^2 Kersttoernooi groeit tegen de stroom in ,m BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 21 4 mm I ENTHOUSIASME Nu ook i Zeeuws Vlaanderen NU GEEN KOSTEN KOPER Column Van de dalende trend in de ten nissport is weinig te merken op het Smit Promotions Kersttoer nooi in het Terneuzense Racket centrum, dat dinsdag van start gaat. „Met 186 deelnemers, te genover 160 deelnemers vorig jaar, zitten we helemaal vol", ver telt wedstrijdleider Michel Ver- berkmoes. Hij wijst op het feit dat de posi tieve trend in Terneuzen ook al merkbaar was tijdens het Vlie gende Hollander toernooi. In de 3-categorie vormen Patrick Mar- teijn en Coen Dobbeleir ko mende week het te kloppen duo. Beiden zijn zeer aanvallend inge steld, hoewel de leeftijd hen steeds meer noopt tot tactische keuzes. „Door gevarieerd en tac tisch tennis kun je een heel eind komen tegen de jongere genera tie. Acht van de tien keer weet je waar de bal terecht komt. Lange rally's moet je natuurlijk zoveel mogelijk zien te vermijden", ver telt powertennisser Dobbeleir. Nationaal veteranenkampioen Patrick Marteijn excelleert nog altijd aan het net. De titelverdedigers in het Kersttoernooi krijgen te maken met de combinaties Björn Klaas- sen/Beny Ysebaert, Desiré de Schepper/Dennie Cappendijk en Sebastiaan Millenaar/Ronald van Remortel. In de mixed-3 zijn er 7 koppels, met een beoogde finale tussen Natascha van Strien/ Bernd van Broekhoven en Romy Bonte/Bram Donze. De finales zijn op zondag 8 januari. I de masseuse speelde alle info ik Jamal Yahiaoui helemaal niet kende. Donderdag hoorde ik zijn naam voor het eerst. Hij was eerder dit seizoen met FC Breukelen op bezoek in Hoek, maar bij die wedstrijd was ik niet aanwezig, anders had ik hem wel al gekend. Jamal Yahiaoui was toen trainer van FC Breukelen, maar dat is hij nu niet meer. Hij is één van de vele oefenmeesters die de kerst niet hebben gehaald, alleen is Yahiaoui wel de enige die een zeven Aatjes tellende brief heeft geschreven. Die brief kreeg ik donderdag onder ogen. Yahiaoui rekent met zo ongeveer alles en iedereen bij FC Breukelen af en heeft zijn ver haal ook naar de KNVB, de ge meente Utrecht, de belasting dienst, FC Utrecht en verschil lende media gestuurd. Grenzen zijn overschreden, schrijft de trainer, om daarna de beerput open te trekken. Kort samenge vat: Yahiaoui richt zijn pijlen op twee mensen (de namen zal ik u besparen) en vertelt hoe hij vanaf het begin van het seizoen werd tegengewerkt. Hij moest eigen lijk een marionet van de techni sche man worden, maar koos zijn eigen weg. Daarna kwam de trainer erach ter in wat voor slangenkuil hij te recht was gekomen. Hij heeft het in zijn brief over 'de Duitser', 'de slang' en 'de spion'. Die laatste bleek de masseuse van de club te zijn (wij noemen dat hier een verzorgster). Jill de masseuse speelde alle informatie door naar foute mensen, die vervolgens over de opstelling gingen klagen en voor onrust zorgden. Hij legt ook uit dat spelers met zwart geld worden betaald en adviseert de belastingdienst er eens in te duiken. Gisteren sprak ik iemand die Jamal Yahiaoui kent. Rustige vent, niks mis mee, werd mij ver zekerd. Alleen moet je geen spel letjes met hem spelen. Dan slaat hij terug. Met pen en papier dus. Ik betwijfel overigens wel of hij nu nog ergens als trainer aan de bak komt. De brief van Yahiaoui is vrij uniek in Nederland. In Zeeland hebben we iets dergelijks ook nog nooit meegemaakt. Toch? Al kan ik wel een aantal Zeeuwse trainers bedenken die graag eens een brief zouden willen schrij ven. Alleen gebeurt dat niet om dat ze zelf vaak ook niet helemaal van onbesproken gedrag zijn. Dan komen je kritische noten al snel als een boemerang terug in je gezicht. Overigens speelt Hoek op 11 maart de uitwedstrijd tegen FC Breukelen, ik heb mijn naam al achter die wedstrijd gezet. Laat het maar weten als u mee wilt naar Breukelen. Het schijnt daar erg gezellig te zijn. zaterdag 24 december 2016 is best moeilijk Femke Pluim denkt dat AV'56 op de goede weg is om het polsstokhoog springen op de kaart te zetten in Goes. „Want wat er in de eerste plaats nodig is, is en thousiasme. En dat heb ben ze zeker", zegt de nationaal kampioene. „Daarnaast is het ook goed om de nodige ken nis over de sport in de buurt te hebben. Mis schien dat die op dit moment nog ontbreekt." Precies een week gele den verzorgde Pluim een clinic voor de jeugd van AV'56. De meeste Zeeuwse kinderen had den nog nooit kennisge maakt met de discipline, maar het niveau viel niet tegen. „Toen ik net begon, viel ik regelmatig naast de mat. Dat is za terdag volgens mij bij niemand gebeurd, dus dat is een goed teken", lacht de uit Gouda af komstige atlete. „Ik heb zeker een aantal kinde ren met talent gezien. En ze hebben nog ge noeg tijd. Zelf was ik veel ouder toen ik begon met polsstok hoogspringen." Dat deed ze namelijk pas op zestienjarige leeftijd. Daarvoor zat Pluim op turnen. Maar toen ze begon met trai nen bij AV Gouda wist ze al snel dat ze aan polsstokhoogspringen wilde doen. „Ik zag de meerkampers daar altijd op trainen en vond het er erg spectaculair uit zien. Dat wilde ik ook wel eens proberen." Haar toenmalige trainer Alex van Zutphen wist veel van het polsstok hoogspringen af. Pluim: „Dus ik viel wat dat be treft met mijn neus in de boter." De jeugdleden van AV'56 luis teren tijdens de clinic in Dor drecht aandachtig naar atlete Femke Pluim. FOTO'S PETER GELDERBLOM -4 Nationaal kampioene Femke Pluim: „Zelf was ik veel ouder toen ik begon met polsstok hoogspringen." FOTO JERRY LAMPEN/ANP makelaar i geen kosten koper bij nden aan de vrij-op-naa Géén overdrachtsbelasting Géén kadasterkosten Géén notariskosten De actie loopt nog tot en met 31 januari 2017! liHii'Tt EÏ3 Kijk voor deelnemende panden op: www.m2makelaars.nl/von @Barryvdh9 Beernu Henk van de Voorde Terneuzen Ik moet eerlijk bekennen dat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 183