Concerten Theater, cabaret en musicals Films MATTHAUS PASSION J.S. Bach TV-programma's 23 Bruce Springsteen. Malieveld, Den Haag Paul Simon. Ziggo Dome, Amsterdam Anderson. Paak. North Sea Jazz, Rotterdam O Licht In de ban van Broadway Hans Klok's House of Horror O Elle Nocturnal Animals La La Land O The Amsterdam Project (RTL 4) Schuldig (NP01) Heel Holland Bakt (NP01) Bestel snel op pzc.nl/klassiek donderdag 29 december 2016 RC Vertoont Bruce Springsteen ooit sleet? In aardse jaren is hij 67. Maar in zijn eigen universum, het concertpodium, lijkt hij nog steeds die jeugdige rocker die de muziekwereld hyp notiseert met zijn schijnbaar nooit eindigende liveshows. Nog een krasse grijs aard. Maar tegen Paul Simon (75) zou je wil len schreeuwen: stop alsjeblieft niet met op treden! Hij twijfelt openlijk over pensioen, maar in Amsterdam gaf hij zijn beste Ne derlands concert in meer dan twintig jaar. Anderson .Paak (30) was de revelatie van North Sea Jazz. Tot op de draad door weekt van het zweet smeet de hiphopper/rapper/- drummer zijn stokken in het publiek na het energiekste uur van een verder tamelijk belegen editie. De rentree van Youp van 't Hek na een hartoperatie is met een een van zijn beste voorstellin gen. Licht kent prachtige observa ties, veel zelfspot en vermakelijk ge scheld op bour- geois-en burger mansleven. Heerlijke musical met Loes Luca en Tjitske Reidinga in de hoofdrollen. Knipoog naar het genre in een oogverblin dend decor. Inventief en met veel humor geregisseerd door Pieter Kramer. De Nederlandse magiër be wijst wederom van wereldni veau te zijn. Adembenemende illusies in sprinttempo laten het publiek verbijsterd achter. De goocheldoos als onuitput telijke schatkist. Paul Verhoeven (78) verrast op zijn oude dag met een intrigerend por tret van een verkrachte vrouw. Isa- belle Huppert maakt van de titelrol een moedige, humorvolle en intelli gente vertolking. Modeontwerper Tom Ford blijkt als filmre gisseur uitstekend uit de voeten te kunnen met dit verontrus tende verhaal. Amy Adams krijgt met een wraakactie te maken van haar ex (Jake Gyllenhaal) die kunst als wapen gebruikt. Ook wie niet van film musicals houdt zal zich laten inpakken door deze liefdes tango tussen Emma Stone en Ryan Go sling. De film is een sprankelende ode aan oude Hollywood- musicals, maar wel in eigentijds Los Ange les. Sinds Lolle, Gerrie, Chayenne, Marco en Alan zijn daklozen niet langer naamloze figuranten in het straatleven, maar weten we dat zij ook zo hun dro men en verlangens hebben. Soms grote, soms heel alledaagse, zoals een zolderkamertje met een Leen Bakker-bank en een baan als vrachtwagenchauf feur. En wat was Beau goed. Zelden een meer be trokken presentator gezien. Niet eerder kregen we zo'n inkijkje in een pro blematiek die mensen doorgaans liever achter de voordeur houden: schulden die zich blijven opstapelen. En dan slaagden de makers er ook nog in om zulke bijzondere types te vinden in de Amsterdamse Vogelbuurt van wie je on middellijk gaat houden, zoals Dennis van de dierenwinkel. Wat een seizoen. André van Duin bleek 1 een zeer waardig vervanger van Mar- tine Bijl. De komiek hield het bij af en toe een gevatte kwinkslag en plaag stoot naar Janny, om de bijzondere kandidaten en hun schuimtaarten, spekkoeken en romia's te kunnen laten schitteren. Graag nóg een stukje. De Matthaus Passion is in Nederland de favoriete compositie in de passietijd. The Bach Choir Orchestra of the Netherlands, o.l.v. Pieter Jan Leusink, zijn speciaListen in het uitvoeren van deze compositie: het orkest bespeelt authentieke instrumenten uit Bachs tijd en het koor wordt geroemd om zijn dynamische klank. Vri 17 maart Grote Kerk Elburg 19.00 uur Za 18 maart Concertgebouw* Amsterdam 19.30 uur Zo 19 maart Janskerk Utrecht 15.00 uur Do 23 maart Dominicanenkerk Zwolle 19.00 uur Vr 24 maart Grote Kerk Apeldoorn 19.00 uur Za 25 maart Marekerk Leiden 14.30 en 19.30 uur Zo 26 maart Concertgebouw* Amsterdam 14.15 uur Di 28 maart Concertgebouw* Amsterdam 19.30 uur Do 30 maart Janskerk Utrecht 19.00 uur Vr 31 maart Jh. Bosch Artcenter Den Bosch 19.00 uur Za 1 april Concertgebouw* Amsterdam 13.30 uur Za 1 april Janskerk Utrecht 19.30 uur Zo 2 april St. Martinuskerk Amersfoort 15.00 uur Di 4 april Concertgebouw* Amsterdam 19.30 uur Wo 5 april Catharinakerk Eindhoven 19.00 uur Do 6 april Martinikerk Groningen 19.00 uur Vr 7 april Janskerk Utrecht 19.00 uur Za 8 april Laurenskerk Rotterdam 14.30 en 19.30 uur Zo 9 april Stevenskerk Nijmegen 14.00 en 19.00 uur Di 11 april Martinikerk Groningen 19.00 uur Wo 12 april Eusebiuskerk Arnhem 19.00 uur Do 13 april Grote Kerk Den Haag 19.00 uur Vr 14 april Concertgebouw* Amsterdam 13.30 uur vr 14 april Grote Kerk Den Haag 19.30 uur za 15 april Concertgebouw* Amsterdam 14.15 en 19.30 uur zo 16 april Concertgebouw* Amsterdam 14.15 en 19.30 uur *Alle vermelde prijzen zijn exclusief transactie- en servicekosten. Concertgebouwtoeslag €7,- incl. consumpties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23