O 12 De Bruijn kan laatste stap net niet zetten El Allouchi kan in België wel spelen De Geslootene Boom blijft hekkensluiter Khalid El Hattach proeft dat publiek in Goes Zondag-hoofdklasser prolongeert titel op Kerstzaalvoetbaltoernooi. Tijdens de 45ste editie is de Walcherse ploeg in de finale te sterk voor Goes. Na een uitstekend toernooi moest Jean Paul de Bruijn bij de Grand Prix driebanden in Capelle aan den IJssel genoegen nemen met zilver. In de finale werd de Hulstenaar op waarde geklopt door Dave Christiani. Na een zware halve finale tegen Barry van Beers kon De Bruijn zijn opponent Christi- aan in de eindstrijd nog even volgen. Na vier beurten stond het 10-10, maar daarna liep de Limburger weg. Christiani won in twintig beurten, met 40-23. De Bruijn plaatste zich met deze tweede plaats voor de Masters, in januari in Berlicum. „Ik kan tevreden terugkijken op mijn prestatie", zei de Hulstenaar. „Ik heb laten zien dat ik niet meer schrik van een vroege achterstand." ZAALVOETBAL Najib El Allouchi speelt de rest van dit sei zoen voor de Belgische zaalvoetbalclub ARB Hamme. De speler van Groene Ster Vlissingen werd na een rode kaart in het veldvoetbal voor tien maanden geschorst en komt daardoor dit seizoen niet meer in ac tie voor de Vlissingse eredivisionist. Hij mag echter wel voor Hamme spelen, omdat die competitie onder de Belgische Zaalvoet balbond (BZVB) valt en niet onder de Ko ninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB). Met Hamme speelt hij dus niet tegen clubs als FT Antwerpen (Saïd Bouzambou) en Real Noorderwijk (Khalid El Hattach). El Al louchi heeft geen overschrijving nodig en blijft ook gewoon lid van Groene Ster. Het inhaalduel in de derde divisie drieban den leverde het team van De Geslootene Boom geen succes op. Hoog/Laag Keukens bleek in Zundert veel te sterk voor de forma tie uit Sas van Gent: 8-0. Bij de bezoekers waren de verschillen voor Dirk Smet en Jony Sanderse immens. Smet verloor met 35-21, Sanderse met 30-16. Ben ny Visser en Rien Sandrini deden het stuk ken beter, maar ook zij verloren hun partij. Visser kwam vijf caramboles tekort (35-30) en Sandrini kwam nog dichterbij: 30-28. De Zeeuws-Vlamingen bleven door de neder laag hekkensluiter. De laatste plaats wordt gedeeld met 't Bierwinkeltje. HSV Hoek Vlissingen Goes Het was voor de genen die van mooi zaalvoet bal houden fijn toeven in het Omnium in Goes. VC Vlis singen prolongeerde er gisteren de titel op het Kerstzaalvoetbal toernooi, scoorde 33 keer in 7 wed strijden en walste daarmee over de concurrentie heen. Om die laat ste twee redenen was het ook een mooie dag voor mensen die ervan houden om te haten. „Dat is nog wel een kanttekening die ik wil plaatsen", sprak Khalid El Hattach daarop inhakend na afloop. „We proefden dat het publiek tegen Vlissingen was." Vlissingen was namelijk het team 'you love to hate'. Dat gevoel wekten El Hattach, Salim Ben Sel- lam, Abdoe Abdenbi, de broers Saïd en Hoessein Bouzambou en Daniel Jansen bij een deel van het publiek misschien al op bij hun entree in de zalen van het Goese complex. Ben Sellam, Abdenbi en Hoessein Bouzambou liepen na melijk rond met rugtassen van de andere club waar zij voor uitko men: eredivisionist Groene Ster. El Hattach, die in januari begint bij het Belgische Real Noorder wijk, droeg een trainingsjack van het Nederlands zaalvoetbalteam. Daarmee straalden zij soevereini teit uit. En als de tegenstanders nog niet van hun klasse overtuigd waren, raakten