Vertrek Blokland verstoort 2 DIEDERIK SMIT VOETBAL PREMIER LEAGUE Met een goal en twee assists bewees Zlatan Ibrahimovic weer een topattractie te zijn in de Premier League. Column De verwachtingen zijn altijd hoog voor een even sport jaar, met Olympische Spe len en een EK of WK voetbal. Dat die verwachtingen niet helemaal waargemaakt zijn, bleek vorige week toen Max Verstappen werd uitgeroepen tot Sportman van het Jaar. In een jaar waarin Olympische Zomerspelen zijn gehouden, wordt een niet-olympiër gekozen tot beste sportman. Dit gebeurde voor het laatst toen Richard Kraji- cek Wimbledon gewonnen had, twee decennia geleden. Als u niet weet hoe lang dat geleden is: dat was dus toen Nederlandse tennis sers nog wel eens de tweede week van een grandslamtoernooi haal den. De Nederlandse oogst bij de Spe len viel dus tegen. De bijna zekere gouden medailles voor Dafne Schippers, Epke Zonderland en de hockeydames bleven uit, net als de gehoopte gouden medailles voor Tom Dumoulin, Ranomi Kro- mowidjojo en de hockeyheren. Hoewel de hoge verwachtingen niet waargemaakt zijn, is het posi tief dat er überhaupt verwachtin gen waren. Dat heb je bijvoorbeeld niet bij een EK voetbal waar je je niet voor kwalificeert. Wat rest, is een van de karigste even sportjaren ooit. Dat Nederland bovendien zijn grootste sportheld aller tijden verloor, draagt bij aan het beeld van een somber 2016. Toch zijn er lichtpuntjes. Het eer ste lichtpuntje is Max. Die naam is afgeleid van het Latijnse maxi- mus, wat 'de grootste' betekent. Dat komt dus wel goed. Het tweede lichtpuntje is het mooiste moment van dit sport jaar. Veelzeggend genoeg vond dit niet plaats op het veld, maar erbo ven. Al het goede komt van boven, zegt een spreekwoord. Op 11 sep tember, tijdens Feyenoord-ADO Den Haag, gooiden ADO-suppor- ters honderden knuffels naar een vak met kinderen uit het Sophia Kinderziekenhuis. Het was een naastenliefdevol te genwicht voor alle negatieve asso ciaties die je kunt hebben bij voet balsupporters, de datum 11 september of i het jaar 2016. Kerst viel vroeg dit jaar. -$1 Wat rest, is een van de karigste eve sportjaren ooit Vier Nederlandse goals in Turkije Record Chelsea: twaalf zeges op rij Firmino betrapt met drank op In een ronkende brief aan de direc tie en zijn medecommissarissen voerde Pim Blokland (foto) een schrijnend gebrek aan draagvlak aan als hoofdreden voor zijn besluit om uit de rvc van Feyenoord te stappen. De sleutel van dat hoog opgelopen conflict ligt volgens ingewijden bij Ge rard Hoetmer, de voorzitter van de raad van commissarissen. De paarden fokker uit Alkmaar werd twee jaar ge leden naar voren geschoven om Dick van Well in het controlerend orgaan van de Rotterdamse club op te volgen. Ook de Vrienden van Feyenoord, de groep investeerders die de club in 2011 met een enorme kapitaalinjectie van 30 miljoen euro van een faillissement Analyse redde, waren destijds dolenthousiast. De investeerders, die in ruil voor de geïnvesteerde miljoenen 49 procent van de aandelen van de club in han den kregen, hebben twee zetels in de raad van commissarissen. Pim Blok land en Rob Slotboom zouden op die manier invloed kunnen uitoefenen op het te voeren beleid. Daar bleek de laatste maanden in de praktijk bar weinig van. Hoetmer had niets op met de kritische houding van Blokland en Slotboom en had het idee dat nieuws dat uitlekte altijd weer uit hun hoek kwam. Blokland en Slot boom waren op hun beurt geregeld geïrriteerd, omdat Hoetmer zich altijd schaarde achter technisch directeur Martin van Geel. Medecommissaris Gérard Mous- Het moment gaf treffend het res pect voor Ibrahimovic weer. In Engeland valt iedereen als een blok voor de spits, op wie de sleet maar geen vat krijgt. De populariteit van de Zweed liet zich op straat goed meten bij de sjaalverkopers bij tramhalte Old Trafford. Getooid met een kerstmuts prezen ze speciaal ge drukte Ibra scarves aan in plaats van de traditionele wedstrijd souvenirs. Replicashirts met zijn naam en rugnummer achterop Tijd om uit te hijgen na zijn demonstratie kreeg Zlatan Ibra himovic niet. Di rect na het laat ste fluitsignaal zocht Papy Djilobodji hem op. De stoere verdediger van Sunder land vroeg en kreeg diens shirt na bijna duizelig te zijn gespeeld. dinsdag 27 december 2016 @DiederikSmit Teaenwich VOETBAL Mede dankzij doelpunten van Ni- gel de Jong en Wesley Sneijder heeft Galatasaray in de Turkse competitie een ruime zege ge boekt op Alanyaspor: 5-1. De Jong opende na een halfuur de score. Sneijder nam na rust de 3-1 voor zijn rekening en leverde drie assists. Bij Fenerbahge zorg de Jeremain Lens voor het slotak koord in het duel bij Trabzonspor (0-3). Deniz Türüg maakte het tweede doelpunt voor Kayseri- spor bij de 2-0 overwinning op Karabukspor. VOETBAL Chelsea heeft gisteren tegen Bournemouth (3-0) de twaalfde overwinning op een rij geboekt. Daarmee verbeterde de Londen- se ploeg het clubrecord uit 2009. De winst hield Chelsea ste vig aan kop van de ranglijst, met 46 punten. Bij Bournemouth ont brak Nathan Aké. De Nederlan der wordt gehuurd van Chelsea, met een clausule dat hij niet mag uitkomen in de onderlinge duels. Voor Daryl Janmaat duurde de thuiswedstrijd van Wat ford tegen Crystal Palace (1-1) maar achttien seconden. Bij een sliding raakte de verdedi ger geblesseerd aan zijn lies. VOETBAL Liverpool-middenvelder Roberto Firmino is zaterdag betrapt op het rijden onder invloed. De Brazi liaan werd vroeg in de ochtend in de auto aangehouden en is korte tijd vastgezet. De 25-jarige voet baller moet op 31 januari voor de rechter verschijnen. Tot die tijd wil Liverpool geen commentaar geven. Firmino kan vanavond dan ook gewoon meespelen in de wedstrijd tegen Stoke City. Mikos Gouka Pim Blokland is uit de raad van commissarissen van Feyenoord ge stapt. De chaos in het controle orgaan van de club is groot. Geert Langendorff Manchester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39