Toppmn 18:00 tot 19:00 Series Albums 22 TOM PETTY Een dagelijkse blik op het liedjesklassement van NPO Radio 2 HETGOUDENUUR TOP 10 AFSCHEID Lange, eenzame snel weg naar huis. Laag staande zon en Tom Petty met Free Fallin' op de autoradio. Dat is geluk achter het stuur. Free Fallin' is een road- song met verwijzin gen naar Ventura Boulevard en Mulholland Drive in Los Angeles. Ook de 'valley' nabij San Francisco ligt op de route van de hoofdpersoon die zijn liefde verliet om op zoek te gaan naar roem. Voor Petty betekende Free Fallinhet afscheid van zijn begeleidingsband The Heartbreakers. Hij schreef het album Full Moon Fever (met het aangrijpende I Won't Back Downsamen met Jeff Lynne (zanger van E.L.O.). Lynne is ook te horen in de koortjes van Free Fallin'. Deze combinatie is nog wél vertegenwoordigd in de Top 2000, omdat de twee in de Traveling Wilburys zaten die met Handle with Care (gezakt naar 1803) he laas ook richting verbanning uit de lijst koersen. O De Zaak Menten (NPO 2) The Crown (Netflix) Stranger Things (Netflix) O David Bowie - Blackstar Beyoncé- Lemonade Douwe Bob - Fooi Bar Sylvie blij voor Rafael Kassa: dode zangers Op de drempel van 2017 blikken de recensenten van deze krant terug. Welk concert blijft ons bij, welke theatershow maakte indruk en welke films en tv-program- ma's kleurden het jaar? Kortom: hier is het beste van 2016. De Top 2000 na dert zijn finale. Niet altijd betekent een hogere klassering ook muziek van ho gere kwaliteit, maar het uur van van avond tussen zes en zeven bruist van begin tot einde. Hoewel acht van de twaalf platen zak- Golden Earrings ken in de lijst, beho ren songs als Ameri can Pie (Don McLean) en Non Je Ne Regrette Rien (Edith Piaf) tot de klasse der onver- slijtbare evergreens. De opening is van de Golden Earrings, toen nog met een 's'. Just a Little Bit of Peace in My Heart geschreven door George Kooymans om een ruzie met zijn vrouw Milly goed te maken, toont de Haagse groep op zijn breek baarst. Stemmers in Zeeland 1. Hotel California - Eagles (2) 2. Bohemian Rhapsody - Queen (1) 3. Stairway to Heaven - Led Zeppelin (3) 4. Piano Man - Billy Joel (4) 5. Oceaan - Racoon (24) 6. Child in Time - Deep Purple (5) 7. Avond - Boudewijn de Groot (6) 8. Aan de Kust - Blof (311) 9. Black - Pearl Jam (10) 10. The River - Bruce Springsteen (14) (echte klassering in Top 2000) In elke editie van de Top 2000 was er 1 lied, gezongen in het Ta- galog, de officiële taal van de Filip pijnen. In deze 18de jaargang is het lied Anak van Freddie Aguilar voor het eerst uit de lijst verdwe nen. Anak betekent 'kind'. 200 liedjes verdwenen dit jaar uit de lijst. Popredacteur Stefan Raatgever brengt elke dag een ode aan één van de vertrekkers. Vandaag: Free Fallin'- Tom Petty Notering vorig jaar: 1845 Aantal jaar in Top 2000:1 FREE FALLIN' Met medewerking van Angela de Jong, Arno Gelder, Gudo Tienhooven, Ab Zagt en Stefan Raatgever. Met de serie is er eindelijk eerherstel voor Hans Knoop, die zijn onthullingen over een kunstverzamelaar annex oorlogs misdadiger in de jaren 70 moest bekopen met het einde van zijn journalistieke carrière. Verplichte kost voor alle aanko mende journalisten én de rest van Nederland. Nóg zo'n Brits koningshuis drama? Klopt, maar zelden werd een geschiedenisles zo smake lijk opgediend. Zonder de wer kelijkheid - de eerste jaren van koningin Elizabeth II - geweld aan te doen. Netflix pompte zo'n 110 miljoen euro in deze serie en je ziet elke euro terug op het scherm. Met een briljante John Lithgow als Winston Churchill. Dé hypeserie van 2016 grijpt even schaamteloos als liefdevol terug naar de filmmagie van de jaren 80, met het werk van Steven Spielberg (denk aan E.T. en Close Encounters of the Third Kind) voorop. Over een mysteri euze verdwijning, een paranor maal begaafd meisje, een dood eng monster en boezemvrien den met walkietalkies op fietsjes die van dit alles chocolade pro beren te maken. Een vervolg is al in de maak. 'Zijn afscheidscadeau,' zei producer Tony Visconti toen duidelijk was dat Blackstar David Bowies requiem be vatte. De Starman kondigde zijn laatste ruimtereis aan met een virtuoos experimenteel album dat na zijn dood alleen maar aan kracht won. Een album van Beyoncé Knowles verschijnt tegen woordig altijd als complete verrassing. Het maakte de in druk die Lemonade achterliet nog overdonderender. Hip hop, maar dan goed gezon- gen. En met Freedom (met Kendrick Lamar) als episch pronkstuk. Zijn Songfestivaldeelname eindigde met tranen, maar het album met daarop Douwe Bobs Eurovisie-inzending Slow Down bruiste van de le vensvreugde. De cocktail van pop, country en folk werkt uit stekend. SHOW Sylvie Meis is blij voor haar ex Rafael van der Vaart en hand balster Esta- vana Polman, die een baby verwachten. „Ik wens ze veel geluk." Ook Sabia Boulah- rouz wenst haar ex een kernge zond kindje toe. MUZIEK Platenmaat schappijen stevenen af op prima jaarcij fers, die vooral te danken zijn aan overleden artiesten. Prince had een downloadpiek van 5.600 pro cent op zijn sterfdag, ook David Bowie en George Michael waren na hun dood erg in trek. donderdag 29 december 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22