Vertrek coach is tegenvaller volleybalsters JÊÊk de rust bij Feyenoord 3 zijn niet aan te slepen. Kinderen dwepen met hem. In de nazomer van zijn loopbaan geldt Ibrahimo- vic in Manchester als een leven de legende. kenners de laatste wereldster uit de Premier League. Dat gat vult de voormalig speler van onder meer Ajax, AC Milan en PSG op 35-jarige leeftijd in zijn eentje op. Kritische en invloedrijke analy tici als Alan Shearer en Gary Ne ville liggen aan de voeten van de world class voetballer. Ibrahimovic dwong de adoratie van de nukkige ex-profs op eigen kracht af. De Premier League geldt voor hen als de lakmoes proef voor toptalent. Wie niet heeft gespeeld in Engeland, telt eigenlijk niet mee. Voor de spits leek een glansrol na een zwerf- tocht langs topclubs in Europa te laat te komen. Maar Zlatan schit tert wekelijks bij Manchester Uni ted. Gisteren trok hij de laatste twij felaars over de streep. Ibrahi movic had tot tweede kerstdag nog geen doelpunt voorbereid, maar met assists op Daley Blind (1-0) en Henrikh Mkhitaryan (3-0) bewees hij meer te zijn dan een afmaker. Tussendoor scoorde hij voor de twaalfde maal (2-0), zijn elfde goal in de laatste tien duels, een onwaarschijnlijk aan tal. Euforie In de euforie rond de schijnbaar eeuwige jeugd van Ibrahimovic bleef trainer José Mourinho als enige kalm. „Mij verbaast het niet", zei hij. „Zlatan is een zeer intelligente en trotse man. Dat hij koos om naar deze club en de zwaarste competitie voor een spits te komen, betekent dat hij wist dat hij hier zou slagen." De Portugees verklapte op de valreep nog een geheim dat fans en sjaalverkopers zeer tevreden stemde. Zlatan blijft nog mini maal één seizoen. Volleybalster Celeste Plak beleef de zogezegd 'niet de kerst die ik in mijn hoofd had'. In een e-mailbe- richt kregen de internationals zon dagavond te horen dat hun succes volle bondscoach Giovanni Gui detti zijn contract vroegtijdig ver breekt. De Italiaan zou tot 2020 ac tief blijven bij Oranje, maar wenst zijn gezinsleven niet meer te com bineren met het coachen van het Nederlands team. „Onverwachts en een grote te leurstelling", zegt Plak over het be sluit van Guidetti. Twee weken ge leden hoorden de speelsters, die onder leiding van Guidetti met hun vierde plaats op de Olympi sche Spelen de hoogste notering ooit behaalden, voor het eerst dat Guidetti zijn werkzaamheden wil de staken. Pogingen om hem over te halen mochten echter niet ba ten. Op eerste kerstdag werd zijn beslissing definitief. Turkse bond Guidetti (44) combineerde zijn functie als bondscoach altijd met zijn functie bij het Turkse Vakif- bank. Daar was hij sinds 2008 ac tief als clubcoach en speelt ook zijn vrouw, de Turkse Bahar Toksoy, met wie hij in september een dochter kreeg en in Istanbul woont. Die gezinsuitbreiding plus een aanbod van de Turkse bond om in dienst te treden als bonds coach van de Turkse vrouwen maakten dat Guidetti besloot te vragen om het verbreken van zijn contract, zodat hij twaalf maan den per jaar bij zijn vrouw en dochter kon zijn. „Dit is de moeilijkste beslissing van mijn leven", liet Guidetti via de Nederlandse volleybalbond we ten. „Ik verlaat een geweldig team, terwijl we nog midden in een suc cesvolle reis zitten. Ik heb niet de keuze gemaakt die het beste voor mij zou zijn, dan was ik coach van Nederland gebleven. Ik kies wat het beste is voor mijn familie." Energie „Hij is iemand die energie geeft", zegt Plak. „En dat is heel erg be langrijk. Ons team is goed bezig en we zijn nog aan het groeien. Zo'n abrupt besluit is dan erg te leurstellend en vervelend. Maar ik hoop voor hem dat hij de juiste keuze heeft gemaakt. Zelf kijk ik vanaf nu ook liever vooruit." Wie Guidetti gaat opvolgen, is nog onbekend. Een buitenlandse coach ligt voor de hand, in Neder land is niet zomaar een coach te vinden van het kaliber van Guidet ti. De speelsters hebben bij de bond aangegeven betrokken te wil len worden bij de keuze. Plak: „Of het makkelijk is om een nieuwe coach te vinden van goede kwaliteit, dat weet ik niet. Ik hoop dat er wat goeds op ons pad komt. Dat er coaches zijn die zien dat we twee