Straatcoaches helpen met oudjaar Groen Rijk SV VUURWERKVERKOOP: i W: 7EIIA 'ZEN A ptÖDECEMBER OTNW0%ÖT:21.00 UUR MpimicÊMBER VAN 9.00 TOT 17.00 UUR 6 Enorme impuls voor woningmarkt f VUURWERK Na de vliegende start van de Mor tiere viel de ontwikkeling van de wijk in 2010 voor een belangrijk deel stil. Het bouwtempo zakte ver terug en de visie op nieuwbouw werd bijgesteld: minder grote ka vels en meer huurhuizen en appar tementen. Ook de aanleg van een verbindingsweg naar de N57 werd uitgesteld. De gemeente en het bouwconsortium Mortiere steggel- den over het nakomen van afspra ken en bewoners klaagden over het uitblijven van beloofde voorzienin gen. In 2012 was pas de helft van de wijk af. De bouw trok daarna mondjes maat weer aan. In 2017 wordt een flinke slag geslagen met de bouw van ruim honderd huizen, én de aanleg van de weg vanuit de wijk naar de N57: de Mozartweg. Niet verwonderlijk dus dat de gemeente nu tevreden melding maakt van een 'enorme impuls voor de Mor tiere'. Deze maand is begonnen met de bouw van 23 koop- en huurhuizen aan de Poproute. In februari volgt de bouw van 39 woningen aan de Bluesroute en bij het Ella Fitzge- raldpark. In de zomer gaat de bouw Door de crisis ging het een tijd moeizaam. We merken nu dat het animo aantrekt aan de Poproute verder met zestien koopwoningen. In de tweede helft van 2017 worden aan die straat nog eens veertig energieneutrale hui zen gebouwd. Bij elkaar opgeteld gaat het dan om 118 huizen. On langs is al begonnen met de bouw van zes huizen bij de entree van de wijk aan de Bluesroute. „Het komt echt weer in bewe ging", zegt Mark van de Werf van Prince Projecten in Tilburg, de pro jectontwikkelaar die deel uitmaakt van het Consortium Mortiere. „Door de crisis ging het een tijd moeizaam. We merken nu dat het animo aantrekt. Bestaande fases worden nu afgemaakt en nieuwe gerealiseerd. Het aanbod van wo ningen groeit en er wordt beter in gespeeld op de vraag." Ook in de promotie van de Mortiere wordt bijgestuurd. „De ervaringen van de huidige bewoners worden beter ge bruikt in het verkopen van het pro ject. Die zijn voor potentiële kopers een belangrijk argument." Aan de andere kant van Middel burg is de nieuwbouwwijk Ritten- burg een groot succes. Die huizen waren binnen de kortste keren ver kocht. Voor de Mortiere is dat deels concurrentie, maar Van de Werf vindt dat geen bezwaar. „Dat zorgt voor beweging in de woningmarkt en dat is altijd positief, ook voor de Mortiere." Mensen die buiten de toegestane uren - van 18.00 zaterdagavond tot 2.00 uur zondagmorgen - of in vuurwerkvrije zones vuurwerk af steken, krijgen fikse boetes als ze worden betrapt. In Vlissingen mag al een aantal jaren geen vuurwerk worden afgestoken in fiets- en De maatregel is in het leven geroepen om extreme geluidsoverlast tegen te gaan voetgangerstunnels, in een straal van honderd meter rondom het ziekenhuis en in de Lange Zelke. Die maatregel is destijds niet inge voerd vanwege vervelende gebeur tenissen in eerdere jaren, de reden waarom Middelburg vuurwerk op de Vlasmarkt weert, maar om ex treme geluidsoverlast tegen te gaan. De straatcoach en het vrijwilligers- team waarschuwen jongeren die vuurwerk op de verkeerde tijd of plaats afsteken of ergens vernielin gen willen plegen. B en W roepen getuigen van vandalisme op de po litie te bellen, als het even kan met een goed signalement van de da ders. Dat mag deze keer ook voor vernielingen direct naar 112. M er l tl Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden! kapsalon Gerrie haarwerken IN DE REGIO Diverse activiteiten bij Terra Maris in Oostkapelle MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 29 december 2016 WA Mortiere komt weer in beweging Er zit weer muziek in de Mor tiere. Rond de Bluesroute en Poproute in de Middelburgse wijk worden komend jaar ruim honderd nieuwe huizen ge bouwd. En in januari