Hanina Ajarai Sylvana Simons keert DENK alweer de rug toe hollands nieuwe. Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten w I komen te staan! Kopstuk richt eigen politieke partij op 17 Geef je je kind gewoon mee met die andere ouder? 'Naam wekt verwarring' Samsung Galaxy S6 ijn dochter van vier heeft een speeldate ge scoord. Ik heb nooit geweten dat je daar zo blij van kan wor den. Als ouder bedoel ik. Ze gaat nu bijna een jaar naar school en al die tijd was mijn grootste angst dat ze geen aansluiting zou vinden. Totaal nergens op gebaseerd maar toch: ik zag al helemaal voor me hoe ze later als volwassene haar trieste ver haal zou doen in de krant. Dat ze vroeger zo veel was gepest op school en dat ze daarom die ene verkeerde keuze had gemaakt die haar in de krant heeft doen belanden. Wie als kind wordt gepest, is vaak voor het leven getekend, wil ik maar zeggen. En het vervelende is, je hebt daar als ouder zo weinig con trole over. Heel vaak vertellen kinderen niet eens dat ze gepest worden of geen vriendjes heb ben. Toen ik zelf op de basis school zat, genoot ik too pro cent bescherming tegen peste rijen. Dat kwam door mijn broer, die een klas hoger zat. Hij was populair. Niemand haalde het in zijn hoofd om mij ook maar een strobreed in de weg te leggen. Dochterlief staat er echter alleen voor, ze moet haar eigen boontjes leren doppen. werden mijn twijfels verder ge voed door haar antwoorden op de serie vragen die elke ouder stelt bij het avondeten: „Hoe was het op school?" „Gewoon." „Wat heb je gedaan?" „Niks" „En met wie heb je gespeeld?" „Met niemand." Eh, oké. Maar gaandeweg veranderden de antwoorden en ontwaarde ik in haar verhalen een paar na men die steeds vaker vielen. Ik was echter nog steeds niet ge rustgesteld. Want waarom wer den er laatst uitnodigingen voor een verjaardag uitgedeeld in de klas met mooie roze envelopjes maar kreeg mijn kindje niks? En wat betekende het dat ze op de kerstdisco aan de kant stond toe te kijken hoe enkele van haar klasgenootjes een dans- snoer vormden en wél lekker vrolijk op de muziek dansten? Snoeiharde wereld hoor, zo'n kleuterklas. En toen kwam plots die uitnodiging voor een speeldate. vreugde daarover was nog gro ter dan die over het behalen van mijn rijbewijs pas geleden. Nu alleen nog even uitzoeken hoe het hoort, zo'n speeldate. Ook ik als ouder wil tenslotte zo nor maal mogelijk overkomen. Moet je voor zoiets nou speciaal een afspraak maken of kan het op elke willekeurige schooldag? Geef je je kind dan gewoon mee met die andere ouder? Ik wil eigenlijk ook gaan om te kijken waar mijn kind terecht komt, mag dat? En zo ja, moet ik dan alleen even kort gedag zeg gen en weer vertrekken of mag ik er de hele tijd bij zijn? Moet ik gelijk beginnen over haar dieet of ga ik er dan onterecht van uit dat ze iets te eten krijgt? Ik bel vriendin K. (de meest normale persoon die ik ken voor deze situatie) en die weet mij voor minimaal één stommiteit te behoeden: „Natuurlijk hoor je er niet de hele tijd bij te zitten als ouder, stel je voor zeg!" Oké, weer wat geleerd. De eerste afsplitsing van een af splitsing is een feit. Simons neemt ook de campagneleider van DENK mee. Hun vertrek is een hard gelag voor de jonge partij, die vrijdag de kandidatenlijst presenteert. Ver wacht werd dat Simons er hoog op zou staan, misschien wel pal achter lijsttrekker Tunahan Kuzu. De in Suriname geboren Simons sloot zich in mei aan bij DENK. Ze trok het imago van de partij breder, waardoor ook niet-moslims zich er thuis moesten voelen. Daarvoor werd DENK vooral gezien als 'mos limpartij' van twee politici van Turkse komaf. Simons kwam vorige maand in het nieuws door een bedreigend lynchfilmpje op internet. Ze be schuldigt DENK ervan die media- aandacht te hebben gevierd. De partij werd niet van tevoren geïn formeerd over Simons' vertrek, dat ze aankondigde in de Volkskrant en bij de NOS. Na een halve dag denken kwam er een reactie van DENK: „Wij heb- ARTIKEL 1 ben haar emotioneel ondersteund en financieel gesteund. Wij hebben het voor elkaar gekregen dat er passende beveiligingsmaatregelen voor haar werden getroffen." Simons liet het lange kerstweek einde alleen via de Facebookpagina van haar nieuwe partij iets van zich horen. In 30 seconden bedankte ze iedereen voor 'het getoonde ver trouwen'. Volgens Simons hebben zich al meer dan 100 leden gemeld. De naam van haar partij, Artikel 1, is een verwijzing naar het eerste ar tikel uit de Grondwet waar het ge lijkheidsbeginsel en het discrimi natieverbod in staan. hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: dinsdag 27 december 2016 De eerste maanden op school date Yes, mijn kind is normaal! De Dit is de laatste column van Hanina Ajarai in deze krant. 5' DENK verliest met Sylvana Simons ruim drie maanden voor de verkiezingen een belangrijke troef. De tv-persoonlijkheid ver volgt haar carrière in de politiek onder de naam Artikel 1. Hanneke Keultjes Den Haag Sylvana Simons, fotoanp Het anti-discriminatiebu reau Artikel 1 Overijssel vreest verwarring door de naam van Sylvana Simons' nieuwe partij. „Ik zie het al gebeuren dat wij een discriminatiemelding onderzoeken, zeggen dat we Artikel 1 Overijssel zijn en dat mensen denken dat we in naam van Simons opereren", zegt directeur Antek Olsza- nowski. „Op zich is het goed dat de aandacht gevestigd wordt op artikel 1, maar het is een beetje vreemd om je die als partij toe te eigenen. Alle partijen onderschrijven in Nederland de hele Grond wet", zegt Olszanowski. De tekst van artikel 1: Allen die zich in Nederland bevin den, worden in gelijke geval len gelijk behandeld. Discrimi natie wegens godsdienst, levensovertuiging, politieke gezindheid, ras, geslacht of op welke grond dan ook, is niet toegestaan.' Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan is er hollandsnieuwe. Want bij ons kun je altijd en overal online je verbruik inzien. En is je tegoed op dan bepaal je zelf of je tegoed wil bijkopen. Kies ook voor 100% controle met bijvoorbeeld de Samsung Galaxy S6. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 25,- per maand. Voor je toestel t.w.v. 599,- betaal je bij ons gedurende je abonnement slechts 360,-. En voor slechts 5,- per maand extra verdubbel jij je bundel naar 2000 MB/MIN/SMS. Per maand €25,- waarvan €10,- abonnement en €15,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €360,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot ten minste 31 december 2016. 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16