de stunts van de buurmannen in het theater konden beleven. De eerste show, 'Buurman en Buurman gaan verhuizen', ging in maart 2010 in première. Analyse Om de personages zo goed mogelijk neer te zetten, keek Kuiper samen met tekstdichter Ivo de Wijs de destijds bijna tachtig bestaande afleveringen van Buurman en Buurman. „We maakten allerlei aantekeningen: wat gebeurt er precies tussen die twee? Wat is bruikbaar in het theater? Hele lijsten legden we aan en die gebruik ik nu nog", verklaart Kuiper in een inter view van Senf Theaterpartners. Die nauwkeurige analyse van de items bleek de moeite waard. In totaal was deze musicalvariant van Buurman en Buurman ruim 160 keer in Neder landse theaters te zien. Het is daarom niet verbazingwekkend dat de show twee jaar later een vervolg kreeg in de vorm van 'Buurman en Buurman be ginnen voor zichzelf. Deze creatie werd eveneens goed ontvangen. Mede daardoor waren de verwachtingen voor de nieuwste theaterproductie 'Buurman en Buurman worden be- roemd'hooggespannen. Tot dusver lijken de buurmannen, die eigenlijk Pat en Mat heten en ge speeld worden door Iwan Dam en Casper Gimbrère, opnieuw de harten van veel bezoekers te veroveren. Vol gens Kuiper werken de twee acteurs met een heel los script. Insprekers Evenals de insprekers van de film pjes, Kees en Siem van Leeuwen, komt het erop neer dat het tekstuele deel van de show voor het merendeel uit improvisatie bestaat. Toch zit er wel structuur in de voorstelling. Zo worden de lachwekkende scènes van de stuntelende mannetjes regelmatig afgewisseld met vrolijke liedjes die uitnodigen tot meezingen. De twee typetjes laten zien dat er bij de po gingen om beroemd te worden aller lei dingen mis kunnen gaan. Hoe meer mislukte pogingen ze uithalen, 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Dance H Theater donderdag 29 december 2016 Buurmannen komen tot leven Janneke Koster 44 Jelle Kuiper, scriptschrijver Wie wil, kan 2016 gepast achter zich laten: met dance in Terneu- zen en een Top2000 in de kerk in Oostburg. Nog meer dance is er in de eerste week van 2017 in Middelburg. Voor de kleintjes be gint het nieuwe jaar goed met fa milievoorstellingen in Goes en Oostburg. Volt Events wil mensen het nieuwe jaar dansend laten be ginnen. Poppodium De Pit in Terneuzen transformeert in de nacht van 31 december op 1 ja nuari tot danswalhalla. De grote publiekstrekker van Volt NYE is BANGANAGANGBANGERS uit Tilburg. De dj's zoeken het randje op qua muziek en show. Ze stonden eerder al op festi vals als Mysteryland en Solar. Daarnaast draaien ParaDigitz, E-dict B2B SkaffaRaffa, Vactum, Vizier en Dj Dace, die allemaal Zeeuwse roots hebben. „Dat was aanvankelijk het doel van Volt Events, om lokale acts een podium te geven én om muziek stijlen dubstep en drum 'n bass bekender te maken", vertelt Peter van de Ven. Hij is zelf ac tief als dj onder de naam E-dict en is met Dennis Klip van Klip design de drijvende kracht ach ter Volt Events. Volt bestaat sinds juni 2015 en gaat steeds een stapje verder. Alles wordt dit jaar uit de kast gehaald voor een licht- en visualshow. „We gaan mensen omver blazen." Een kaartje voor Volt NYE kost 2,50 euro aan de deur van De Pit (Korte Kerkstraat). Er is geen voorverkoop en plaats voor maximaal 350 bezoekers. In De Grote Plons! beleven het varkentje Peppa en haar vriend jes de vrolijkste avonturen. Het heeft geregend en overal liggen grote modderplassen. Laat dat nou precies zijn waar varkentjes van houden. De Grote Plons! is een voorstelling met handpop pen, kleurrijke decors en veel meezingliedjes voor kinderen vanaf 2 jaar. 4 januari, De Mythe Goes, 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51