Reauiem Dakloze Amigo krijgt kerstpakket in het ziekenhuis Bijna200 meldingen overlast vuurwerk 2 ERNSTJAN ROZENDAAL w Column DESTELLING Vandaag: Ik heb geen last van vuurwerk Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Portier mishandeld bij Goese disco Kerstkwartet bij ZorgSaam Woningcorporaties fuseren GOES Stiptheid trein wijkt 14 procent af Ze besloten een grote rugzak met wat kleding, hand schoenen, een muts, een fleecedeken en wat eten en drin ken voor hem te kopen en hem op te zoeken. Maar Amigo bleek ner gens te bekennen. „Hij zat niet op zijn vaste stek. Dus gingen we op social media rondvragen waar hij kon zijn." In het ziekenhuis in Goes, zo bleek, waar hij was opge nomen vanwege verwaarlozing. Op eerste kerstdag gingen Bodbijl en Orgers richting het ADRZ in Goes om zijn 'kerstpakket' te over handigen. Amigo kreeg tranen in zijn ogen, toen ze hem de Face- bookpost lieten zien waarin ze vragen of iemand weet waar hij is. Dat er zoveel mensen zouden rea geren, had hij niet verwacht. De dakloze bleek zo'n twaalf da gen geleden te zijn binnengebracht omdat zijn voeten open lagen. Hij had dagenlang rondgelopen op natte schoenen met gaten. Door de kou die erbij kwam gingen zijn voe ten kapot. Een taxichauffeur zag hem strompelen in de straten van Vlissingen. Amigo had bloed aan zijn broek en schoenen. Hij liep tel kens een paar passen, maar zakte vervolgens weer in elkaar. De taxi chauffeur besloot hem naar het zie kenhuis te brengen. Amigo was hartstikke blij met zijn nieuwe kleren, muts en hand schoenen. Rond oud en nieuw mag hij waarschijnlijk weg uit het zie kenhuis Het meldpunt vuurwerkoverlast is weer in de lucht. Gisteravond ston den er al meer dan 180 meldingen uit Zeeland op, waarvan 29 uit Goes en 24 uit Middelburg. Het meld punt is een initiatief van 30 lokale afdelingen van GroenLinks, waar onder die in Middelburg, Veere, Terneuzen, Vlissingen, Goes, Schouwen-Duiveland en de Zeeuwse Statenfractie. Met het meldpunt wil Groen Links voor het vijfde jaar op rij de omvang van de vuurwerkoverlast in Nederland in kaart brengen en monitoren of de getroffen maatre gelen, zoals vuurwerkvrije zones, effect hebben. Jaarlijks wordt er voor miljoenen euro's aan schade veroorzaakt door vuurwerk en heb ben duizenden mensen er last van. GroenLinks gebruikt de meldingen om te pleiten voor meer maatrege len tegen vuurwerkoverlast. Vorig jaar kwamen er bij het meldpunt vuurwerkoverlast.nl uit het hele land ruim 89.000 vuurwerkklach ten binnen. Dat was een stijging van 18.000 ten opzichte van het jaar daarvoor. Twee jaar geleden had zich nog een daling van de overlast ingezet, vanwege het instellen van vuurwerkvrije zones in veel ge meenten en het beperken van de afsteektijden op Oudejaarsdag. De website vuurwerkoverlast.nl blijft open tot 3 januari 2016. De meldingen worden verwerkt in een rapport dat begin 2016 aan de Tweede Kamer en aan 30 burge meesters zal worden aangeboden. Meldingen kunnen anoniem worden doorgegeven, maar men sen kunnen ook hun e-mailadres achterlaten, dan krijgen ze het rap port later opgestuurd. Top 2000 wordt steeds meer één groot requiem. Op de bovenste drie treden van deze stairway to heaven staan dit jaar bands die al lemaal een muzikant zijn kwijtge raakt: Led Zeppelin, The Eagles en Queen. 