*A Geslacht wordt van officiële documenten afgehaald Schulden vermoedelijk reden moord in Almere €100 NOC*NSF: uitgebreid onderzoek misbruik Vakantie? Ga cruisen! 5 VLIEGTUIGKAPING MALTA Het kabinet vindt dat de registratie en vermelding van het geslacht van een betrokkene in veel gevallen niet nodig is. Ook steeds meer gemeen ten gaan hun inwoners 'gender- neutraal' aanschrijven. Ze vermel den op de stempas in het vervolg bijvoorbeeld alleen de voorletters en achternaam van de geadres seerde. Het kabinet wil zo onder meer transgenders (mensen die zich niet thuis voelen in hun sekse) en mensen in een intersekse-con- ditie (waarbij het lichamelijk niet duidelijk is of ze man of vrouw zijn) tegemoet komen. Het kabinet wil op deze manier onder meer transgenders tegemoet komen „Voor een bepaalde groep men sen is dit heel belangrijk. Het kan voor hen heel vervelend zijn als je in de trein zit en de conducteur kijkt naar je kaart en zegt dat de sekse-aanduiding niet klopt", zegt Miriam van der Have van het Ne derlands Netwerk Intersekse. „Ge slacht wordt ook maatschappelijk steeds minder relevant." Het net werk hoopt dat 'dit pas het begin is'. Zo zou ook in paspoorten het ge slacht niet langer vermeld moeten worden. De homobelangenorganisatie COC, die zich al langere tijd hard maakt voor afschaffing van ge slachtsaanduidingen op documen ten, ziet de aangekondigde stappen als bemoedigend. De organisatie maant het kabinet door te pakken en ook op andere documenten de aanduiding te laten schrappen. „Het COC roept de regering en Tweede Kamer op om het hier niet bij te laten en geslachtsregistratie uiteindelijk helemaal af te schaffen, bijvoorbeeld op het paspoort. Een nieuw kabinet zou dat in het re geerakkoord moeten opnemen", al dus een woordvoerder. ALMERE De dode man die don derdag bij Almere Haven uit het water is getakeld, is de 40-jarige Jdesse Boerenveen, die sinds 1 de cember was vermist. Dat heeft de politie vandaag bevestigd. Waar schijnlijk was hij ontvoerd om schulden. Het lichaam van Boerenveen werd gevonden na intensief re chercheonderzoek. Een sectie moet uitwijzen hoe hij is omgeko men en of hij voor zijn dood al verwond was. De politie heeft vier verdachten, allen tussen de 38 en de 48 jaar oud, gearresteerd. Een van hen is voorlopig vrijgelaten. De politie sluit meer aanhoudin gen nog niet uit. Boerenveen werd na zijn ver dwijning vastgehouden in een ga rage in Wormerveer, vanwege een bescheiden schuld van enkele duizenden euro's. De 38-jarige vrouw en de 48-jarige man die hem daar vasthielden, namen een filmpje op dat inmiddels op ver scheidene websites staat. Daarop is te zien hoe de doodsbange Boe renveen klappen krijgt. De vrouw slaat hem en roept: „Waar is mijn geld, vieze oplichter. Jij gaat ner gens heen." Criminelen Het lijkt er sterk op dat Boeren veen uiteindelijk door een groep zware criminelen uit de garage is opgehaald en naar Almere is ge bracht. Die criminelen vorderden veel hogere bedragen. Of zich on der de aangehouden verdachten ook de mensen bevinden die in het filmpje te zien zijn, is nog niet bekend. De politie onderzoekt dat momenteel. De wereld is Kras °oek vóór 26 decemb Nu tot korting p.p. *té ARNHEM NOC*NSF wil volgend jaar een onderzoek starten naar misbruik in de sport in Neder land. Het onderzoek moet duide lijk maken op welke schaal seksu eel misbruik in de afgelopen der tig jaar in de Nederlandse sport wereld is voorgevallen. Aanleiding voor het onderzoek zijn recente gebeurtenissen in En geland, waar de voorbije periode meerdere oud-voetballers vertel den in hun jeugd seksueel te zijn misbruikt. In Nederland gaf voor malig wielrenster Petra de Bruin woensdag aan dat haar dat ook is overkomen. NO C *NSF hoopt dat het onder zoek duidelijk maakt of in Neder land een groep slachtoffers rond loopt die nooit naar voren is geko men. Als de financiering rond komt, kunnen onderzoekers in 2017 beginnen. Het onderzoek gaat over een lange periode en wordt omvangrijk. Daarom is geld nodig. Minister Edith Schippers van Sport ondersteunt het onderzoek van de sportkoepel. „Het is be langrijk dat dit goed wordt onder zocht, dat mensen laagdrempelig kunnen melden en dat er goede hulp beschikbaar is. Als we finan cieel iets kunnen bijdragen, valt daar altijd over te praten." zaterdag 24 december 2016 De vliegtuigkaping op Malta is met een sisser afge lopen. Het toestel van Afriqi- yah Airways was op weg van Sabha in het Zuidwesten van Libië naar de hoofdstad Tri poli toen het werd gekaapt. De daders dwongen de piloot te landen op een luchthaven op Malta. Daar dreigden ze om het vliegtuig met een handgranaat op te blazen. Een kaper zwaaide met de groene vlag die Libië ge bruikte tijdens het bewind van de in 2011 gedode dicta tor Muammar Kaddafi. In to taal zaten in het toestel 118 mensen, onder wie zeven be manningsleden. Uiteindelijk gaven de kapers zich over. Alle inzittenden van het vliegtuig bleven ongedeerd. Uit latere inspectie bleek dat de twee wapens die de ka pers gebruikten nep waren. Een van de kapers gaf voor dat hij zich overgaf een inter view aan een Libisch tv-sta- tion. „We hebben deze maat regelen genomen om onze nieuwe partij te promoten", vertelde hij. Die partij om schreef hij als 'pro-Kaddafi.' FOTO REUTERS Op ov-chipkaarten staat vanaf 1 januari niet meer of de eigenaar man of vrouw is. Ook op de stempas voor verkiezingen, op veel studentenpasjes en in post en formulieren van veel scholen en gemeenten verdwijnt de ge slachtsaanduiding. ANP Den Haag Heeft u wel eens aan een cruise gedacht? Kras heeft nü compleet verzorgde pakketten inclusief vliegreis en transfers, maar ook wereldwijde cruise-only's. Een greep uit ons aanbod Middellandse Zee cruises Vanuit Genua: MSC Meraviglia - MSC Cruises _i Vanuit Rome: Norwegian Epic- NCL 1 Vanuit Venetië: Costa Deliziosa - Costa Cruises Vanuit Venetië: Celebrity Constellation - Celebrity Vanuit Barcelona: Freedom of the Seas - RCCL Compleet verzorgde pakketten Incl. vlucht, transfers en maaltijden aan boord Middellandse Zee: Costa Fascinosa - Costa Cruises Canarische Eilanden: MS Horizon - Pullmantur Midden-Oosten: AIDAstella - AIDA Cruises Antillen en Colombia: MS Zenith - Pullmantur Cuba: MSC Opera/Armonia - MSC Cruises Kras.nl/zeecruisevoordeel of 0900-9697 70 cpg X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5