8 *73 V'K Natuurlijk hebben alle voetballief hebbers afgelopen seizoen genoten van het prachtige spel van Bayern München, Leicester City en toch ook weer FC Barcelona. Maar er viel meer te genieten dit jaar. Portugal dat het EK won, Real Madrid dat de prijzenkast weer verder uitbreidde. Wij willen uw hulp bij het samenstellen van een wereldelftal over 2016. Welke elf voetballers zou u opstellen? En welke trainer zou deze ploeg moeten leiden? Het team speelt in een 4-3-3- systeem. Voor elke positie heeft deze krant een voorselectie gemaakt. Via pzc.nl/sport kunt u uw stem uitbrengen. Linkerspits Aanvallende middenvelder Spits Rechterspits Linksback Middenvelder links dinsdag 27 december 2016 SD Stem mee voor het w TEKST: MIKOS GOUKA V J Neymar (Bra, Barcelona) De 24-jarige Braziliaan pakte na de dubbel met Barcelona ook nog de gouden plak tijdens de Spelen in Rio. Dimitri Payet (Fra, West Ham Utd) Smaakmaker van de Franse ploeg tijdens het EK. Maakte ook schitterende doelpunten in de Premier League. Cristiano Ronaldo (Por, Real M.) Won de Champions League en de wereldbeker met Real én de Europese titel met Portugal. Eden Hazard (Bel, Chelsea) Geen succesvol EK, maar bij Chelsea bewees hij toch weer de volgende stap vooruit te kunnen zetten. Yannick Carrasco (Bel, Atlético M.) De Belg is in het keurkorps van Atlético- trainer Simeone zeer belangrijk en dat is hij nu ook bij de Rode Duivels. r I Kevin De Bruyne t 1 (Bel, Manchester City) 1 Een mislukt EK en geen bijster sterk C H seizoen bij City. Speelt na de zomer wel ijzersterk onder Guardiola. Antoine Griezmann (Fra, Atlético Madrid) Een garantie voor goals, assists, werklust en hoogstandjes. Verloor de EK- en CL-finale, maar wat was hij toch goed dit jaar. l i Thomas Muller V 1 (Dui, Bayern München) f Maakt altijd en overal goals en is nog al- Kfl I tijd pas 27 jaar. Het EK viel wel wat tegen voor hem. David Silva (Spa, Manchester City) Onder zijn landgenoot Guardiola opge bloeid bij City. Ook bij de Spaanse ploeg nog altijd belangrijk. Mesut Özil (Dui, Arsenal) Arsenal wint al jaren nauwelijks echte prijzen. En Duitsland afgelopen zomer ook niet. Maar Özil, die stond er. Luis Suarez (Uru, FC Barcelona) In Barcelona ontwikkelde hij zich weer tot een van de meest trefzekere spitsen ter wereld. Ook dit seizoen is hij op schot. Robert Lewandowski (Pol, Bayern M.) In 2016 schoot de spits weer alles wat I voor zijn voeten kwam tussen de palen. U' Bij Bayern en bij Polen. Jamie Vardy (Eng, Leicester City) Was de gezichtsbepalende speler van Leicester, dat de hele voetbalwereld verraste afgelopen seizoen. Lionel Messi (Arg, C friTL». FC Barcelona) 8 2016 was geen exceptioneel seizoen voor de Argentijnse superster, maar hij won toch de landstitel en de Spaanse beker. f Gareth Bale &-<«] (Wal, Real Ij - -J| Madrid) ■ktWS Bij Wales was hij een geweldenaar die het land naar de halve finale van het EK loodste. Met Real won hij de 'Cup met de Grote Oren'. David Alaba (Oos, Bayern München) Ook zijn nieuwe trainer Carlo Ance- lotti bouwt op de Oostenrij ker, die wel een moeizaam EK speelde. Jordi Alba (Spa, FC Barcelona) -i. Kijkt altijd zo veron- "'tt gelijkt tegenover de scheidsrechter, maar als hij de gashendel opentrekt, is hij niet af te stoppen. Filipe Luis (Bra, 71 Atlético Madrid) - n Het ''Jkt alsof 0,6 a'~ Braziliaan alleen bij Atlético tot zijn recht komt. Mislukte bij Ajax en Chelsea. Marcelo (Bra, 1 Real Madrid) Weer van onschat bare waarde afge lopen seizoen voor Real, toen de Champions League werd veroverd. Raphaël Guerreiro (Por, Dortmund) Vj'/ Pakte de EK-titel en H dat betekende zijn doorbraak. Borussia had de linksback al weggeplukt bij het Franse Lorient. LINKERSPITS LINKSBACK Sergio Busquets (Spa, FC Barcelona) Volgens Louis van Gaal de perfecte verdedigende middenvelder. En afgelopen seizoen bewees hij dat maar weer eens. Toni Kroos (Dui, Real Madrid) Is en blijft een belangrijke kracht bij Real, waarmee hij de Champions League en wereldbeker won. Andrés Iniesta (Spa, FC Barcelona) Even eruit vanwege blessureleed, maar meteen weer terug op het enorme hoge niveau dat we van hem kennen. Paul Pogba (Fra, Manchester United) Zijn er fysiek sterkere voetballers? Juventus kreeg een astronomisch bedrag van United. Al werd het EK niet het gehoopte succes. Luka Modric (Kro, Real Madrid) Is en blijft een lust voor het oog. Afgelo- pen seizoen CL-winnaar en ook nog eens wereldkampioen met Real. Gabriel Jesus (Bra, Palmeiras) Was in 2016 bij Palmeiras in Brazilië niet af te stoppen. Gaat nu vanaf nieuw- jaarsdag bij Manchester City spetteren. Sergio Agüero (Arg, ManCity) De spits van Manchester City scoort altijd en overal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62