m Westerweele verrast met overwinning in Kersttoernooi Eindejaarsmeeting in Heinkenszand Van de Plasse rijdt foutloos naar zege 13 tegen zijn ploeg is 'Colijn' was misschien nog wel de lastigste tegenstander. Zij vochten ervoor voornamelijk rustig hangend aan de lat door. De keren dat hij aan de bak moest, bleek hij een niet onverdienstelijke doelman. Jan sen: „Als we een keeper te weinig hebben op de training, ga ik wei eens tussen de palen staan. Dus toen Ferry (Alfons) in de groeps- app vroeg wie er wilde keepen, zei ik voor de grap 'ja'. Maar ik moest dus echt aan de bak." In de zeven wedstrijden slikte hij slechts acht treffers. „Maar dat vergeten sommige mensen mis schien nog weieens: het ging niet altijd even makkelijk", merkte Jan sen op. „We waren natuurlijk de gedoodverfde winnaar en daar door pasten tegenstanders zich aan. Dat maakte het voetballen soms moeilijk. En tegenstanders hebben ook heus hun kansen ge kregen. Of we druk hebben ge voeld? Nee, dat niet echt. Voor ons is dit een leuk eindejaarsuitje. Wij zijn allemaal liefhebbers en wil len gewoon graag voetballen. Daar om kwamen we ook maar met t wissel naar hier." Maar El Hattach haalde het al aan: er waren ook mensen die niet juichten maar bromden. Dat Vlissingen met deze spe lers niet thuishoorde op een dergelijk toernooi en de spelers het licht van de TL-lampen aan het plafond niet voor spotlights aan moesten zien. „Maar dit is toch mooi? Wij voetballen alle maal in de hoofdklasse", zei El Hattach, terwijl hij om zich heen keek en daar zijn glunde rende ploeggenoten zag, in af wachting van de prijsuitrei king. „We voetballen bij Groe ne Ster, of hebben daar gevoet bald, en vinden het leuk om eens in het jaar hier met elkaar dit toernooi te spelen. Ik denk dat je daar dan als bezoeker van moet genieten." GASTHEER EINDIGT OP NUMMER 14 Henrik Westerweele van Schaak- klub Souburg is dit weekend de verrassende winnaar geworden van het Kersttoernooi in Kapelle. De schaker wist zijn clubgenoot Robin Bosters en de Goese scha ker Rien de Bock achter zich te houden. Joey Grochal was de te kloppen schaker, maar al snel bleek dat hij geen potten kon breken. Eerst re miseerde hij tegen Ronald Steijn, om daarna te verliezen van Rem- co van de Braak en Bosters. Wes terweele moest niet aantreden te gen Grochal door het matige pres teren van de Goesenaar. Met het nodige kunst- en vlieg werk bleef Westerweele overigens overeind. In een aantal partijen kwam hij goed weg. Zijn clubge noot Roeland Alders stond gewon nen, maar had geen tijd meer en ook de voor Goes spelende Louis Nieuwenhuijse kon zijn gewon nen stelling niet omzetten naar winst. In de laatste ronde speelde Westerweele remise tegen de veel lager geklasseerde David de Feij- ter. Uiteindelijk bleek dat voldoen de voor de toernooiwinst, omdat Bosters en De Bock in hun onder linge duel remiseerden. EINDSTAND KERSTTOERNOOI HEINKENZAND Tijdens de einde jaarsmeeting voor de Zeeuwse wielersport wordt morgenavond de documentaire over Johnny Hoogerland vertoond. De oud wielrenner reed in oktober tijdens de Sluitingsprijs Putte-Kapellen zijn laatste koers en is morgen avond aanwezig in De Stenge in Heinkenszand. Daar worden ook de prijzen aan de wielrenner, mountainbiker en vrijwilliger van het jaar 2016. Daar naast wordt ook teruggeblikt op de prestaties van de Zeeuwse wie- lerjeugd. De prestaties van onder anderen Jarno