Wiener Melange 15% 5 Het Wilhelmus klinkt weer eens voor Vos korting Quintana rijdt volgend jaar Tour én Giro Keys niet naar Melbourne Assaidi terug in de eredivisie Een pissige Mathieu van der Poel heeft zich verscholen in zijn cam per als uit de luidsprekers de Bra- banconne schalt voor winnaar Wout van Aert. Broer David van der Poel is al wel buiten en trapt zijn benen los op de rollen. „Ik moet even goed in mijn geheugen graven. Ik denk dat ik nog nooit voor Mathieu ben geëindigd", zegt hij over zijn tiende plek. Tot de gehoopte tweestrijd tus sen Van der Poel en Van Aert kwam het niet in Zolder, op het parkoers waar de Nederlander in januari zijn regenboogtrui moest afstaan aan zijn Belgische rivaal. Een jaar later is de overmacht van de twee twintigers in de cross al leen maar verstikkender gewor den. De zeventien zeges in de drie klassementen (wereldbeker, Su perprestige, DVV-trofee) hebben ze tot nu toe onderling verdeeld. Tien voor Van der Poel en na giste ren zeven voor Van Aert. In Zolder is Van der Poel al na één rondje kansloos voor de zege. In een van de eerste bochten wordt hij de hekken ingeduwd, even later rijdt hij zijn schoen ka pot. Het levert hem ruim een mi nuut achterstand op. „We hebben altijd reserveschoenen bij ons, maar net nu niet. Ik kon pas in de derde ronde van schoen wisselen." Het laat zich raden dat Van Aert niet wacht. Zeker niet na het ver lies in de drie voorgaande veldrit- ten. En verliezen laat sporen na, zegt Van Aert na zijn zege. „Als je niet kunt winnen, is het moeilijk om tegen jezelf te zeggen dat je de beste bent." Motivatie Voor de wedstrijd stelt Niels Al- bert, tweevoudig wereldkampioen en tegenwoordig coach van Van Aert, dat zijn pupil de voorbije we ken was vergeten hoe goed hij daadwerkelijk is. „Wout moet pro beren de motivatie niet te verlie- OVERWINNING zen." En Albert maakt er geen ge heim van dat het aanstaande WK, eind januari in Luxemburg, meer en meer de gedachten bepaalt. „Die cross van vandaag moet Wout winnen als het kan. Maar het kampioenschap in Luxem burg, daar moet hij echt mee be zig zijn. De rest is bijzaak." In kamp Van der Poel waakt men juist voor gemakzucht, met het WK over een maand. „Want dat sluipt er heel langzaam in", zegt vader Adrie, als hij verwijst naar de wedstrijden voor Zolder. „Wout weet wat-ie fout heeft ge daan en Mathieu weet wat-ie goed heeft gedaan. Dus allebei hebben ze troefkaarten." Maar vol gens Adrie word je wijzer van (af en toe) verliezen. „Dus is het goed om derde of zelfs tiende of vijf tiende te worden." Anderhalf uur later zijn de gebe den van vader Adrie verhoord. Door een lekke band in de slotron- de wordt Mathieu slechts veertien de. Hij weet weer wat verliezen is. „En na tegenslag kom ik altijd ster ker terug. Maar ik word liever op waarde geklopt, dan dat ik door pech niet kan strijden." Bestel uw tickets op pzc.nl/wiener dinsdag 27 december 2016 PC WIELRENNEN Wielrenner Nairo Quintana gaat volgend seizoen niet alleen de Ronde van Frank rijk rijden, maar start ook in de Ronde van Italië. „Het is de 100ste editie. Dus ik vind dat wel een mooie ge legenheid om weer mee te doen", vertelde de Colom biaan, die de Giro in 2014 won. „Dus waarom zou dat niet opnieuw kunnen? Maar mijn grote doel is wel de Tour." Quintana verde digt niet zijn titel in de Ron de van Spanje. „Die past niet in de plannen", zei de 26-jarige klimmer. TENNIS Tennisster Madison Keys doet volgende maand niet mee aan de Australian Open. De Amerikaanse nummer acht van de we reld is nog niet voldoende hersteld van een polsbles sure en wil geen risico ne men. Keys (21) onderging kort na de WTA Finals een kleine operatie aan haar pols. Ook Juan Martin Del Potro slaat de Australian Open over. De 28-jarige Ar gentijn neemt langer rust. VOETBAL Oussama Assaidi keert in het shirt van FC Twente terug in de eredivisie. De 28-jarige vleugelaanvaller heeft zijn handtekening gezet onder een contract voor 2,5 jaar bij de club uit Enschede. „Voor mij waren er verschillende opties in binnen- en buitenland, maar ik heb heel bewust voor deze club gekozen", vertelt Assaidi. „Ik wil bij FC Twente weer laten zien wat ik kan." De twee beste veldrijders van dit moment keerden tweede kerstdag terug in Zolder, waar Mathieu van der Poel bijna een jaar geleden zijn regenboogtrui verloor aan Wout van Aert. Gis teren won de Belg opnieuw. Daan Hakkenberg Zolder ZOLDER Bijna twee jaar na dat ze het NK veldrijden won, klonk in Zolder weer eens het Wilhelmus voor Marianne Vos. „Meezingen doe ik vaker, maar dat het voor mij wordt ge speeld was even geleden." Na haar zege afgelopen vrijdag in Diegem won Vos (29) nu ook de wereldbekerwedstrijd in Zolder, de derde cross waar ze aan de start verscheen. De zevenvoudig wereldkampioe ne sprong in de laatste ronde weg en finishte voor Belgisch kampioene Sanne Cant en de Tsjechische Katerina Nash. Lars Boom werd bij zijn ren tree in België elfde, nadat hij lang met de besten mee kon. „Ik ben blij dat ik heb laten zien dat ik het nog kan." De mooiste melodieën uit operette-hoofdstad Wenen! Gaat u mee naar het bruisende Wenen? Ernst Daniël Smid presenteert met passie deze muzikale avond met het mooiste en beste uit de operette-hoofdstad. Deze melange wordt gebracht door Nederlandse solisten en het Wiener Strauss Ensemble. Ballroomdansers dansen voor u heerlijke walsen en polka's. Met Liliane Farahani, André Post en Karin Hertsenberg. Januari t/m februari 2017 I Diverse locaties Mathieu van der Poel was na één ronde al kansloos voor de zege. FOTO BELGA Poel weet weer wafr^ verliezen is *Prijzen zijn excl. servicekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43