'Cultheld' Vreven in beeld bjj NAC 14 Middelburger wint in Goes en drie dagen later in Dishoek Johnny Hoogerland belandt in Dishoek net naast het podium. De oud-wielrenner wordt vierde. Nog geen week na de marathon van Spijke- nisse, waarin hij tweede werd achter Remy Vasseur, trok Erwin Harmes twee keer zijn schoenen aan voor een wedstrijd. Vrijdag was hij in Goes tijdens de Serious Request Run de snelste op de 1500 meter en gisteren won hij opnieuw. Harmes - met rood gelakte nagels door de Lak-actie van de inmiddels beroemde Tijn - was na 9 kilometer de snelste in de Kerstloop bij Dishoek. Harmes meldde zich gisteren al vroeg bij de na-inschrijving in strandpaviljoen Kaapduin. Met 680 deelnemers, inclusief de wan delaars, boekte de Kerstloop van Dynamica een record. Het gevolg was echter wel dat de start door de vele na-inschrijvingen uitge steld moest worden. De 5 kilometer ging als eerste van start, tien minuten later ver trokken de deelnemers aan de 9 ki lometer. Robbert Meeuwse, Pa trick de Vos en Johnny Hooger land namen de leiding, terwijl Harmes kort daarachter liep. Tot strandpaviljoen Panta Rhei leek hij wat moeite te hebben met het tempo. Bij De Kanovijver kreeg In Goes werd vrijdagavond 935 euro en 10 cent opgehaald voor Serious Request. In Vlissingen was de opbrengst 545 euro. Harmes aansluiting, nadat Hooger land al eerder gelost was. Junior Rens de Ridder, Ferry Schraven, Edwin de La Ruelle en Tim Pleijte liepen in een lager tempo, omdat ze op het mulle zand ook nog de wind tegen hadden. Harmes won uiteindelijk in 32.39 minuten, Meeuwse gaf op de meet ruim een halve minuut toe. Hij bleef Pa trick de Vos, sinds vorige week re cordhouder op de 10 kilometer in Spijkenisse, wel ruimschoots voor. Oud-wielrenner Johnny Hoogerland finishte als vierde, maar gaat steeds beter presteren. Triatleet Rens de Ridder noteerde de vijfde tijd, voor Schreven en De la Ruelle. Bij de vrouwen moest Monica Sanderse weer genoegen nemen met de tweede plaats. Ze finishte na 42.13 minuten, op ruime achter stand van winnares Juriana de Vries. Samanta Suurmond pakte de laatste ereplaats, voor Babette Bookelaar die uit het Ierse Cork was overgekomen. De vijf kilometer werd een prooi voor Bas de Waal. Hij hield Matthijs Driessch en Emiel Nefs achter zich. Chantal Koole was de snelste vrouw op de 5 kilometer. Serious Request Run Zowel in Goes als in Vlissingen werd vrijdagavond nog geld opge haald voor de Serious Request-ac- tie. In Goes kreeg Harmes de zege op de 1500 meter in 4 minuten en 22 seconden niet cadeau. Wouter Verstraate en de junior-tweeling Petersen maakten het de jonge master H35 behoorlijk lastig. Shirin van Anrooij had in Patrick de Vos een prima haas. Beiden finshten in 4 minuten en 47 secon den. In Vlissingen won Jan Wil- lems Roelse de 3000 meter in 10 minuten en 20 seconden, voor Mi- cha Janse en Niels Koole. Bij de vrouwen liep Monica Sanderse haar eerste 3 kilometer op de baan en die won ze in 11 minuten en 50 seconden. Natalie Sinke werd tweede in 12.39 minuten. Na Graeme Arnold, Maurice Ste- ijn en Alfons Groenendijk was Vreven de volgende in de rij die op een belletje kon rekenen van de Bredase club. Technisch direc teur Hans Smulders gaf onlangs te kennen op korte termijn een nieu we sterke man te willen presente ren. Bij voorkeur als de groepstrai ning op 2 januari weer hervat wordt. De 43-jarige Vreven, tweevou dig international van de Rode Dui vels, werd twee maanden geleden vanwege tegenvallende prestaties aan de kant gezet bij Waasland-Be- veren. De oud-speler verwierf in Nederland grote bekendheid als de immer mee opkomende en druistige rechtsback van FC Utrecht (1999-2003). In zijn laatste jaar bij de Domstedelingen won hij de KNVB beker. Zijn karakteristieke paarden staart en zijn fascinatie voor india- Stijn Vreven werd onlangs ontslagen bij Waasland-Beveren. Hij is nu in beeld bij NAC Breda. nen maakten van Vreven een cult held. Na zijn profloopbaan begon Vreven in 2010 bij Neerpelt zijn trainerscarrière. Via Dessel Sport en Lommei United maakte hij in het seizoen 2015-2016 zijn entree als trainer op het hoogste niveau in België. In zijn tweede jaar bij Waasland-Beveren werd hij eind oktober van dit jaar ontslagen. Sindsdien zit Vreven zonder werk. dinsdag 27 december 2016 Harmes twee keer de snelste Sjaak Sinke Dishoek T De deelnemers aan de Kerst loop in Dishoek zijn van start ge gaan. Oud-wielrenner Johnny Hoogerland (blauw shirt, twee de van rechts) controleert nog even of zijn horloge werkt. FOTO RUBEN OREEL uitgezonderd In de zoektocht naar een opvol ger voor de vorige week ontsla gen Marinus Dijkhuizen is NAC de grens overgetrokken richting België. De eerstedivisionist heeft gesproken met de zaak waarnemer van Stijn Vreven. Yadran Blanco Breda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 96