'Bohemian Rhapsody' vind ik trouwens net de PVV. Ik ken niemand die erop stemt en toch staan ze op één. Maar dat ter zijde. Met 'John and Elvis are dead' maakte George Michael een prach tig liedje over te vroeg gestorven popsterren. Hoe komt het toch dat hun overlijden - maar ook dat van de bejaarde Leonard Cohen - ons zo aangrijpt? Om dezelfde reden waarschijnlijk als waarom de Top 2000 ons zo beroert. Nostalgie. Aan de mooiste liedjes kleven vaak ook de mooiste herinnerin gen. Of we zijn liedjes mooi gaan vinden omdat ze zijn verbonden aan een speciale gebeurtenis. Voor velen zal 'Careless whisper' een sentimentele draak zijn, al kan niemand ontkennen dat George Michael het geweldig zingt, maar voor mij is het een herinnering aan een onbezorgde tijd vol kans loze verliefdheden. Ik hoef het in tro maar te horen en ik ben terug. Dat zal nooit over gaan. Maar als er weer een zanger van zo'n on sterfelijk liedje sterft, beseffen we dat ook onze tijd onherroepelijk opraakt. Old rockers never die, luidt het gezegde. Nou, vergeet het maar Het liedje was afgevallen voor de kerstbijlage die zaterdag bij de krant zat. We konden geen Zeeuw vinden die een passend verhaal kon vertellen bij 'Last Christmas' van George Michael. Op een ui terst wrange manier staat de titel nu alsnog in onze kolommen, want deze kerst bleek letterlijk de laatste van de Engelse superster. Waarmee 2016 eindigt zoals het jaar begon, met de dood van een bekende popster. Tien dagen na de vorige Nieuwjaarsdag overleed David Bowie, een week voor de volgende Nieuwsjaarsdag blies George Michael zijn laatste adem uit. Tussendoor verwisselden on der anderen Prince, Glenn Frey (The Eagles) en Leonard Cohen het tijdelijke voor het eeuwige. Dit weekend was het helemaal raak, want zaterdag overleed ook gita rist Rick Parfitt van Status Quo. Old rockers never die, luidt het gezegde. Nou vergeet het maar. De dinsdag 27 december 2016 Reageer op pzc.nl Zaterdag: Bertie is het nieuwe Zeeuws Meisje 550 reacties VAN EEN CONCERT TIJDENS ONS LEVEN K.RIJ6T NIEMANN MEER EEN PROSRAM. WANT ALLE TOPARTIESTEN ZIJN INMIDDELS IN DE HEMEL GOES Een portier is zondag ochtend rond 0.30 uur mishandeld op straat voor een discotheek op de Oude Markt in Goes; hij liep een gebroken kaak op. De politie hield later vier mannen aan; zij werden na verhoor vrijge laten, maar blijven nog wel verdacht. De politie onderzoekt de zaak en weet dat omstanders de mishandeling hebben ge filmd. Deze getuigen wor den gevraagd, zich te melden via 0900-8844. TERNEUZEN Kerstmis 2016 bleek erg vruchtbaar voor Geboor tecentrum ZorgSaam in Terneuzen. Alleen al op eerste kerstdag werden vier meisjes geboren. „Zo'n heel groot centrum zijn we niet, dus vier ge boorten op één dag is best bijzonder, zeker nu het alle vier meisjes zijn", zegt een medewerkster van het geboortecentrum gisterochtend. Perso neelsleden breiden nog dezelfde dag kerstmuts jes voor de meisjes. ZIERIKZEE De fusie tussen de Schouwse en Walcherse woningcorporaties Zeeuwland en Woonburg is definitief rond. Het hui dige kantoor van Zeeuw- land in Zierikzee wordt geschikt gemaakt voor alle 45 werknemers. Dat betekent dat de hui dige medewerkers van Zeeuwland eerst in ja nuari tijdelijk naar het pand van Woonburg in Koudekerke verhuizen. De gefuseerde woning corporatie gaat ook Zeeuwland heten. De stiptheid op het treintraject tussen Goes en Bergen op Zoom ligt tussen de 86,6 en 87,8 procent, blijkt uit cijfers van RTL Nieuws. Alleen op het Limburgse station Eijsden staan reizigers langer te wachten dan in Kruinin- gen-Yerseke, Krabben- dijke, Kapelle-Biezelinge en Rilland-Bath. Met kerst gingen de gedachten van Youri Bodbijl (24), Vincent Orgers (19) en Mike Aarnoutse (19) uit naar Amigo (56), de dak loze man die ze in Vlissingen vaak op straat zien. Die zal het nu wel koud hebben, dachten ze. Zou het niet leuk zijn om hem wat nieuwe spullen aan te bie den met de feestdagen? Marjoleine Kramer Vlissingen Vincent Orgers (links), Amigo en Youri Bodbijl in het ziekenhuis. F0T0Y0URI BODBIJL Ernst Jan Rozendaal Goes Meldpunt: www.vuurwerkoverlast.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2