E 19 ER EVEN TUSSENUIT? 1088-0331543 hoteldeal.nl Worden bedrijven niet minder productief door al dat wisselen? Morgen in Twistgesprek: Transitiehoogleraar Jan Rotmans en Jo Peters van de olie- en gasindustrie over het klimaat en de duurzaamheid. weet niet of ze straks weer werk heeft." Van der Klaauw: „De Wet Werk en Zekerheid is mislukt voor laag opgeleiden." Dekker: „Dat is te kort door de bocht. Als het herstel aanhoudt, krijgen grotere groepen sneller een vaste baan." Van der Klaauw: „Wacht nou eens even! Belachelijk, dan heb je een wet die alleen werkt als het goed gaat. Een lek dak boven je hoofd is ook prima als het droog is. Dat is een schijnzekerheid. We willen toch dat deze wet bescher ming biedt in periodes dat het slecht gaat?" Dekker: „In slechte tijden komt die vaste baan er ook niet met een wet. Bedrijven gaan failliet of mensen verliezen hun baan in re organisaties. Als je zo'n wet beoor deelt terwijl de crisis nog gaande is, dan werkt niets." Van der Klaauw: „Ho wacht even! Sinds 2013 gaat het beter. De werk loosheid daalt als een gek. Vooral hoogopgeleiden krijgen nu een vaste baan." Dekker: „De verhouding tussen flex en vast verbetert straks ook voor laagopgeleiden. Mede dankzij de wet." Van der Klaauw: „Dat gaat echt niet gebeuren. Flex is niet begon nen tijdens de crisisjaren. Het steeg al toen het nog goed ging. Vaste banen komen er niet; zaken als loondoorbetaling na ziekte en het ontslagrecht zijn niet funda menteel aangepast." Dekker: „Je kunt het te weinig vinden, maar het ontslagrecht is wel degelijk aangepast." Van der Klaauw: „Te weinig. Het is niet aantrekkelijker om mensen vast aan te nemen." Dekker: „In een krappe arbeids markt met weinig werkloosheid werkt het ook voor laagopgeleiden. Dan schreeuwen bedrijven om meer personeel. Het zou wel hel pen wanneer het risico van de ver plichte loondoorbetaling bij lang durige ziekte zou worden ver laagd." Van der Klaauw: „Dat is wens- denken. Je kijkt in een glazen bol. Je zegt: 'als er zoveel krapte is, als we op 2 procent werkloosheid zit ten, dan gaat die wet werken'. Je wilt toch dat die wet werkt als mensen het moeilijk hebben?" Dekker: „Jij stelt onrealistische ei sen aan de wet als je denkt dat er in crisistijd vaste banen bij ko men." Van der Klaauw: „Dat was juist het doel van de wet." Dekker: „Pensioensparen moet verplicht worden. Net als de ar beidsongeschiktheidsverzekering voor zzp'ers. Dat haalt oneerlijke concurrentie weg. En we moeten kijken naar loondoorbetaling bij ziekte." Van der Klaauw: „We moeten naar de vaste baan kijken. Nu is deze - gechargeerd - alleen nog voor de hoogopgeleide die toch al zeker is van werk. De vaste baan kan wat flexibeler. Ik vind dat voor echte banen de hele arbeidsmarkt terug moet naar de tekentafel. Dekker: Ik niet. Er is namelijk niet een heel groot probleem op de ar beidsmarkt. Én ik geloof niet in te kentafeloplossingen." 3 dagen 4*-hotel Drenthe incl. 3-gangendiner 3-daagse stedentrip Wenen incl. vlucht 8 of 15 dagen Sardinië incl. vlucht en autohuur! donderdag 29 december 2016 GO De wet om flex tegen te gaan is een succes. De twee economen discus siëren in het hippe Rotterdamse restaurant The Suicide Club. FOTO MARCO DE SWART Ronald Dekker Werkzekerheid kan alleen maar met grote politieke ingrepen. Fletcher Landhotel De Borken 2 overnachtingen incl. ontbijt v 1 x 3-gangendiner t.w.v, 34,50 p.p. V Tip: bezoek NP Dingelderveld hoteldeal.nl/K12297 Boutiquehotel Stadthalle 2 overnachtingen incl. ontbijt Retourvlucht Amsterdam-Wenen v Tip: bezoek Schloss Schönbrunn hoteldeal.nl/K12298 Hotel Pausania Inn V 7/14 overnachtingen incl. ontbijt v Retourvlucht Amsterdam-Sardinië Huurauto tijdens het hele verblijf Boek al voor 2017 met extra voordeel! hoteldeal.nl/K12299 prijzen p.p. o.b.v. 2 personen in een kamer, excl. reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19