gaat na jaren van wachten eindelijk de nieuwe ontsluitingsweg naar de N57 open. Maurits Sep Middelburg -Mark van de Werf, Prince Projecten René Hoonhorst Vlissingen Een straatcoach van de Stichting Roat en een dozijn jonge vrijwilli gers waarschuwen op oudjaars dag en in de vroege uren van het nieuwe jaar veroorzakers van overlast in de Vlissingse binnen stad. ML x 1" y Geldig t/m 31-12-2016. OP=OP GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2-0118-470400 groenrijkmiddelburg.ni Ma. t/m vr. 10.00-21.00 Za. 9.00-17.00 Zo. 12.00-17.00 Onze pruiken en haarwerken zijn te leveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Erkend zorgverlener Binnenhof 1 Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl OOSTKAPELLE Terra Maris houdt diverse activiteiten in de week van 3 tot en met 8 januari in Oostkapelle. Uilen en roofvogels eten hun prooi met huid en haar op. De moeilijk te verteren botjes en haren braken ze uit als bal. Deelnemers gaan met een pin cet, vergrootglazen en skeletkaart op zoek naar botjes en ontdekken wat er op het menu van het dier stond. Kin deren vanaf zes jaar zijn op dinsdag 3 januari van 13.30 tot 15.30 uur wel kom om mee te doen aan het braak- ballen pluizen. Op woensdag 4 januari komt de middel eeuwse muzikant Tjebbe de Trommer een middag vertel len over middel eeuwse muziek en instrumenten. De activiteit is doorlo pend tussen 13.30 en 16.30 uur. Be langstellenden kun nen op donderdag 5 januari van 13.00 tot 13.30 uur een kijkje nemen achter de schermen van het zee-aqarium. Op vrijdag 6 januari kunnen bezoekers tussen 13.30 tot 15.30 uur doorlo pend hun eigen nestje maken. Een gids neemt deelne mers op zondag 8 januari mee voor een winterse wan deling door natuur gebied de Mante ling. De wandeling start om 10.30 uur vanaf Terra Maris en eindigt om 12.00 uur. Deel name kost 3,50 euro en aanmelden is noodzakelijk. VLISSINGEN Wie Vlissingen eens van boven wilde zien, kon gisteren een ritje maken in het reuzenrad op het plein bij bioscoop CineCity. Het gevaarte is ruim twintig meter hoog en biedt uitzicht over de stad. Het reuzenrad staat er tot en met vrijdag en is tussen 12.00 en 22.00 uur geopend. Cine City wil tijdens de feestdagen haar bezoekers en de stad Vlissingen een extraatje bieden. Wie de bioscoop of het Cine Café bezoekt, kan op vertoon van de kassabon gratis met het reuzenrad mee. foto lex de meester MELISKERKE Mariekerke 24, 10.00-16.00 uur- Lammetjesdagen Boerderij 'Marie kerke' MIDDELBURG Hoek van Dam en Schuitvlotstraat, 10.00 uur - Planten- organisatie Floron organiseert 'Einde- jaars Plantenjacht'; Markt, 11.00-17.00 uur - Oudhollandse wintermarkt; Gale rie T, Turfkaai 25- 27,11.00-16.00 uur- Expositie 'Geschil derde Monumenten' door Berenice Noordam; Cinema Middelburg, vanaf 13.30 uur-Verto ning 'Mijn naam is Courgette' en 'Toni Erdmann'; Oude Stadhuis, 16.30 uur - Chanoeka bij Joodse gemeente m.m.v. burgemees ter Bergman, Op perrabbijn Jacobs en chazzan Smit; Zeeuwse concert zaal, Verwerijstraat 14, 20.00 uur - Concert Tentoon Ensemble; Schouw burg Middelburg, Molenwater 99, 20.00 uur - Muzi kale komedie 'Wë- reldband' OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.00-13.30 uur - Kijkje achter de schermen van het zee-aquarium bij Terra Maris; Kantine Voetbalver eniging, 13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 kilometer OOST-SOUBURG Podium Razzma tazz, 20.30 uur- Minifestival SEROOSKERKE Het oude Brand spuithuis, Toren straat 32,13.00- 17.00 uur - Exposi tie 'Lady GAGA in een schoolklas van de vorige eeuw in Oostkapelle' door Aad en Marianne van Os VEERE Stadhuis, 13.00- 17.00 uur - Ten toonstelling 'Be tween Light and Darkness' van Theodora Plas; Mu seum Veere, Kaai 25-27,16.30-18.00 uur - Sfeervolle winterwandeling voor de hele familie. VLISSINGEN VAN BOVEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38