KSG en gemeente leggen ruzie bij De [ekke^ ofiefoc firm OLIEBOLLEN DRIVE-IN - oücüu). Kamer wil nog meer controle op Belgische kerncentrales [BLIEK Vrijwilliger bij hulplijn Sensoor 5 De lekkerste oliebollen koopje natuurlijk bij Bliek Heesterbakkers. )it jaar zijn er ook Glutenvrije oliebollen verkrijgbaar!* Van Ameijden en De Jonge hadden gisterochtend overleg nadat Van Ameijden in de raadsvergadering donderdag hard van leer trok tegen De Jonge. De directeur gebruikte zijn inspreekrecht om woedend te protesteren tegen een brief van de gemeenteadvocaat die die middag was bezorgd bij KSG/Damen Schelde. Daarin las Van Ameijden voor waarden over het gebruik van de Binnenhaven en de Piet Heinkade waarover de gemeente en KSG van mening verschillen. KSG wil ruimte houden voor de werfactivi- teiten in de Binnenhaven en aan de kades. Voor Vlissingen is van be lang dat de havens ingezet kunnen worden voor recreatievaart voor de verkoop van woningen en (recrea- tiejappartementen. Van Ameijden noemde De Jonge 'matennaaier' en 'geschift' omdat die brief volgens hem haaks stond op een gezamenlijke verklaring van gemeente en KSG van diezelfde Van Ameijden noemde De Jonge 'matennaaier' en 'geschift' ochtend. Die is, na het gesprek gis termorgen, nu opnieuw bevestigd. De beruchte 'advocatenbrief is in getrokken. KSG/Schelde Damen werkt mee aan een goede invulling van het Scheldekwartier en Vlissingen zorgt dat de KSG-bedrijven achter de Koningsbrug kunnen werken. Mensen in Zeeland, Noord-Bra bant en Limburg moeten zich zo min mogelijk zorgen hoeven ma ken over Belgische kerncentrales. Daarom wil de Tweede Kamer dat Nederlandse inspecteurs meekij ken als kerncentrales in Doel en Tihange weer worden opgestart na een incident. De Kamer heeft ingestemd met een motie van D66-Kamerlid Stientje van Veldhoven. „Ik kan me goed voorstellen dat mensen ongerust zijn als er onregelmatig heden zijn bij kerncentrales", zegt ze. „Belgische centrales worden te vaak onverwacht stilgelegd. Daarom wil ik dat de Nederlandse nucleaire inspectie mee kan kijken met de Belgische nucleaire toe zichthouders als er incidenten zijn. Dan kan de Nederlandse in spectie de mensen die wonen in de grensstreek informeren over de veiligheid", aldus Van Veldhoven. De Tweede Kamer maakt zich al langer grote zorgen over de gang van zaken rond de kerncentrales in Doel en Tihange. Sinds dit jaar houden de Nederlandse en Belgi sche nucleaire toezichthouders ANVS en FANC gezamenlijke in specties. Gaat het met een kerncentrale mis, dan schrijven rampen- en evacuatieplannen voor wat er moet gebeuren. Veiligheidsregio's moeten die plannen op orde hou den. Maar ze zijn niet op orde en dat moet wel gebeuren, vindt de Kamer. Ook moeten ze haalbaar en rea listisch zijn (motie GroenLinks). Verder moet de regering die actu ele plannen publiceren (motie VVD). De vrijwilligers van ano nieme hulplijn Sensoor voeren heftige gesprekken tijdens de feestdagen. Vrijwilliger Willy (53) bracht de kerstnacht vorig jaar door in het Sensoor-kantoor in Middelburg. Ze werkt ruim vijftien jaar bij de ano nieme hulpdienst. Bellers vertellen de vrijwilligers telefonisch of via de chat over hun problemen. Willy hoort vaak heftige verhalen. „Over eenzaamheid, relaties, psychische problemen. Een mevrouw belde me om te praten over haar overleden dochtertje. Ze be schreef precies hoe dat allemaal was gegaan: het sterfbed, de begrafenis... Het greep me aan. Ik zat stijf op mijn stoel te luisteren." Iedereen kan zijn verhaal doen bij Sensoor. Waar dat ook over gaat. Als de beller vraagt om advies, geven de vrij willigers dat. Anders luisteren ze ge woon. „Zo belde een mevrouw over haar zoon. Hij was 's nachts dronken thuisgekomen en had alles onderge kotst. Zij had het allemaal opgeruimd, het lukte haar niet om te slapen. Ze wilde gewoon even haar verhaal kwijt, zei ze." Landelijke dienst Sensoor is een landelijke hulpdienst. Naar het kantoor in Middelburg bellen gemiddeld 25 mensen per dag. Tot nu toe kregen de Zeeuwse vrijwilligers dit jaar 8.300 anonieme telefoontjes. Daar naast kunnen mensen met hen chatten. Ook tijdens kerst en oudjaar gaat de telefoon voortdurend. Willy: „Er belde een man vanuit de auto. Hij was op een borrel geweest en reed terug naar huis. Maar hij was overmand door emoties, had de auto aan de kant gezet. Zijn rela tie was voorbij. Ik liet hem zijn verhaal doen en hielp hem om het verkeer weer in te gaan." Het helpt bellers om anoniem hun verhaal te kunnen doen. „Iemand belde in de aanloop naar kerst. Haar vader was net terug uit het ziekenhuis, haar moe der was overleden. Haar vader had ge vraagd of zij kon regelen dat kerst net zoals anders met de familie werd ge- 'Het was goed dat we er waren', schrijf ik vaak in het dagverslag vierd. Ze zei ja, maar ze zag er zo te genop. Ze had helemaal geen zin om hapjes en drankjes te verzorgen voor oude ooms en tantes die met hun ar men over elkaar op de bank zaten. Het helpt hen als je luistert en laat merken dat je begrip voor hen hebt." Willy haalt veel voldoening uit haar werk en geeft daar graag een feestdag voor op. „Het maakt zo'n dag juist extra zinvol als je er voor anderen bent ge weest. 'Het was goed dat we er waren', schrijf ik vaak in het dagverslag." Door de verplichte training en haar jarenlange ervaring neemt Willy de heftige verhalen die ze hoort niet mee naar huis. „Het helpt ook dat we iedere dag een verslag schrijven van onze dienst en dat je bij het aflossen met een andere vrijwilliger kunt praten." zaterdag 24 december 2016 De vrede is weer getekend tus sen de Koninklijke Schelde Groep (KSG)/Damen Schelde en de gemeente Vlissingen. In een gezamenlijke verklaring gistermiddag zeiden Cees Maas van Damen Schelde en wethouder John de Jonge samen te willen werken aan het Scheldekwartier en de werfac- tiviteiten op het Eiland in Vlis singen. Claudia Sondervan Vlissingen Jeffrey Kutterink Den Haag m De [ekke otiefooien1. 'kijk voor meer informatie en de verkrijgbaarheid op www.besteoliebolvanzeeiand.nl 'Kerst is zinvoller als je er voor anderen bent' Joanne Karkdijk -Willy, hulplijn Sensoor Sensoor is zeven dagen per week dag en nacht bereikbaar via telefoonnum mer 0113-256 896 of 0900-0767. Het aanmeldformulier voor vrijwilligers is te vinden op www.sensoor.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41