WK darts 2017 'WK begint opnieuw' 7 Dartslegende bouwt af, maar is streken nog niet verloren op WK Phil Taylor heerste lang over het darts. Tegenwoordig staan Gary Anderson, maar vooral Michael van Gerwen boven hem op de apenrots. En dat is even wennen voor de zestienvoudig wereldkampioen. De dominantie van zestienvoudig wereldkampioen Phil Taylor werd ooit schitterend verwoord door Sid Waddel, de legendarische com mentator. „Phil verslaan is als een suikerspin eten in een windtun nel." Het was een van de gevleu gelde uitspraken van de in 2012 overleden Voice of Darts naar wie de trofee voor de winnaar van het WK is vernoemd. Zo schier onmogelijk als Taylor in zijn beste jaren was te verslaan, is hij al een tijdje niet meer. Bo venop de apenrots van het darts staat inmiddels Michael van Ger- wen, en met zijn twee opeenvol gende WK-zeges heeft ook Gary Anderson Taylor ingehaald. Die nieuwe status blijft wennen voor de 56-jarige man uit Stoke-on- Trent, die het vanavond in de tweede ronde tegen Kevin Painter opneemt. Taylor spreekt de veran derde hiërarchie niet tegen, maar zich er volledig bij neerleggen doet hij ook niet. Vorige week na zijn winst in de eerste ronde besloot hij tot het of- fensief. Het ging in de media naar zijn mening wel erg veel over Van Gerwen. „Wat ik jullie nu ga zeg gen, is geen bullshit." Daarna ge heimzinnig: „Ik doe iets nieuws, waardoor ik een gigantische kans heb om dit toernooi te winnen, maar ik ga jullie niet vertellen wat het is. Zet het maar op de voorpa gina, jongens." Streken Met die gevulde voorpagina's viel het de volgende dag overigens wel mee. De verslaggevers die hem al jaren volgen, weten dat Taylor zijn streken niet is verloren. Ze laten zich niet zomaar meer voor het karretje spannen van de darts grootheid, die in 2023 zijn voorlo pig laatste wereldtitel pakte. Vorige maand kondigde Taylor aan een stapje terug te doen en af te bouwen. Hij gaat volgend jaar aan minder toernooien deelne men, maar vanwege zijn hoge plaats op de wereldranglijst speelt KERSTBREAK X hij vermoedelijk gewoon nog mee op het WK tot in elk geval 2018. Taylor is geliefd en gehaat. Als hij zich door Alexandra Palace be weegt, wandelt de historie met hem mee. In 1990 en 1992 won hij bij de BDO het WK. Daarna was hij medeop richter van de PDC, waar hij nog veertien wereldti tels aan zijn erelijst toe voegde. Thssen 2995 en 2010 stond hij slechts drie ti tels af aan een concurrent. Die heer schappij en zijn haantjesge drag werden hem niet altijd in dank afgenomen. Maar nu Van Gerwen als de beste darter wordt gezien, ziet Taylor 'iets grappigs' gebeu ren. „Eerst hoopten ze dat er ie mand op zou komen die mij zou kunnen verslaan. Nu diegene er is, komen ze naar mij toe en vragen ze: 'Phil, kun jij die Michael alsje blieft eens een pak slaag geven?"' Na enig aandringen geeft hij schoorvoetend toe dat Van Ger wen aan een geweldig jaar bezig is. De Nederlander zette dit jaar met 25 toernooizeges een record reeks neer. „Maar die zijn hier niets meer waard. Iedereen zegt wel dat hij gaat winnen. Maar zo goed is zijn trackre cord op het WK nog niet." Van Gerwen won het toer nooi vooralsnog alleen in 2024. En aan dat feitje herinnert Tay lor iedereen in Londen maar al te graag. dinsdag 27 december 2016 Pim Bijl Londen De teller bij Phil Taylor staat inmiddels op 211 toernooizeges. De Brit werd in 1990 voor de eer ste keer wereldkampioen. Zijn zestiende en (voorlopig) laatste wereldtitel dateert van 2013. ^roTëssïonalJH IflRT^ORRORflTIONl Winnaar 2016 Gary Anderson Phil Taylor (4) Kevin Painter Kim Huybrechts (13) w_ Max Hopp Adrian Lewis (5) yR Joe Cullen (28) Raymond v. Barneveld (12) Alan N orris (2Ï) Michael van Gerwen (1) Cristo Reyes (32) Darren Webster Simon Whitlock (17) Mensur Suljovic (8) Mark Webster (25) Robert Thornton (9) Daryl Gurney (24) yp Gary Anderson (2) Andrew Gilding Benito van de Pas (15) Terry Jenkins (18) Dl Dave Chisnall (7) Chris Dobey Wq Jelle Klaasen (10) Brendan Dolan (23) James Wade (6) Steve Beaton (27) Michael Smith (11) Mervyn King (22) WO VR Peter Wright (3) Jamie Lewis (30) Ian White (14) Jonny Clayton LONDEN Naast Phil Taylor ko men ook Michael van Gerwen en Raymond van Barneveld vanavond in actie in hun twee de ronde op het WK. Van Ger wen had liefst tien dagen 'rust' na zijn overwinning op Kim Vil- janen. Van Barneveld versloeg Robbie Greene en had zeven dagen vrijaf. „Het toernooi be gint nu opnieuw", zei 'Mighty Mike' al voor de kerstbreak. „Op dit WK kun je niet verslap pen", zegt Van Barneveld, die vanavond opent met zijn partij tegen de Engelsman Alan Nor- ris. „Norris staat goed te spe len en is een taaie darter. Ik zal weer scherp en fris moeten zijn." 'Barney' wordt gevolgd door de wedstrijd van Taylor tegen Kevin Painter. Daarna sluit Van Gerwen de avond af tegen de Spanjaard Cristo Reyes. FINALE (best of 13) ma 2 jan 2017 ©2612161 ADI FOTO: EPA Phil Taylor legt zich nog niet neer bij de veranderde hiërar chie in het darts, foto pro shots Nieuwe status is wennen voor Taylor 2de ronde 3de ronde (best of 7 sets) Halve finale (11) Kwartfinale

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45