ftl II 4 Niemand wil zingen voor Trump '9 479 gegarandeerd vertrek „649 Met nog 23 dagen te gaan tot de inauguratie van president-elect Donald Trump heeft de Repu blikeinse partij nog niemand weten te strikken om voor hem te zingen. Opvallend, gezien de lange traditie van grote sterren die het podium bestijgen tij dens de feestelijkheden. Obama had Aretha Franklin, Beyoncé Knowles en Kelly Clarkson, Bush had Destiny's Child, Ricky Martin en Denyce Graves, Trump heeft tot nu toe alleen The Mormon Tabernacle Choir en de Rockettes. Daarvan heeft één van de danseressen, Phoebe Pearl, gezegd zich te schamen om voor hem te moe ten dansen. Een aantal arties ten is benaderd door de Repu blikeinse Partij en heeft gewei gerd, zoals Elton John en de leadzanger van Kiss, Gene Sim mons. Daarnaast hebben al vele artiesten hun onwelwillend heid geuit om het klusje te kla ren. Alleen Alec Baldwin, die Trump iedere zaterdagavond belachelijk maakt met zijn sketch in Saturday Night Live, heeft gegrapt dat hij wel een liedje wil komen zingen: High way to Hell van AC/DC. Carrie was een speciale en wonderschone vrouw. Het is gewoon te vroeg Nieuwe sprinters op het spoor Een bloemetje en een ingelijste kopie van de originele trouwakte. Het echtpaar Annie (83) en Hen drik Jan (86) Stevens uit het Drentse Hooghalen waren vlak voor kerst 60 jaar getrouwd en hadden het bezoek van hun loco burgemeester niet willen missen. „Vooral die ingelijste trouwakte was ontzettend leuk om te krij gen. En we hebben even gezellig koffie gedronken. Zo zie je nog eens iemand van de gemeente. Alles gaat daar al digitaal." In Hooghalen komt er tenmin ste nog iemand van het gemeen tebestuur. Maar in Ede stoppen ze er vanaf volgend jaar mee, maakte burgemeester Cees van der Knaap bekend. Het wordt te druk. Dit jaar moest hij bij 109 families langs. Volgend jaar zouden dat er al 129 zijn. Van der Knaap komt nu pas langs als echtparen het 65 jaar met elkaar uit houden. Dat zijn er volgend jaar een stuk min der: 33 om precies te zijn. Ede is niet de enige gemeente die de ondergrens voor een per soonlijke felicitatie van de burge meester opschroeft, blijkt uit een rondgang op internet. De burge meester van Enschede komt al leen nog langs als echtparen 70 jaar bij elkaar zijn, net als de bur gemeestervan Breda. Hengelo en Nijmegen vinden 65 nog bijzon der genoeg, maar in Zaanstad doet het stadsbestuur alle feeste lijke mijlpalen van inwoners af met een bloemetje of attentie. Dat burgemeesters flink wat meer tijd kwijt kunnen zijn voor diamanten huwelijken, blijkt wel uit de statistieken van het CBS. In 2000 waren er nog maar 4.242 echtparen 60 jaar getrouwd. Vo rig jaar is dat aantal ruimschoots verdubbeld, tot 10.332. Het komt er op neer dat er elke dag zo'n 28 Vooral die ingelijste trouwakte is leuk en we hebben gezellig koffie gedronken burgemeesters ergens een bloe metje zouden kunnen brengen als ze dat willen. Burgervaders die alleen nog langs komen bij platina huwelijken hebben het een stuk rustiger. Slechts 219 ech telieden haalden dit 70-jarig jubi leum in 2016. Al is de groei ook daar onmiskenbaar; het zijn er bijna drie keer zoveel als begin deze eeuw. Mannen en vrouwen leven nu eenmaal langer, luidt de simpele verklaring voor de explosieve groei van het aantal diamanten huwelijken volgens het CBS. Vooral mannen overlijden de laatste jaren op veel hogere leef tijd. Ook is er na de Tweede We reldoorlog en in de jaren 60 en 70 een opvallende piek in het aantal huwelijken. Oeroude traditie Het leidt er in Bergen op Zoom toe dat de gemeente elk jaar zo'n 40 tot 50 echtparen in het zonne tje moet zetten. Te veel, conclu deerde de gemeente ook hier be gin dit jaar. Maar afscheid nemen van de oeroude traditie wil ze ook weer niet. En dus is er nu een maal per jaar een feest voor alle jubilerende echtparen. Een groot succes, volgens loco-burgemees- ter Arjan van der Weegen. „Het bespaart ons niet alleen veel tijd, maar omdat de groep groter wordt is het ook leuker met elkaar iets te organiseren. Wij hadden nu twintig paren die het heel goed met elkaar konden vinden." Toch zijn er ook gemeentes waar het huisbezoek niet ter dis cussie staat. Loco-burgemeester Gert-Jan Bent van de gemeente Midden-Drente ging vorige week bij het echtpaar Stevens op de koffie en hoopt het nog lang te kunnen doen. „Het kost tijd maar dit gaat over families die 60 jaar lief en leed delen. Ik vind het bij zonder dat we daar deel van uit mogen maken." donderdag 29 december 2016 WASHINGTON Bezoekers van de speciale high-tech toiletten - met bidet en verwarmde toiletbril - op het internationale vliegveld Narita in Japan kunnen meer afvegen dan alleen hun billen. Telecombe- drijf NTT Docomo heeft de toiletten voorzien van speciale rol len schoonmaakpapier voor mobiele telefoons, foto reuters Paul Simon heeft zich op Twitter voor het eerst uitgelaten over de dood van zijn ex-vrouw Carrie Fisher. ARNHEM De NS heeft gisteren twintig nieuwe Sprinters officieel in gebruik genomen. De treinstel len maken deel uit van een or der van 58 Sprinters, die vanaf volgend jaar volledig in bedrijf komen. De eerste vier rijden al op twee trajecten. Het nieuwe materieel is nodig omdat steeds meer mensen gebruik maken van de trein. De Sprin ters gaan rijden in Zuidoost- Nederland en hebben nu alle maal een toilet, stopcontacten en usb-aansluitingen. In de voetsporen van Luther Langs de Oostenrijkse Donau halfpension halfpension nieuwe reis va. 6 dagen oad.nl/BEDE36 IO dagen oad.nl/BEATI7 Inspirerend Toscane Florence Buitengewoon Roemenië halfpension halfpension gegarandeerd vertrek „679 gegarandeerd vertrek IO dagen oad.nl/BEIT07 323 12 dagen oad.nl/BBR04l Boek nu op oad.nl/pzc C. 0547 28 44 88 (ma-za) of ga naar uw reisbureau *wjkopoad.n^oo™aarden Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v, typefouten. GO -4 Annie (83) en Hendrik Jan (86) uit het Drentse Hooghalen mochten vanwege hun 60-ja- rige huwe lijk nog op een bezoek van loco- burgemees ter Bent re kenen, maar dat gebeurt steeds minder. FOTO JENNIE STEVENS 6o jaar trouw niet zo uniek meer Echtparen die 60 jaar lief en leed delen zijn niet bijzonder genoeg meer voor een per soonlijke felicitatie van de bur gemeester. Gemeenten schaf fen het huisbezoek af, omdat het aantal diamanten huwelij ken explosief groeit en burge meesters er te veel uren aan kwijt zijn. Raymond Boere Hooghalen —echtpaar Stevens tnu uw zomerreis met voordeel f&Tlus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4