O CD O Wilhelm BV wenst u prettige feestdagen cWÜTaA IA. wbtAAWUfliL 1611 |ifa Wilhelm 20 ZE Jean Paul de Bruijn recht op tijd zijn rug Wilcard Hoogerland voor Kustmarathon en een CLINIC POLSSTOKHOOGSPRINGEN AV'56 laat jeugdleden kennis maken met het polsstokhoogspringen. „Ik wil het vaker doen." Dankzij een onverwachte maar tegelijkertijd ook klasserijke wederopstanding plaatste Jean Paul de Bruijn zich gisteravond voor de kwartfinale van de Grand Prix driebanden in Capelle aan den IJssel. Niemand gaf nog een cent voor de kansen van De Bruijn toen hij in zijn partij tegen Martien van der Spoel al snel op grote achterstand werd gezet. Na 6-19,8-25 en 13-29 zette de Hulstenaar alsnog een ongekende achtervol ging in. Dat resulteerde in een onverwachte en nipte 40-39-overwinning, na 28 beurten. Daarmee plaatste De Bruijn zich in extremis voor de kwartfinale. Daarin trad hij gister avond laat aan tegen Ad Koorevaar. De inschrijving van de Kustmarathon is nog niet eens geopend - dat gebeurt traditioneel op 1 januari - maar de eerste wildcard is al uit gedeeld. De organisatie maakte via Twitter be kend dat Johnny Hoogerland die wildcard heeft ontvangen. Nadat de sporter uit Lange- weegje in het najaar een punt achter zijn pro fessionele wielercarrière zette, legde hij zich toe op hardlopen. Hij heeft de afgelopen we ken aan verschillende Zeeuwse hardloopwed strijden meegedaan en gaf daarbij al aan de Kustmarathon van 2017 in zijn agenda te heb ben staan. In een eerder stadium had de win naar van 2016, Tim Pleijte, ook al aangegeven terug te keren naar Zoutelande. Smeding Dit jaar sturen wij geen kerstkaarten, maar doen we een gift aan Kika www.kika.nl glas- en schilderwerken behang- en spuitwerken olsstokhoogspringen is mis- jschien wel het meest spectacu laire atletiek-onderdeel. Om naar te kijken en ook om te doen. Maar in de Zeeuwse atle- tiekwereld is deze discipline een beetje een ondergeschoven kindje. Er zijn maar weinig atleten uit de provincie die de sport beoefe nen. Als het aan de Goese atletiekvereniging AV'56 ligt, komt daar echter snel verande ring in. De Bevelandse club is namelijk een soort offensief ge start om het polsstok- hoog springen weer op de kaart te zetten. Vorig weekend reisde een de legatie van AV'56, be staande uit 21 jeugdle den, af naar Dordrecht voor een clinic van Femke Pluim en Arno Tavenier. Pluim is de nationaal kampioene, houdster van het Nederlands record en was afgelopen zomer ac tief op de Olympische Spe len. Tavenier is één van Ne derlands beste trainers in het polsstokhoog springen. „Op deze manier willen we onze jonge leden toch de kans geven om kennis te maken met een nieuwe tak bin nen de sport", vertelt Peter Gelderblom. Bij AV'56 zijn ze sinds oktober een nieuwe weg ingeslagen met de ontwikke ling van jeugd. Gelderblom is één van de verantwoordelijken hiervoor. En hij kwam ook met het idee een clinic te organiseren voor het polsstokhoogspringen. „Want het is voor atleten goed zich met meerdere dis ciplines bezig te houden", legt hij uit. „Er komen zo veel elementen bij kijken die je traint. Allemaal elementen die je ook nodig hebt bij andere atletiek-onderdelen." Het eerste doel van de clinics is niet er voor zorgen dat de jeugdleden nu massaal voor het polsstokhoogspringen kiezen. „De groep waarmee we nu naar de clinic zijn ge gaan, is nog te jong om zich te specialiseren. Dat komt wel als ze wat ouder zijn", aldus Gelderblom. „Het is nu belangrijk dat ze zich in de breedte van de sport ontwikke len. Je wordt bijvoorbeeld ook geen goede speerwerper door alleen maar met die speer te gooien. Daar komt nog meer bij kijken." Toch behoort het wel tot de mogelijkhe den om in de toekomst een trainingsschema op te zetten specifiek gericht op polsstok hoogspringen. „Maar dan moet daar wel animo voor zijn", legt de inwoner van Zie- rikzee uit. „Nu willen we twee keer per jaar een clinic verzorgen. In maart is er bijvoor beeld weer één. Maar als we een groepje van minstens acht enthousiaste atleten kunnen vormen, is het mogelijk om meer trainingen te verzorgen." Het is voor atleten goed zich met meerdere discipline bezig te houden Eén van de jeugdleden die vorige week zaterdag meeging naar Dordrecht, is Remco de Baar (11). Normaal focust hij zich vooral op de 80 meter sprint, de 1000 meter en het hoogspringen, maar hij wilde wel eens iets nieuws proberen. „Ik vond het vooral erg moeilijk", geeft hij aan. „Je moet veel stap pen volgen voordat je echt kunt springen en daar had ik moeite mee. Ik kreeg de stok bij voorbeeld niet goed in het gootje. Misschien dat ik het, als ik ouder ben, nog wel eens wil doen. Maar nu ben ik er nog te jong voor." Ook broer en zus Stef (14) en Lisa Kap- teijn (13) gingen mee naar de Zuid-Hol landse stad om het polsstokhoogspringen onder de knie te krijgen. Voor Lisa was het de eerste keer dat ze met de stok aan de slag ging. Normaal is ze als hardloopster actief op de middenafstanden. „Ik vond het super leuk en zou het wel vaker willen doen", zegt ze, al vond ze het wel moeilijk. „Je moet ver plicht afzetten met je linkervoet en dat is lastig als je rechts bent. Ook het draaien in de lucht, wanneer je over de dwarslat gaat, vond ik moeilijk." Broer Stef had al een keer eerder een clinic van Pluim gevolgd. „Ik wist dus al wel onge veer hoe het moest. Maar ik moest er nu weer wel even inkomen, hoor", blikt hij te rug. Daarna ging het de jonge atleet, als hardloper vooral actief op de 800 meter en de 1500 meter, wel goed af. „Ik zou graag doorgaan met polsstokhoogspringen. Als het ooit kan om bij de club te gaan trainen, zou ik dat wel willen. Al ligt het er dan wel aan op welke dagen de trainingen zijn. An ders kan ik het niet met de looptrainingen combineren." zaterdag 24 december 2016 DRIEBANDEN ATLETIEK S Oud-Kloetinge- keeper Mark Sme ding gaat voor een vijfde seizoen als trainer van Zink- wegse Boys in Oud-Beijerland. a kinderenkankervrij Bedrijvenstraat 1 4543 NZ Zaamslag www.wilhelmbv.nl facebook.com/wilhelmbv T 0115 - 431692 info@wilhelmbv.nl Draaien in de lucht Daniel Vervelde Dordrecht lit" PC -Peter Gelderblom (AV'56)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 182