Paul de Leeuw Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan! 19,- hollands nieuwe. 1 Poetin waarschuwt voor visumvrij reizen 17 Het gevolg was dat oma rond half tien knalbezopen in de stoel zat eze week circuleert op Twitter #kerst- misindriewoorden. Mijn top 3: Elk jaar wordt er onderhandeld wie welke gang mag maken voor het kerstdiner. Mijn zus moet het tussengerecht verzorgen en om dat we vlees voorafhebben en als hoofd de gewonnen rollade van de golf-kerstbingo, moet ze iets met vis doen. En dat wil ze niet. Ik stel voor dat ze dan die heer lijke doperwtensoep maakt, maar doperwten vindt ze niet Kerst mis genoeg. Nee, iets met arti sjokken. Da's zo'n groente waar je steeds blaadjes van af moet plukken en die dan in de vinai grette douwt. Maar omdat vader nogal bibberig is, gaat hij morsen en plakt hij de rest van de avond. „Waarom hou je je niet gewoon aan de afspraak en kook je een tussengerecht met vis, Joos? Joos?" Opgehangen. Joos is boos. Onze grootmoeder, nu al een tijdje dood, is altijd de surprise van de kerst geweest. Want als ze na sinterklaas door mijn moeder werd uitgenodigd, weigerde ze steevast. Geen zin, of ze zat hoopvol te wachten op misschien wel een leukere uitnodiging. Mijn moeder zette ook vaak d'r hakken in het zand, want geen zin in haar schoonmoeder. Om dat de vrijgezelle en lichtge- stoorde oom Wibo ook mee kwam, hadden wij, de kinderen, er ook nooit zin in want hij slob berde zijn soep, als een hond. Net voor kerst ging oma of mijn moeder overstag en werd oma weer uitgenodigd. Ze plantte zich in de stoel en wachtte af wat ging komen. En weigerde niks. „Advocaatje, oma?" „Daar zeg ik geen nee tegen." „Nog een advocaatje?" „Ach, waarom ook niet." „Bessen met ijs, oma?" „Nou, dat sla ik niet af." „Kersenbonbonnetje oma?" „Heb er al drie op, maar als er een over is..." Met als gevolg dat oma rond half tien knalbezopen in de stoel zat. En toen was er dat jaar dat mijn ouders aan het natafelen waren en ik op de bank naar oma keek en riep: „Oma ademt niet!" Mijn vader schrok en tot op de dag van vandaag weet ik nog steeds niet of ik mijn moeder een beetje zag glimlachen. Het kerstmaal was nog niet be gonnen, maar ik zat met een enorme knoop in mijn maag, want ik wilde iemand van de fa milie vertellen dat ik homo was. Ik voelde me bevrijd en ook be vreesd voor wat mijn ouders er van zouden vinden. Dus was mijn oom Nico de aangewezen persoon. Modern en begripvol. Op een moment vroeg ik of hij even met me mee wilde lopen naar de wijnkelder. „Oom Nico en ik gaan een fles wijn pakken." In de kelder vertelde ik hem hor tend en stotend mijn geheimpje. Hij bleef stil, keek me aan en zei simpel: „Wat! Jij? homo? Nee. Doe niet zo raar!" En liep met de wijn naar boven. We hebben het de verdere kerstavond nergens meer over gehad. Wat ik voel als de kerst weer voorbij is, in drie woorden? #koopeentouw „Als Oekraïners vrij kunnen reizen in de EU, gaan ze er ook werken, zelfs Oekraïners die in Rusland wo nen." Omdat dat illegaal is en ze daardoor geen arbeidsrechten heb ben, zullen Oekraïners ten prooi vallen aan sociale uitbuiting, vreest Poetin. Daarom vindt hij dat Brus sel naast het visumvrije regime het recht moet invoeren om te werken. Van het Associatieverdrag tussen de EU en Oekraïne, waarmee het conflict met Rusland in 2013 begon, wil de de Russische president nog altijd niets weten. „Kijk eens wat er is gebeurd in Nederland. Zelfs Eu ropa wil het verdrag niet meer", schamperde Poetin. Over (de oorlog in) Oekraïne was Poetin opvallend mild. Rusland wil er volgens hem nog steeds alles aan doen het conflict te stoppen. Daar naast erkende hij dat de Donbass (de twee afvallige regio's Donetsk enLoehanskbij elkaar) 'Oekraïense bodem is' en dat 'Oekraïners er geen occupanten zijn'. Poetin blikte ook terug op de Amerikaanse verkiezingen en ont kende dat de Russische regering zich met computerhacks daarmee heeft bemoeid. „De huidige Ameri kaanse regering wil slechts haar ei gen falen verbloemen door te wij zen op buitenlandse factoren." Niettemin ontkende Poetin niet dat er mogelijk vanuit Rusland computers in de VS zijn gekraakt in de aanloop naar de presidentsver kiezingen. „Maar dat kan ook ie mand zijn geweest die thuis op de bank lag. Het is belangrijker te kij ken naar de informatie die het heeft opgeleverd (grote onenigheid in de Amerikaanse Democratische partij, red.), dan naar de manier waarop die informatie is verkregen." Dopingschandalen Een Russische sportjournalist kaartte de dopingschandalen aan waarvan Rusland wordt verdacht en Poetin ontkende opnieuw dat er een door de staat gesponsord do- pingprogramma bestaat voor spor ters. „We hebben wel individuele problemen met sporters. Daar moeten we tegen blijven vechten." De Russische leider zei zich de naam van de klokkenluider van het dopingschandaal tijdens de winter spelen in Sotsji in 2014 niet eens meer te herinneren. Dat was Gri- gory Rodtsjenkov, het voormalige hoofd van het Russische antido- pingbureau, die na zijn bekentenis -waarin hij aangeeft zelf te hebben meegewerkt aan het vervalsen van Russische stalen - naar de VS is uit geweken. „Hij is naar het buiten land gevlucht en heeft vandaaruit zijn vuil verspreid", brieste Poetin. Samsung Galaxy A5 2016 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! zaterdag 24 december 2016 Kerstdis D 1. Wie kookt wat? 2. Oma ademt niet 3. Wat! Jij? Homo? 'Uitbuiting van Oekraïners in EU' Als Oekraïners visumvrij mogen reizen in de EU, leidt dat tot grote sociale problemen. Met die waarschuwing kwam de Russische president Vladimir Poetin gisteren tijdens zijn jaar lijkse persconferentie. Joost Bosman Moskou De Russische president Poe tin tijdens zijn jaarlijkse mara thon-persconferentie. FOTO YURI KOCHETKOV/EPA 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan is er hollandsnieuwe. Want bij ons kun je altijd en overal online je verbruik inzien. En is je tegoed op dan bepaal je zelf of je tegoed wil bijkopen. Kies ook voor 100% controle met bijvoorbeeld de Samsung Galaxy A5 2016. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 19,- per maand. Voor je toestel t.w.v. 449,- betaal je bij ons gedurende je abonnement slechts 216,-. En voor slechts 5,- per maand extra verdubbel jij je bundel naar 2000 MB/MIN/SMS. Per maand €19,- waarvan €10,- abonnement en €9,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €216,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot en met 28 december 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17