erg goede jaren achter de rug hebben en welke po tentie ons team heeft." zou intern over hem gezegd hebben dat hij ongeschikt is als lid van de rvc. Bovendien weigert Van Geel al maan denlang met zijn commissaris techni sche zaken van gedachten te wisselen. Dat Blokland is opgestapt betekent niet dat Feyenoord af is van de Vrien den van Feyenoord. Deze zal gewoon een vervanger van de opgestapte com missaris aanwijzen De nieuwe raad van commissarissen moet vervolgens weer enigszins tot elkaar komen om normaal het beleid van de directie te kunnen controleren. Dat kan uiteraard alleen als bij de Vrienden van Feye noord de woede weer enigszins is be koeld. Maar ook als Hoetmer de ko mende tijd kritisch de verrichtingen van zijn directie bekijkt zonder stee vast hetzelfde spoor te kiezen. UITSLAGEN Cultus Zijn charisma en faam deden al het nodige voorwerk. Nog voor hij debuteerde, hadden fans al een passend lied voor hem ge componeerd met de veelzeggen de typering Swedish hero in de eerste zin. De verering van de spits doet denken aan de cultus rond Eric Cantona. Hoe goed Ryan Giggs, David Beckham en Paul Scholes ook speelden, aan het bijna koninklijke aura van de Fransman konden ze niet tippen. In breder verband ontstijgt Ibrahimovic het clubniveau. Met het vertrek van Luis Suarez van Liverpool naar Barcelo na verdween volgens sault staat vrijwel altijd aan de kant van Hoetmer. En omdat William Bon- tes de laatste maanden de makkelijk over te halen derde commissaris bleek, creëerde Hoetmer telkens een meerderheid in de rvc. Daarmee voorkwam hij in de zomer dat de gesprekken om met Martin van Geel over een afscheid te praten daad werkelijk in gang werden gezet. En daarmee drukte hij vorige maand ook het tijdstip van de contractverlenging van trainer Giovanni van Bronckhorst er doorheen. Blokland zag in dat hij in de raad van commissarissen nauwelijks in vloed kon uitoefenen op het beleid en stapte op. Dat zijn kompaan Rob Slotboom dat nog niet heeft gedaan, is verrassend. Hoetmer dinsdag 27 december 2016 Zlatan Ibrahimovic maak te tegen Sunderland zijn 50ste doelpunt van 2016 (in alle competities). Daar mee evenaart de Zweed zijn prestatie uit 2012. Giovanni Guidetti, de succesvol le bondscoach van de volleybal vrouwen, heeft onverwachts be kendgemaakt te stoppen bij het Nederlands team. Lisette van der Geest Nieuwegein 11 A Giovanni Guidetti: weg bij het Nederlands team. foto anp VOETBAL België. Charleroi - Anderlecht Oostende - Eupen Zulte Waregem - KV Mechelen Westerlo - Kortrijk Lokeren - Waasland-Beveren Club Brugge - Excel Moeskroen Anderlecht Club Brugge Zulte Wareg. Oostende KV Mechelen Charleroi AA Gent Standard 21-41 Rac. Genk 20-40 Lokeren 21-40 Kortrijk 21-36 Eupen 21-35 STW 20-34 Beveren 20-32 Westerlo 19-30 Moeskroen 20-12 0-2 1-3 0-0 4-1 0-0 nnb 19-25 21-24 21-24 21-20 20-19 20-19 21-15 Chelsea Man. City Liverpool Arsenal Tottenham Man. United Everton Southampton West Bromw. Watford 18-46 18-39 17-37 18-37 17-33 18-33 18-26 17-24 18-23 18-22 West Ham Stoke City B'mouth Burnley M'brough Leicester Crystal Pal. Sunderland Swansea Hull City 18-22 17-21 18-21 18-20 18-18 18-17 18-16 18-14 18-12 18-12 Engeland. Hull City - Manchester City 0-3 Chelsea - Bournemouth 3-0 Burnley - Middlesbrough 1-0 Manchester United - Sunderland 3-1 Swansea City - West Ham United 1-4 Arsenal - West Bromwich Albion 1-0 Watford - Crystal Palace 1-1 Liverpool - Stoke City din Southampton - Tottenhan Hotspur woe WIELRENNEN Heusden-Zolder (Bel). Wereldbeker veldrijden. Mannen: 1. Van Aert (Bel) 1.05.22, 2. Sweeck (Bel) 1.10, 3. Pauwels (Bel) 1.41, 4. Aerts (Bel), 5. Meeusen (Bel) 1.57, 6. Vanthourenhout (Bel) 2.01; 9. Van Kessel 2.21, 10. D. van der Poel 2.25, 11. Boom 2.28,14. M. van der Poel 2.49, 20. Godrie 3.42. Stand: 1. Van Aert 450 punten, 2. Pauwels 359, 3. Sweeck 349; 7. M. van der Poel 277,9. Van Kessel 238. Vrouwen: 1. Vos (Ned) 44.09, 2. Cant (Bel) 0.02, 3. Nash (Tsj) 0.04, 4. Brand 0.13, 6. De Boer 0.22; 13. Kaptheijns 1.32, 20. Bakker 2.08. Stand: 1. De Boer 373 punten, 2. Cant 335, 3. Nash 275.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40