'Snel evaluatie van aanpak vandalisme' Hallo Oud Nieu JJJjiJü V Ties Verhoeven neemt na 25 jaar afscheid als ploegleider 7 Met een oorverdovende klap knalt het oude wipperkanon van KNRM-station Westkapelle traditiegetrouw het jaar en daarmee het reddingsseizoen uit. Grinnikend zegt Ties Ver hoeven (67): „Ik zeg altijd, je moet niet onder de KNRM-letters op de loods staan als we het kanon afschieten. Die zijn er al eens af gevallen na een schot." Verhoeven, vuurleider voor de gelegenheid, schiet het kanon woensdag af, vlak voor het KNRM station Westkapelle. Ties: „We ge bruiken twee ons kruit. Meer mo gen we hier niet hebben. Voor het kanon moet je nu een vuurwapen vergunning hebben. En een ver gunning om het af te schieten. Ons wipperkanon staat nu in het mu seum van het Polderhuis." Tot in de jaren vijftig werd het ge bruikt om een lijn af te schieten naar een gestrand schip. Aan die lijn hing een 'broek'. Daarin konden schipbreukelingen van schip naar de wal gehaald worden. Het 'schieten' is de traditionele afsluiting van het reddingsseizoen. Met soep en hamburgers van de barbecue. De loods, die onder meer ruimte biedt aan reddings boot Uly, staat blauw van de rook. Het station telde dit jaar veertig reddingen. Volgens Ties Verhoeven kun je tijdens de knal beter niet onder de letters van de loods gaan staan, foto lex de meester Ties neemt ook afscheid als ploegleider van de KNRM. Hij werkt 25 jaar voor het station en is daar woensdag voor onderscheiden met een koninklijke vrijwilligers- medaille en oorkonde. Net als col lega Jesse Meliefste voor tien jaar KNRM. Tot 2008 was Ties opstapper, daarna ploegleider. „Ik heb dit al tijd naast mijn werk in de horeca gedaan. Toen ik zelf een café runde, wisten mijn vaste klanten 'als zijn pieper afgaat, moet hij weg'. Zij na men dan de bar over en belden mijn vrouw om in te vallen." We gebruiken twee ons kruit om met ons kanon te kunnen schieten Herinneringen heeft hij genoeg. Aan een bizarre zoekactie op zee. „We zagen tupperwarebakjes en wat stoelen drijven. Maar verder hebben we helemaal niets gevon den." Of een actie in dikke mist. Grijnzend: „Net als vandaag. Je zag geen hand voor ogen. Met z'n drieën op een open bootje. We hadden de Uly toen nog niet. Op een gegeven moment zien we ie mand lopen op het water... Zitten we dus al tussen de paalhoofden! De man die we zagen liep op het strand." „We komen op zee met name in actie voor de pleziervaart. Verder doen we veel op het strand. Daar waar de ambulance niet makkelijk kan komen." Ties verdwijnt niet van het to neel. „Ik blijf me bezig houden met de bunkerbootjes Meevaren zit er niet meer in. „De bemanning is een geoliede machine, daar moet ik niet tussen komen." De maatregelen om vernielingen aan auto's te voorkomen op de Nieuwe Vlissingseweg in Middel burg worden versneld geëvalueerd. De gemeente praat begin volgend jaar met bewoners en het wijkteam Stromenwijk/'t Zand over het ef fect van het cameratoezicht en het schuin parkeren. Burgemeester Harald Bergmann heeft dat besloten na de ernstige vernielingen die in het kerstweek einde zijn aangericht. Vier auto's raakten zwaar beschadigd. Berg mann vindt het heel vervelend voor de eigenaren van de auto's. „Bewo ners moeten erop kunnen vertrou wen dat hun auto's daar veilig staan. Mensen moeten van ander mans spullen afblijven." In 20x2 werden op delen van de Nieuwe Vlissingseweg schuine parkeervakken geschilderd om te gen te gaan dat fietsers in het voor bijrijden met uitgestoken been de spiegels van de auto's af trapten. Ook werden camera's opgehangen om daders gemakkelijker te kun nen opsporen. De politie bekijkt nu ook de beelden die in de nacht van eerste op tweede kerstdag zijn ge maakt. Schuin voor de piekwaar de vernielde auto's stonden, staat ook een bewakingscamera. De evaluatie van de maatregelen uit 2012 was al toegezegd, maar heeft nog niet plaatsgevonden. Eer der bleek wel dat het aantal klach ten over vernielingen enorm afnam door het toezicht. Wel worden af en toe nog auto's beschadigd. In 2016 kwamen twintig aangiftes binnen bij de politie: veertien uit het Mid delburgse deel van de weg, zes uit het Vlissingse deel. Zaterdag 31 december geopend Van 08.00 tot 18.00 uur Voor al uw (Nieuwjaars)boodschappen Oliebollenkraam Rad van Avontuur voor leuke prijzen DJ met gezellige muziek wijjgjrensen u alvast een heel prettig 20171 Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl donderdag 29 december 2016 WA Vuurleider zwaait af bij KNRM Annemarie Zevenbergen Westkapelle -Ties Verhoeven (67) Maurits Sep Middelburg j?' Openingstijden Nieuwjaarsweek Woensdag 28 dec 08.00 - 20.00 uur Donderdag 29 dec 08.00 - 20.00 uur Vrijdag 30 dec 08.00 - 20.00 uur Zaterdag 31 dec 08.00 -18.00 uur Zondag 01 jan gesloten Maandag 02 jan 08.00 - 20.00 uur —Dinsdag 03 jan 08.00 - 20.00 uur De Boeck, Oranjeplein 72 li Word jij de nieuwe verzorgende IC van Zorgstroom? Bezoek ons tijdens de Open Avond van het Hoornbeeckcollege op 19 januari of tijdens de Open Dagen van Scalda op 20 en 21 januari. Kijk voor meer info op www.zorgstroom.nl/leerling Dichtbij mensen Zorqstroo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39