WAT IK VROEGER WILDE WORDEN 1 7 Ve lekkerste ü[ieïoü([enL IB L I E KI 9 Als jongen wist Ricky Vaneveld (45) uit Middelburg het zeker: hij wilde de natuur in en boswachter worden. Hij werd adviseur civiel bij Rijkswaterstaat. „Ik merk dat ik hier veel beter op mijn plaats ben." Van mijn vijfde tot zeventiende wilde ik boswachter worden. Op mijn vijfde maakte ik kennis met een boswachter en toen dacht ik: geweldig, dat wil ik ook! Vooral vanwege het na tuurbeheer en het vrije leven. Het bleek op school dat ik ge schikter was voor cultuur techniek dan voor bosbouw. Alk kwam er snel achter dat bos bouw niets voor mij was, bijvoor beeld toen een aantal studenten zijn naam uit een boomstam moest zagen. Toen dacht ik: nee. Nee, de opleiding cultuur techniek bleek veel breder te zijn: het ging over inrichting van het landschap, maar ook over ploegen. Ja natuurlijk; ik loop ook nog wel eens door het bos. Maar ik zie in dat wat ik nu doe veel breder is. Ik ben adviseur civiel bij Rijkswaterstaat. Jazeker. De ene keer loop ik naar een bijzonder plantje toe en de andere keer sta ik naar een hoge sluisdeur te kijken. Als zowel de interne op drachtgever als de aannemer te vreden is over het resultaat. Ja, vooral omdat ik bre der gericht ben dan puur op bos. Ik merk dat ik hier veel beter op mijn plaats ben. donderdag 29 december 2016 GO Het vrije leven sprak me aan Marieke Kesteloo Wat had u willen worden? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4Wat hebt u allemaal ge daan om die droom toch te verwezenlijken? 5 Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droombaan? Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? Hebt u uw droom hele maal opgegeven? H E S T R B A I K E R S A Actief bezig zijn met de natuur trok Ricky Vaneveld aan in het boswachterbestaan. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41