Cameratoezicht op de Vlasmarkt in Middelburg Norovirus in woningen Ter Reede i 1299,- 799,- www.debommel.com 399.- 4 Kom langs in de KERSTVAKANTIE! VreMwenpoUö? Cameratoezicht moet ervoor zor gen dat het vuurwerkverbod voor de Vlasmarkt in Middelburg wordt nageleefd. Want het is volgens be leidsambtenaar Marinus Willem- sen van de gemeente niet doenlijk om die hele avond en nacht tijdens de jaarwisseling agenten en boa's in de straat te posten. Halverwege de straat komt een mast met vijf came ra's 'die de hele straat bestrijken'. Vanuit het politiebureau aan de Achter de Houttuinen worden de beelden van die camera's in de ga ten gehouden. De camera's werken van zaterdag 31 december 18.00 uur tot 06.00 uur de volgende dag. De burgemeester besloot recent dat er in die straat geen vuurwerk mag worden afgestoken. Onder an dere omdat tijdens de laatste jaar wisseling daar een zware vuur- werkbom veel schade veroorzaakte. Hij roept bewoners en onderne mers in de bewuste straat ook op om zonder aarzelen het alarmnum mer 112 te bellen als er toch vuur werk wordt afgestoken. De burgemeester heeft ook een aantal brieven naar inwoners ge stuurd die een jaar geleden betrapt zijn op het afsteken van illegaal vuurwerk of het uithalen van 'rot tigheid'. Hij laat de ontvangers van de brief weten dat ze in de gaten worden gehouden en dat ze zich dit jaar moeten gedragen. Volgens Willemsen gaat het om vijf brieven die de deur zijn uitgegaan. In het verleden kregen ook de in woners van Arnemuiden een soortgelijke brief. Maar daar ver spilt de burgemeester geen postze gels meer aan. „Want Arnemuiden is al jaren de rustige wijk van de ge meente", aldus Willemsen. In drie woningen bij Verpleeghuis Vondellaan Ter Reede hebben en kele bewoners last van een besmet telijke buikgriep. Volgens Angela Kallewaard, lid van de Raad van Be stuur werden meerdere mensen flink ziek. Eén van hen was daad werkelijk besmet met het norovi rus, een besmettelijk virus dat buikgriep veroorzaakt. Personeel van Ter Reede heeft volgens Kallewaard maatregelen getroffen om verspreiding te voor komen. „Zo mogen de bewoners wel bezoek ontvangen maar moet het na afloop via de eigen uitgangen van de woningen het complex ver laten. Niet via het verpleegtehuis." Hoe de bewoner besmet is geraakt met het norovirus weet Kallewaard niet. Het is een algemeen virus is dat via bezoek 'gearriveerd kan zijn'. Volgens de Rijksdienst voor Volksgezondheid en Milieu krijgen per jaar ongeveer 4,5 miljoen Ne derlanders buikgriep, waaronder een half miljoen het norovirus. IN DE REGIO Fietstocht op Oudjaarsdag over Walcheren Nieuwe eigenaar Hogazon Winter Star Party bij sterrenwacht de Bommel Meubelen 95 MIJN DORP, MIJN STAD Vanaf 12:00 uur een gezellige wintermarkt met live muziek Sc een geweldige Party in de Apres Ski bar! www.vrouwenpolder.nu Eindhoven Utrecht Rotterdam Strijen (Zondag gesloten) Den Bosch Breda De Lier Zoeterwoude Amsterdam nieuw dinsdag 27 december 2016 WA De gemeente Middelburg plaats een mast met vijf camera's in de Vlasmarkt om zo het vuurwerk verbod te controleren. Emile Calon Middelburg Meerdere bewoners van Vondel laan Ter Reede in Vlissingen zijn ziek geworden door het norovi rus. Maatregelen moeten verdere verspreiding tegengaan. Emile Calon Vlissingen MIDDELBURG Zeelandfiets.nl houdt zaterdag 31 december een oud jaar bike ride door Walcheren. Tijdens de fiets tocht op mountain bike, racefiets of sportfiets is het mo gelijk om ontspan nen de laatste kilo meters van 2016 af te leggen. De tocht begint om 10.00 uur en belangstellen den kunnen zich vanaf 09.30 uur melden bij Brasse rie 't Hoofdkantoor op Woonboulevard M. de Mortiere in Mid delburg. De rit over een afstand van 35 kilometer gaat over verharde wegen. VLISSINGEN Cas Hoetelmans is de nieuwe eigenaar van Hogazon, spe cialist in kozijnen en zonwering in Vlis singen. Hij neemt per 1 januari het stokje over van Naser Assaf. MIDDELBURG Volkssterrenwacht Philippus Lansber gen houdt vrijdag 30 december een Winter Star Party in Middelburg. Het programma is doorlopend en ge schikt voor het hele gezin. Er staan verschil lende telescopen opgesteld, waaron der historische. De Sterrenwacht is geopend vanaf 19.30 uur. De toe gang is gratis. LAMMETJESDAGEN MELISKERKE Boerderij Mariekerke in Meliskerke houdt donderdag 29 en vrijdag 30 december Lammetjesdagen. De boerderij is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is één euro. De boerderij is gelegen aan Mariekerke 24. FOTO DESIRÉE SCHIPPERS Relaxfauteuil Visby H114xB80xD82cm Hoekbank Whisper H88xB275xD95/21 Ocm Zoals afgebeeld icro laffer Luxe sierkussens 45x45cm vanaf Salontafel Surrey H47xB70xL120cm .499)- MIDDELBURG Stoom, Kanaalweg 24, 06.30-20.00 uur - Expositie Zeeuwse Habitat door Judy Hooy- meyer; Markt, 11.00- 17.00 uur-Oudhol landse wintermarkt; Cinema Middelburg, vanaf 13.30 uur - Vertoning Mijn naam is Courgette en Once Upon a Time in the West OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur - Kinderactiviteit Braakballen uitplui zen bij Terra Maris RITTHEM Rammekensweg, 14.00 uur - Rondlei ding door Fort Rammekens onder- leiding van een gids SEROOSKERKE Johanneskerk, Noordweg, 16.00 uur - Kerstconcert koor Capella Vee- rensis met mede werking van mezzo-sopraan Nel van den Broeke, so praan Hanneke de Vroe, Fluitiste Mari anne de Looft en pianist Jos Vogel; Het Oude Brand spuithuis, 13.OO IZOO uur - Exposi tie Lady Gaga in schoolklas van vo rige eeuw door Aad en Marianne van Os. VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur- Handwerkcafé VLISSINGEN De Herberg, Bella- mypark 151,13.30- 16.30 uur-Schilde rijententoonstelling Marjon Mijnsbergen WESTKAPELLE Polderhuis, Zuid straat 154,10.00- 17.00 uur - Exposi tie Italiaanse colla gekunstenaar Morcky

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31