Serooskerke haalt de natuur naar het dorp Wethouder verbaasd over sluiting minicamping De Heksenketel Op bezoek in het Glazen Huis in Koudekerke Vandaag 7 Drie mannen die zes dagen zonder voedsel opgesloten zitten in een Glazen Huis in Koudekerke, hoe gezellig blijft het dan? De dj's die op deze manier geld inzamelen voor Serious Request delen hun ervaring. ven lijkt het alsof de fruitsapjes dj Jeroen van Goethem naar het hoofd zijn gestegen. Ui- I terst serieus leest hij een Chinese krant, terwijl Yorben Weststrate naast hem radio staat te maken. De derde dj, Sander Willemse, ligt boven op een veld bedje te slapen. „Kijk", roept Je roen opeens en hij steekt een uit geknipt artikel geschreven in Man darijn in de lucht. „Dit stuk kopt dat de veiling van Serious Request in Koudekerke een groot succes was." Breed lachend springt hij al wapperend met het artikel op van de bank. Voor zijn lol spit de dj da gelijks een buitenlandse krant door. „Soms heb ik geen idee wat er staat, maar het is leuk om daar een Serious Request context bij te verzinnen." Waar het tweetal de energie van daan haalt, is de vraag; inmiddels hebben ze al bijna een week geen vast voedsel binnengekregen. „Niet eten valt eigenlijk reuze mee", stelt Yorben. Vier keer per dag krijgen de dj's een fruitsapje. Om daar zoveel mogelijk uit te halen, hebben ze een wedstrijd bedacht. „We moeten ra den wat er allemaal in de smoothie verwerkt zit." Dat klinkt eenvou dig, maar om punten te verdienen moet de omschrijving volledig zijn. Jeroen: „Onlangs zat er bijvoor beeld nog zongedroogdepaprika- poeder in ons drankje." Op een krijtbord is te zien dat Sander tot nu toe de meeste punten heeft. „Maar hij heeft natuurlijk vaker in het Glazen Huis gezeten", zegt Jeroen snel. Het leven zonder vast voedsel heeft volgens Yorben nog niet ge leid tot een chagrijnige sfeer. „Vooral de avonden zijn enorm ge zellig. Als de optredens in de tent zijn afgelopen, wordt er hier voor het raam vrolijk verder gefeest. Het zien en ruiken van eten valt best Het is mooi om te zien hoe dit evenement mensen samenbrengt mee. Soms komen die geuren heel dichtbij. Zo was het elftal van Kou dekerke hier op bezoek. We draai den het nummer 'Brazil' voor ze en, zoals traditie is, deden ze hun shirt uit en zwaaiden ze daarmee rond. Je rook toen enorm goed dat ze had den gegourmet", snift Yorben. Jeroen geeft aan dat hij wel een dipje heeft gehad. „Even ben ik sago geweest van de honger. Dat was toen ik de geur van het viskraam rook. Man, ik houd van vis." Hij geeft aan zich door het gebrek aan voedsel emotioneel wat zwakker te voelen. „De verhalen van de men sen die hier voorbijkomen, raken me meer dan normaal gesproken het geval zou zijn." Een aantal van die voorbijgangers zijn vaste gasten geworden. Zoals de oudere man die iedere ochtend trouw een nummer aanvraagt, de bakker die vers gebak komt bren gen voor de ruim too vrijwilligers en de mensen van het Gors die ie dere dag de straat komen vegen. PROGRAMMA Met een hoogstamboomgaard en een natuurspeelplaats wil de dorpsraad in Serooskerke meer na tuur in het dorp brengen. De plan nen voor een boomgaard, met oude fruitrassen van appels, peren, prui men en moerbei, zijn al vergevor derd. Stichting Zeeuws Landschap be gon vorig jaar met het project 'Ieder dorp zijn hoogstamboomgaard' en de dorpsraad haakte daar op in. Die wil begin volgend jaar een bijdrage uit het leefbaarheidsfonds van de gemeente aanvragen voor de aanleg van de boomgaard. Volgens dorps raadvoorzitter Jan Kousemaker is het de bedoeling om medio maart twintig tot vijfentwintig bo men te planten. „We pakken dit voortvarend aan." De dorpsgaard komt achter de Bogerdweie tussen twee bestaande boomgaarden in. Het is de bedoeling dat er ook een 'snoephaag' voor vogels wordt ge plant. De plannen voor een natuur speelplaats bij de Zandput worden nu verder uitgewerkt. „We willen het bos achter de Zandput door trekken en daar een speelbos van maken." De dorpsraad deed al in spiratie op bij de Middelburgse na tuurspeelplaats Hoogerzael. Minicamping Haflingerhof De Heksenketel bij Veere sluit voorlo pig de deuren. Het bedrijf doet dat omdat, aldus juridisch adviseur Bram van Leeuwen, er volgens de gemeente sprake is van illegale ex ploitatie. „En er overwogen wordt op te treden." Wethouder René Molenaar is verbaasd en stelt dat de gemeente niet van plan is die minicamping te sluiten. Volgens hem zijn er ju ridische problemen, maar kunnen die worden opgelost. Hij vindt het zelfs jammer dat De Heksenketel sluit. „Zo'n mooi bedrijf op zo'n mooie plek." Volgens Van Leeuwen krijgen de mensen die al geboekt hebben voor het komende jaar een bericht dat ze vooralsnog niet welkom zijn op het bedrijf. Hij kondigt aan dat hij via juridische procedures blijft strijden voor de minicamping en tegen de gemeente. Lia van Leeu wen, de zus van de juridisch advi seur, is de eigenaresse van de cam ping. De exploitant is echter de commanditaire vennootschap AGRAforce. Volgens Molenaar moet een natuurlijke persoon de exploitant zijn. Van Leeuwen stelt dat hij zeker acht Veerse minicam- pings kent waarvan de exploitant ook een niet-natuurlijke persoon is. Van Leeuwen zegt dat de verba zing van de wethouder gespeeld is en verwijst naar een verslag van een recente rechtszaak waarin dui delijk staat dat het college van Veere van plan is op te treden te gen De Heksenketel. Molenaar op zijn beurt stelt dat dat niet inhoudt dat er wordt overgegaan tot slui ting. „Dat zijn we niet van plan." zaterdag 24 december 2016 WA 'Vooral de avonden zij n gezellig' Janneke Koster - Yorben Weststrate Karreveld Podium 15.00 uur Popkoor X-treem 16.00 uur Sea Sound Singers 18.30 uur Behind the Mirror 19.00 uur Opening Glazen Huis gevolgd door de bekend making van het eindbedrag 20.00 uur De Hobbyisten Glazen Huis 17.30 uur Razende Reporter Jordy Annemarie Zevenbergen Serooskerke Minicamping De Heksenketel sluit voorlopig 'door de druk van de gemeente Veere'. Wet houder René Molenaar is ver baasd over deze stap. Emile Calon Veere Dj's Jeroen van Goethem (links) en Yorben Weststrate. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43