EUWS 11 Toen het Nobel- comité belde, kwam alles samen Hoogtepunten, dieptepunten, dertig jaar emotie iriDEii „Ik slaap altijd als een roos. Ik ben geen piekeraar, kan goed omgaan met onzekerheid. Als wetenschapper moet je tegen frustraties kunnen, een grenzeloos optimisme hebben en werken. Je boekt successen, maar wordt net zo hard afgewezen. Iemand zei eens: 'Wetenschap is 5 procent in spiratie en 95 procent transpiratie'." „Het moment dat ik telefoon kreeg van het Nobelcomité, was ik op recht ontroerd. De hele gang stond vol met studenten en medewer kers. Iedereen juichte, minuten lang. Alles kwam daar samen. Hoogtepunten. Dieptepunten. Dertig jaar emotie." „Geen idee. Anderen zijn beter in humor dan ik. Maar ik houd ervan als iemand een mooie grap maakt. Of iets mooi weet te vertellen. Dan ge niet ik intens." „Ik kan feestvieren met een glas wa ter. Goede plaat op, hele avond swin gen. Heerlijk ontspannen en wél goed voor je lijf." „Met populisten. Die trekken zich het liefst terug achter de grens. In mijn werk bestaan geen grenzen. Er is niet zoiets als nationalistische we tenschap." dinsdag 27 december 2016 25. Wat doet u tijdens een slape loze nacht? n Wanneer hebt u voor het laatste gehuild? 27. En wanneer heeft u voor het laatst de slappe lach gehad? Feringa: „Hoe meer ik ontdek, hoe meer vragen er opdoemen. Kloppen mijn beweringen wel? Begrijp ik eigenlijk zelf wel waar ik mee bezig ben?" fotoshodycareman 24. Wanneer was u het laatst onder invloed? (Ofwel: in hogere sferen)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11