ZEELAND 25 Keeper Mike Giannotta combineert Willem II met waterpolo bij De Krabben Mike Giannotta (17) staat zijn mannetje onder de lat, zowel op het droge als in het water. Hij keept bij Willem II, maar ook bij De Krabben. „Ik doe er alles aan om te slagen." ara Wan::, Hij woont in Nieuw-Vossemeer, gaat naar school in Roosendaal, keept voor Willem II in Tilburg en doet hetzelfde bij de waterpoloërs van De Krabben in Bergen op Zoom. Het is duidelijk: de t7-jarige Mike Giannotta heeft het druk. Al dat reizen voelt niet als een opof fering. „Ik doe het voor mijn ple zier." Natuurlijk is hij ook ambitieus. Zijn droom: het profvoetbal halen. Maar ook in het waterpolo wil hij actief blijven. Al staat het zwem bad niet op de eerste plaats. „Het is een mooie afleiding voor het voet bal." Giannotta heeft, gezien zijn jeug dige leeftijd, al een hele loopbaan achter zich. Met voetballen begon nen bij NVS in zijn woonplaats, la ter overgestapt naar Steenbergen, en vervolgens gescout door toen nog profclub RBC. Van een door stroming naar de jeugdopleiding in Roosendaal is het nooit geko men. Haarziekte De reden: een vreemde haarziekte. Van het een op het andere mo ment begon zijn haar uit te vallen. Hele plukken tegelijk, tot hij kaal was als een biljartbal. „Dat is niet leuk als je net naar de middelbare school gaat." Noodgedwongen ging de jonge Giannotta een tijd met een pet door het leven. Misschien nog erger was de afwij zing van RBC die volgde. In Roo sendaal wilden ze eerst weten welke kant het met zijn ziekte uit Sm» •k jiïï»-- Min .iiiujM zou gaan. Samen met zijn ouders liep hij stad en land af, op zoek naar een oplossing voor zijn haar- probleem. Een behandeling in het alternatieve circuit zorgde voor de ommekeer. Plots begon zijn haar weer te groeien. Ondertussen bleef hij zijn best doen, tussen de palen bij Steenbergen. De beloning volgde aan het eind van het seizoen: een brief van v. ••«ui»; ZfWM RBC, waarin stond dat hij na de zomer alsnog bij de selectie van RBC mocht komen voetballen. Gi annotta was de koning te rijk, tot 15 juni, precies zijn verjaardag. „We kregen te horen dat RBC fail liet was en heel de voetbaloplei ding zou stoppen." Zwaar teleurgesteld zocht Gian notta zijn heil bij MOC. Met de Cl werd hij in het eerste seizoen kampioen in de hoofdklasse. Pro motie naar de derde divisie was het resultaat. Het zwemmen met het gezin op zondagochtend in De Schelp bracht hem in contact met De Krabben. Ook daar werd hij keeper, natuurlijk. Giannotta heeft de combinatie nooit als een last ervaren. Integen deel, hij is er sterker van gewor den. Als voorbeeld noemt hij een van de trainingsvormen voor een keeper in het waterpolo. „Met twee volle emmers water moet je zo hoog mogelijk uit het bad zien te komen, om de bal te stoppen. Op het veld lijkt het dan alsof je vliegt." Bij De Krabben is hij inmiddels eerste keus in de hoofdmacht. De Bergse waterpoloclub stelt zich soepel op als Willem II hem nodig heeft op een speeldag of trainings avond. Omgekeerd doen ze in Til burg niet moeilijk dat hij in het zwembad keept. Waarom zouden ze? „Mijn reflexen worden er al leen maar beter van." Giannotta is bezig aan zijn tweede jaar bij Willem II. Bij de Org van Als je traint met volle emmers water om uit het bad omhoog te komen, lijkt het op het veld net of je vliegt de Tricolores is hij tweede doel man, achter de oudere Wessel Sprangers. In de vriendschappe lijke potjes en bekerduels staat Gi annotta onder de lat. „Zo kom ik toch geregeld aan spelen toe." Mooie ervaringen heeft hij al in overvloed, van een toernooi in Barcelona met grote profclubs tot een bekerwedstrijd tegen de leef tijdgenoten van Ajax. „Stopte ik toch mooi een paar goede ballen van Justin Kluivert." Soms speelt hij ook mee met de beloften van Willem II. Volgend jaar hoopt hij in de O19 eerste kee per te worden. „Ik doe er alles voor om te slagen." Eigen f itnesshonk Thuis in Nieuw-Vossemeer heeft Giannotta in de schuur zelfs zijn eigen fïtnesshonk. Moeder kookt volgens de vanuit Tilburg gegeven voedingsinstructies. Als leerling van het Johan Cruyff College in Roosendaal heeft hij flexibele les roosters. „Studeren doe ik vooral in de trein." De profs van Willem II komt hij nauwelijks tegen, ook keeper Kos- tas Lamprou niet. De jeugd traint op het complex van amateurclub Longa. Giannotta hoopt dat hij ooit de grote stadions haalt. Gianluca Buf- fon is zijn grote idool, ook al om dat de opa van de jonge doelman van Sicilië afkomstig is. „Maar hij lijkt me sociaal en ook zijn uitstra ling spreekt me aan. Zo wil ik ook ooit tussen de palen staan." zaterdag 24 december 2016 2V Doelverdediger te land en ter zee Ben van den Aarssen Nieuw-Vossemeer UI n mil!:-, ■■Ml Mike Giannotta uit Nieuw-Vossemeer traint in zijn eigen krachthonk om te slagen als doelman bij Willem II, maar is ook waterpolokeeper bij De Krabben in Bergen op Zoom. De bijzondere combinatie werkt. „Mijn reflexen worden er alleen maar beter van." fotojorisknapen/pix4profs "Wil. 'yi-iiSl ..„mmtiiü' Mllmmnr tg HlliUUl.i. 'IMIiiiiii .11 1 •HShfil miiiiiiiiiiiiii'T»!:....üi,.in, UllflMNHNW A Mike Giannotta als waterpolodoelman bij De Krabben, in de wed strijd tegen DIO. fotochris van klinken - Mike Giannotta

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 185