Harde eisen aan bijdrage voor saneren Thermphos Zonnebfillen korting Ve lekkere ü[ie(oöi[eni Gevonden coke hit op Facebook IB LIE KI 4 35^h optiek de |onge P6T K5RSTJ3AI L£N vWJO /W6 S COR DE JONGE PC 112 NIEUWS Met het geld kan het terrein tot en met april veilig worden beheerd. Wel zullen scherpe voorwaarden aan de bijdrage worden gesteld. De provincie staat sinds eind vorig jaar aan de lat voor de beheerskosten van hetThermphos-terrein. Zolang de bulk van de nog aanwezige 2.000 ton fosfor nog in leidingen, tanks en installaties zit, bedragen die kosten gemiddeld zeven ton per maand. De provincie had al 1,1 miljoen euro opgehoest om het terrein tot medio januari veilig te beheren. In januari zou er een nieuw plan liggen, maar onlangs bleek dat dat eind maart wordt. Van Citters Be heer (VCB), de sanerings-bv die Zeeland Seaports voor het Therm- phos-terrein oprichtte, vroeg de provincie vervolgens de beheers kosten tot eind april te betalen. Gis teren bleek in de commissie be stuur dat de provincie weinig keus heeft. Als ze niet betaalt, gaat VCB failliet en is de provincie als toe zichthouder/handhaver ook ver plicht de beheerskosten op zich te nemen. Niettemin zal de provincie scherpe voorwaarden aan de bij drage te stellen. De commissie be stuur vergaderde gisteren twee uur lang achter gesloten deuren, onder meer over de juridische mogelijk heden. Eén van de eisen zal zijn dat Van Citters Beheer (VCB), de sane rings-bv die Zeeland Seaports voor het Thermphos-terrein oprichtte, in maart een nieuw saneringsplan met een keiharde einddatum en kostenberekening voorlegt. De commissie bestuur komt 9 januari opnieuw bijeen om daar - deels in beslotenheid - over te praten. i Als de provincie niet betaalt, gaat Van Citters Beheer failliet Tot nu toe heeft de aannemer De contamination Services de ge plande einddata niet gehaald. Nog maar 30 procent van de fosfor die in tanks, installaties en leidingen zit, is verwerkt. Een harde einddatum en een waterdichte kostenbereke ning is ook noodzakelijk om sane ringsbij dragen van het Rijk en mo gelijk ook van Europa binnen te ha len. Althans, niemand heeft zich tot nu toe zich gemeld bij de politie dat zij of hij het verloren heeft op het strand bij Zoutelande, aldus woordvoerder Willem-Jan Uyt- dehage. Enkele dagen geleden plaatste de politie het bericht over de vondst van dat pakket op de Walcherse facebookpagina. En tot verrassing is het echt massaal bekeken en gedeeld. Volgens Uytdehage behoort het vast en zeker tot de toppers sinds de ver schillende teams van de politie Zeeland/West-Brabant dit voor jaar begon met de eigen face- bookpagina's. Hij geeft ook toe dat de politie niet verwacht had dat de eige naar zich zou melden. De politie vermoedt, aldus Uytdehage, dat het pakket niet verloren is door een wandelaar maar dat het is aangespoeld en dus ergens op zee kwijt is geraakt. Ongeluk op sleepboot V Jongen hangt in kerstboom Politie rolt xtc-labs op zaterdag 24 december 2016 Provinciale Staten zullen 13 ja nuari vrijwel zeker nog eens 2,5 miljoen euro vrijmaken voor de stroperige lopende sanering Thermphos. Frank Balkenende Middelburg 1981-2016 35 jaar Lange Vorststraat 40, 4461 JP, Goes Tel.: (0113) 21 12 72 www.optiekdejonge.nl Ruim 800.000 maal is het bericht over het gevonden pakket cocaïne bekeken op de facebookpagina van de Walcherse politie. Maar geen van de kijkers is het bewuste pakket met 1213 gram kwijt. Emile Calon Middelburg VLISSINGEN Een 24 jarige man uit Schoondijke is gisterochtend gewond ge raakt bij een bedrijfsonge- luk op een sleepboot aan de Visserijkade in Vlissin- gen. De man liep tijdens het afmeren hoofdletsel op door een tros. Hij is per ambulance naar Arnemui- den gebracht waar een traumahelikopter de man naar het ziekenhuis bracht. Het ongeluk ge beurde rond 11.30 uur. De arbeidsinspectie is inge schakeld voor nader on derzoek. TERNEUZEN Dat was een niet zo'n handige actie van een jongen in Terneuzen. In de nacht van donderdag op vrijdag zagen agenten op camerabeelden dat er ie mand bovenin de kerst boom op de Markt in Ter- neuzen hing. Toen de agenten ter plaatse kwa men, zagen ze dat het om een jongen ging die nog een boete van 827 euro had openstaan. Hij is mee genomen naar het bureau waar hij alsnog de boete betaald heeft. De bekeu ring voor het klimmen in de kerstboom kan hij binnen kort op de deurmat ver wachten. OUDDORP De politie heeft woensdag een xtc-lab op gerold aan de Kabbelaars- bank in Ouddorp op Goe- ree-Overflakkee. Drie man nen (40, 43 en 52 jaar) uit Zwijndrecht en Rotterdam zijn opgepakt. Agenten vonden in het pand appara tuur en materiaal om syn thetische drugs te maken. Ook troffen ze zo'n 200 liter chemicaliën aan, waar onder amfetamine-olie. Het lab zou volgens de politie op grote schaal amfeta mine en xtc kunnen produ ceren. De politie viel ook een pand in 's-Gravendeel binnen waar ze eveneens een amfetamine- en xtc-la- boratorium aantroffen. De recherche hield de mannen al langer in de gaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40