Mobach, Arjen Po- ley en de gebroeders Mick en Tim van Dijke worden voor het voet licht gehaald. De presentatie is in handen van Piet Eversdijk. Het jaarlijkse slotevenement voor be trokkenen bij de wielersport be gint om 19.30 uur. Daarmee hield hij Anniek van der Linde achter zich, zij werd twee de. Ook de amazone leidde haar paard, Chanel Z, foutloos naar de eindstreep. Ze deed hier in de bar rage alleen acht seconden langer over dan Van de Plasse. Marit Huige pakte het brons. Zij was de derde en laatste van vijf deelnemers die de barrage haai den. In een tijd van iets meer dan 35 seconden was zij sneller dan Van der Linde, maar haar paard Donna Corra kreeg vier strafpun- ten. In de klasse M gingen Kevin de Wilde en Flierefluiter er met de zege vandoor. De Wilde bleef als enige foutloos in de barrage. Marit Louwerse en Zelma zetten de snel ste tijd neer, maar kregen vier strafpunten. Zij werd tweede. Hui- ge, dit keer met Gigi van de Wiel, moest ook in deze klasse genoe gen nemen met brons. Wederom kreeg de amazone vier strafpun ten toebedeeld van de jury. Manon Steijn en Djamiro gre pen de winst in de klasse L. Zij wa ren ruim een seconde sneller dan de combinatie Margreet Walra- ven/Bjendo. Nikita Cheung en haar paard Tina van de Laarse Hei de Z mochten in de klasse B het goud ophalen, in de klasse BB ging de eerste prijs naar de combi natie Iris Verreijt en Furole. dinsdag 27 december 2016 met Vlissingen Khalid El Hattach werkt de bal tijdens de finale tegen Goes achter het standbeen binnen en brengt de stand zo op 4-0. Vlissingen zou de eindstrijd uiteindelijk met 5-2 winnen, foto's marcelle davidse -Khalid El Hattach Vlissingen scoorde in 7 wed strijden liefst 33 keer en hoef de zelf slechts 8 treffers te slik ken op het Kerstzaalvoetbal- toernooi. Saïd Bouzambou was met 11 goals topscorer. In de strijd om de derde plaats was SSV'65 gisteren duidelijk te sterk voor FC Dauwendaele. Het duel ein digde in een 6-1-overwinning voor de Bevelandse zater dag-tweedeklasser. RCS werd vijfde dankzij een 2-1-overwinning op Nieuwdorp, terwijl De Meeu wen in de strijd om de zeven de plaats veel te sterk was voor Luctor'88: 7-2. Organisator 's-Heer Arends- kerke eindigde op het eigen toernooi op plek 14. De eindstand van het 45ste Kerstzaalvoetbaltoer- nooi van 's-Heer Arendsker- ke: I. VC Vlissingen, 2. Goes, 3. SSV'65, 4. Dauwendaele, 5. RCS, 6. Nieuwdorp, 7. De Meeuwen, 8. Luctor'88,9. Kloetinge, 10. Bevelanders, II. Jong Ambon, 12. Kapelle, 13. Apollo'69,14. 's-Heer Arendskerke, 15. Colijnsplaat- se Boys, 16. Wolfaartsdijk, 17. Hoedekenskerke, 18. DwO'15, 19. Lewedorpse Boys, 20. Pa trijzen. Roeland Alders Kapelle Stand na 9 ronden: 1. Henrik Westerweele 7,5 punt; 2. Ro bin Bosters 7,0; 3. Rien de Böck 7,0; 4. Remco van de Braak 6,5; 5. Louis Nieuwen huijse, Joey Grochal, Roeland Alders, Niek Oostvogels 6,0; 9. Erwin Kloosterman 5,5; 10. David de Feijter, Niels Schelle- man, Carl Schoor, Ronald Ste ijn, Ben Snethorst, Alex Jonk heer en Martin de Bock 5,0. Christiaan van de Plasse heeft tijdens het oudejaarsconcours van Stal De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland de springwed- strijd in de klasse Z op zijn naam geschreven. De ruiter uit Yerse- ke stuurde zijn paard Flora de L'lmpermeable foutloos en als snelste naar de finish. Daniel Vervelde Nieuw- en Sint Joosland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78