ze dat wel in de voor hen zeventien minuten durende mar telgang. Vlissingen beschikte met vijf spelers met een historie bij Groene Ster - waarvan drie (ex-)internationals - namelijk over een surplus aan kwaliteit. Freewheelend werden ze groeps winnaar in Poule C, met fraaie ze ges op Apollo'69 (1-5), De Meeu wen (5-0), Colijnsplaatse Boys (0-3) en Patrijzen (8-3). RCS (3-1) en Dauwendaele (1-4) gingen eveneens door de knieën in de daaropvolgende rondes en Goes werd met speels gemak opzij ge zet in de finale: 5-2. ,,'Colijn' was misschien nog wel de lastigste tegenstander", vond El Hattach. „Zij vochten er kei hard voor. Dat miste ik toch wel een beetje bij de anderen. RCS en Goes zakten met z'n allen terug voor hun eigen goal. Ik ben een type voetballer die de beuk erin gooit als hij tegen een betere ploeg speelt. Maar de meeste ploe gen wilden gewoon de schade be perkt houden. Daardoor hebben we te weinig echt mooie combina ties kunnen laten zien." Hangend aan de lat Toch kon de liefhebber smullen van mooie acties en schitterende doelpunten. In de finale tegen Goes prikten de Vlissingse virtuo zen binnen vijf minuten al vier keer raak. Na anderhalve minuut pegelde El Hattach de bal binnen op aangeven van Saïd Bouzam bou, amper dertig tellen later pun terde Ben Sellam raak, in de vier de minuut maakte Saïd Bouzam bou het zelf af en de mooiste kwam in de vijfde minuut op naam van El Hattach. Op een hal ve meter van de achterlijn haalde hij de bal achterlangs zijn stand been en sleepte hem in het doel. De vijfde Walcherse treffer kwam eveneens op naam van El Hattach - opnieuw een pegel - waarna Erwin Franse en Salim Achoui gelegenheidsdoelman Jan sen nog mochten passeren. Die kon er niet mee zitten. Hij hoorde gistermiddag bij de groep genie ters en bracht de 7 wedstrijden dinsdag 27 december 2016 BILJARTEN BILJARTEN In het kader bij het verhaal met volley- balsters Anne Struijk stond donderdag in deze krant dat zij de tweede Zeeuwse speelster ooit is die op het hoogste niveau uitkomt. Dit klopt niet. De uit Dishoek af komstige Natanja Lokerse (nu 34) was jeugdinternational en speelde ook in de eredivie, voor Sliedrecht Sport, Weert en AMVJ. In België speelde ze op het hoogste niveau bij VDK Gent. Door ziekte kwam op haar twintigste een einde aan de topsport carrière van Lokerse. llll'Vl Tijdens de voor bereiding op de tweede competi tiehelft speelt Hoek één oefen wedstrijd. Op za terdag 7 januari speelt de zater dag-hoofdklas ser op eigen veld tegen de be loften van Club Brugge. Hoek- trainer Jannes Tant was in het verleden werk zaam bij de Bel gische topclub. Een week later, op 14 januari, her vat Hoek de com petitie met een thuiswedstrijd te gen Ter Leede. Ook VC Vlissin gen speelt tij dens de winter stop één oefen wedstrijd. Op zondag 8 januari treedt de ploeg van trainer Ruud Pennings in Bre da aan tegen Ba ronie. De aftrap is om 14.00 uur. Baronie, koplo per in de eerste klasse, wordt ge traind door Jur- riaan van Poelje, die vorig seizoen nog bij Vlissin gen werkte. De Walcherse hoofdklasser hervat de compe titie op 15 januari thuis tegen IFC. Niet iedereen blij Mitchell Minnaard Het winnende team, met staand vanaf links Hoessein Bouzambou, begeleider en oud-speler Achraf Elhrouz, coach Ferry Alfons, Khalid El Hattach, Saïd Bouzambou en bestuurslid Peter Snaaijer. Zittend vanaf links Abdoe Abdenbi, gelegenheidsdoelman Daniel Jansen en Salim Ben Sellam. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 64