K A A ./V' .fc 9 fis PZC.NL/ SPORT m:tmw Middenveld rechts CENTRALE VERDEDIGER LINKS Centrale verdediger links Rechtsback \*L Centrale verdediger rechts v? Trainers Ga naar voor het samenstellen van uw beste elftal. dinsdag 27 december 2016 BE rereldelftal van 2016 Pierre- Emerick Aubame- yang (Gab, Borussia Dortmund) De doelpuntenma- chine van Dortmund maakte er weer een fraai jaar van. Roberto «na 1 Firmino I Liverpool) Bij Liverpool was hij afgelopen seizoen de beste speler, maar hij kan ook als diepe spits uit de voeten. Alexis San chez (Chi, Arsenal) Ook San chez werd de afgelo pen maanden opeens spits, maar speelde ook lange tijd vanaf de zijkant bij Arsenal. .-.i v. 2" Riyad Mahrez (Alg, Leicester City) ManUnited haalde hem niet, Leicester wél. En dit jaar was hij een regelrechte sensatie in Engeland. Ivan Rakitic (Kro, FC Barcelona) Weer een van de steunpilaren van Barcelona, al was hij mis schien niet zo sterk als in zijn debuutseizoen bij Barga. Koke (Spa, Atlético Madrid) Liet zich gelden afgelopen jaar bij Atlético. Alleen de Champions League winnen, blijft nog een droom. ,r.-r ik. 2-I' Renato Sanches (Por, Bayern M.) Wat een EK speelde de 19-jarige Portu gees, waar Bayern Mün- chen miljoenen voor heeft neergelegd. Julian Weigl (Dui, Borussia Dortmund) De toekomst van het Duitse voetbal. Dort mund brak het contract van de jonge midden velder open tot 2021. Daniel Carvajal (Spa, Real Madrid) Miste het EK door een spierscheuring. Maar kwam sterk terug en besliste de strijd om de Europese Super Cup. Victor Moses (Nig, Chelsea) Ooit rechtsbuiten, maar coach Chel- sea-coach Conté maakte van hem een moderne speler die de hele rechterflank bestrijkt. Philipp Lahm (Dui, Bayern München) De Duitse nationale ploeg mist hem al jaren, maar bij Bayern was hij ook in 2016 een van de drijvende krachten. Juanfran (Spa, Atlético Madrid) Opnieuw een jaar onvermoeibaar op de rechterflank bij Atlético. Is ook de rechtsback van de Spaanse ploeg. Joshua Kimmich (Dui, Bayern M.) De jonge Duitser kan eigenlijk alles. Tijdens het EK was hij een moderne flankverdediger die de hele flank kon bestrijken. Sergio Ramos (Spa, Real Madrid) Scoorde onder meer in de CL-finale (1-0) en de Europese Super Cup (2-2). En onlangs wereldkampioen met Real. Laurent Koscielny (Fra, Arsenal) Laatbloeier die een prima EK speelde en bij Arsenal weer van grote waarde was. Mats Hummels (Dui, Bayern München) Er zijn maar weinig verdedigers in de wereld die zo veelzijdig zijn als Hummels. Ook in 2016. Gerard Piqué (Spa, FC Barcelona) Topverdediger, die ook opviel met andere zaken zoals het opsteken van een middelvinger tijdens het volkslied. Giorgio Chiellini (Italië, Juventus) Speelde een prachtig EK in Frankrijk en was bij Juventus weer de rots in de branding. ;VT Manuel Neuer (Dui, Bayern München) Landskampioen, maar geen CL-finale en geen EK-titel. Absolute wereldtop, maar ook de beste in 2016? Gianluigi Buffon (Ita, Juventus) 38, maar denkt niet eens aan stoppen. Wederom de titel met Juventus en een zeer opvallend EK onder de lat bij Italië. Keylor Navas (CRi, Real Madrid) Met de Champions League en wereld beker in zijn achterzak maakte hij definitief naam als keeper. Rui Patricio (Por, Sporting Lissabon) Al tien seizoenen onder de lat bij Spor ting. Viel echter pas op toen hij afgelo pen zomer het EK won. Jan Oblak (Slv, Atlético Madrid) Definitief doorgedrongen tot de wereld top. Greep met Atlético naast alle prij zen, maar kende toch een sterk 2016. -Ss Stefan Savic (Mne, Atlético Madrid) Pas 25 jaar en was dit jaar misschien wel belangrijker dan de leider van de defensie van Atlético: Diego Godin. Raphael Varane (Fra, Real Madrid) Geen EK, toch een van de beste centrale verdedigers van de wereld. Onmisbaar bij Real. Jéröme Boateng (Dui, Bayern M.) Bij Bayern en de Duitse ploeg ijzersterk wat betreft verdedigen en in de opbouw steeds nauwkeuriger. Leonardo Bonucci (Ita, Juventus) Was tijdens het EK in topvorm. De vorm die hij bij Juventus eigenlijk al jarenlang demonstreert. Pepe (Por, Real Madrid) Tijdens de EK-finale werd hij terecht tot Man of the Match uitgeroepen. En weer Champions League-winnaar. ËLuis Enrique - f. (Spa, FC lp Barcelona) 8®n De 46-jarige coach won de landsti tel en de beker. De Champions League ging echter naar Real. I Pep Guardi- I". 1 ola (Spa, IRA Bayern München) Bayern speelde mooi voetbal en was onge naakbaar in Duitsland. Alleen de Champions League winnen, lukte Guardiola niet. Zinedine (T - ,1 Zidane (Fra, Real Madrid) In zijn eerste seizoen als coach bij Real schonk Zidane de club de negende Champions League en weer de wereldbeker. Fernando Santos (Por, Portugal) Kf Tactisch is de verdedigend coach ende Fernando Santos een geweldenaar. De Europese titel gaf hem een heldenstatus. Claudio 1 Ranieri (Ita, jV A jk Leicester) Nu Leicester City moeizaam draait, blijkt hoe uniek de prestatie was om afge lopen seizoen de Pre mier League te winnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76