MIJN WEEKEND Proeven van bekwaamheid magazine 5 et is een even apart als smaakvol Rotterdams familieritueeltje. „Als nieuwe schoondochter tel je bij ons pas echt mee als je een lekkere cheesecake hebt gemaakt", zegt Suzan Thijssen (64, midden). „Voor die tijd mag je ook nog geen lid worden van de familie-app." Het goede nieuws, zegt Suzan: nieuwbakken schoondochter Lotte (26, links), is met vlag en wimpel geslaagd. Lotte verhoogde met haar fantastische creatie direct het niveau van de hele cheesecake-competitie, en zette daarmee de andere gezinsleden op scherp. Onder wie Suzan zelf, geeft ze toe. „Mijn laat ste cheesecake stortte direct in doordat ik te veel gecondenseerde melk had gebruikt." En ja, dan zitje even met de handen in het haar. Suzan kan er niet al te lang mee zitten. „We hebben bedacht dat we voortaan cheese cake uit een spuitzak kunnen opdienen." Om misverstanden te voorkomen: met Kerstmis wordt in huize Thijssen ook nog wat anders gegeten dan cheesecake. Suzan: „Vooral mijn man John pakt met kerst meestal flink uit: hij is al weken bezig alles in te slaan en kan zomaar een heerlijk zeven gangendiner bereiden." Intussen geniet Suzan aan tafel volop van haar zoons Leo en Jim én haar twee schoon dochters. Want behalve Lotte slaagde ook Suzan (20, rechts, Suus voor intimi, ook om verwarring met de namen te voorkomen') eerder al voor haar proeve van bekwaam heid. En natuurlijk nog veel beLangrijker dan hun cakekunsten: „Lotte en Suzan zijn alle bei schatten, heel hartelijke meiden. Vroeger had ik heel graag een dochter willen hebben, nu heb ik er via mijn zoons zelfs twee." SWilt u ook vertellen over uw favoriete moment van het weekend? Mail naar weekend@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 82