Brexit kan visser de kop kosten 0 JA Dringend beroep politie: controleer of je kind gevaarlijke knallers heeft Ouders zijn vaak te 'naïef' als het om zwaar vuurwerk gaat. De politie vindt dat ze hun kinderen beter moeten controleren en vriendjes met illegaal vuurwerk moeten aangeven. Walcheren George Michael 1963-2016 Tragisch dubbelleven van een pop-icoon Engeland valt als een blok voor Zlatan te worden.zeeland2 Schipper Cas Caljouw van de ARM 25 ziet zijn broodwinning in gevaar komen. Met het uittreden van Engeland uit de EU dreigen Nederlandse (en dus ook de Zeeuwse) vissers van het grootste deel van Dat stelt vuurwerkexpert Ad Nieuwdorp van de Nationale Poli tie. „Een cobra is net een granaat en totaal niet te vergelijken met de strijkers en astronauten die ze zelf als tiener afstaken." Als een softe knaller in een hand ontploft, heeft een kind brand wonden. Maar een illegale knaller blaast een hand er zo af. Als vriendjes illegaal vuurwerk heb ben, raadt hij ouders aan dat te melden bij de politie. Desnoods anoniem. „Dat maakt je geen ver rader. Het gaat om de veiligheid. Jouw kind loopt risico." Elk jaar zien chirurgen meer let sel als gevolg van illegaal vuur werk. Veel slachtoffers met ernstig letsel zijn jochies van 11 tot 14 jaar die illegaal vuurwerk in handen hebben gekregen. Vorig jaar waren 38 van de 80 slachtoffers met ern stig letsel van die leeftijd. Cijfers over meerdere jaren ontbreken, maar het aantal tienerslachtoffers baart grote zorgen. School Het illegale vuurwerk kan blessu res opleveren die vergelijkbaar zijn met 'oorlogswonden', zegt Anne- katrien van de Kar van de Neder landse Vereniging voor Plastische Chirurgie. „We horen dat het ille gale vuurwerk op school wordt verhandeld of op straat wordt ge vonden", zegt ze. De politie her kent dat. Wijkagenten vinden bij controles regelmatig vuurwerk in kluisjes op middelbare scholen. De politie heeft nauwelijks vat op deze jongens. „Jongeren in de puberteit aanspreken helpt niet", zegt expert Nieuwdorp. Geef vriendjes aan die illegaal vuurwerk hebben De ouders zijn daarom degenen die kunnen ingrijpen. Doordat vuurwerk tegenwoordig eenvou dig online is te bestellen, is de drempel om de illegale knallers op de kop te tikken klein geworden. Nieuwsmedia Kinderen hebben geen volwas sene meer nodig die hen naar Bel gië rijdt om daar een lading ille gaal vuurwerk in te slaan. De politie drukt ouders daarom op het hart om hun kinderen meer te controleren. Wat spoken ze uit achter die computer? „Bestellen ze echt die nieuwe broek of iets anders op het internet?" It M P20 SPORT2 Ouder naïef over vuurwerk Ellen van Gaaien Bettine Winters Den Haag - Ad Nieuwdorp, vuurwerkexpert Nationale Politie dinsdag 27 december 2016 9°C Rustig weer pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 »P7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1