C9 Veel werk voor de vredevorst Visserijmuseum beleeft prima jaar Baas boven baas Jan Ttiinstra B.V. 2 Ze deed mee aan Boer zoekt Vrouw, won Expeditie Robinson enkomt nu met haar boek Wat Zou Bertie Doen? BERTIE STEUR PUBLICATIE BOEK Zv, Commentaar Het kerstverhaal is mooi. Het begint met de aankondiging van de geboorte van een vredevorst, een wonderbare raads man die op basis van recht en gerechtigheid eindeloze vrede zal brengen. Als je ervan uitgaat dat mensen zelf niet bij machte zijn om zo'n mooie toekomst te maken, is het kindeke Jezus een verlosser. Als je hem ziet als de ultieme belichaming van de liefde die in elk mens schuilt, is hij een mooi voorbeeld. Hoe dan ook, kerst komt dit jaar als geroepen. Net na de aanslag in Berlijn, en met geweld alom, is de aandacht vooral gericht op wat mensen el kaar aandoen. Voor wie genoeg heeft aan zijn eigen geluk en aan zijn eigen moeilijkheden, is die strijd onbegrijpelijk. De kerstbijlage van deze krant schetst naast dat sombere wereld beeld de kleine werkelijkheid van Zeeuwen die elk op hun manier het beste maken van kerst. In zichzelf gekeerd of juist op anderen ge richt. Met grote of kleine wensen. Met begrip voor de christelijke tra ditie of slechts in verwondering. Zij hebben alles of niets met de kerstviering. Maar zij hebben één ding gemeen: ze zijn duidelijk wel willend. En ze hebben het beste voor met anderen. Ook al leidt dat nog niet bij iedereen tot welbehagen. Kerst verdwijnt soms achter uiterlijkheden en clichés. De teksten van de liedjes die de opmaat zijn naar de kerstverhalen in deze PZC bewijzen het. Maar de essentie van het kerstverhaal overleeft wel. Dat de belofte van vrede nog niet wordt waargemaakt, dat het ons niet lukt om oorlog en terreur uit ons systeem te krijgen, mag de hoop niet doden. Begin maar bescheiden. De vrede in de kleine kring, zelfs alleen de vrede in jezelf, is de basis voor een betere wereld. Kerstverhaal verdwijnt soms achter clichés en uiterlijkheden maar de essentie overleeft wel Zo'n 12.000 bezoekers bezochten dit jaar het museum tegenover ruim 13.000 in 2015. „Het aantal be zoekers komt ieder jaar op twaalf tot dertienduizend uit", zegt Bon dewel. Geen reden tot zorg dus. Het museum wacht een eventuele ver huizing naar het nieuwe viscen- trum niet af, maar blijft in bewe ging. Zo kreeg het museum afgelo pen jaar een nieuwe kajuit. „Ook hebben we een nieuwe wisselten toonstelling over navigatie op het programma staan." Het Visserijmuseum biedt woensdag 28 december een kerstar rangement aan. Vanaf 10.00 uur zijn er rondleidingen, is er een proeverij van lekkernijen uit de zee én is er een kerstmarkt in stijl en demonstraties. Het kerstarrange ment kost 10 euro voor volwasse nen en 5 euro voor kinderen tot elf Het aantal bezoekers in het museum komt iederjaaruitop 12.000 of 13.000 jaar. Opgeven kan via visserijmuse- umbreskens@outlook.com. Het museum is ook op 27, 29 en 30 december open van 10.00 tot 17.00 uur. ALMANAK Maandenlang had hij er naar uit gekeken en ervoor gespaard, die jonge verslaggever uit Hulst. Af gelopen weekend was het zo ver: met vrienden ging hij uit eten bij tweesterrenrestaurant The Jane in Antwerpen. Vol verhalen kwam hij maandag ter redactie. Het was geweldig, niet te over treffen, deelde hij mee. Die illu sie hield zo'n anderhalf uur stand. Toen kwam zijn collega binnen. Die had een weekendje Zwolle gedaan, vertelde ze en thousiast, met als hoogtepunt een etentje bij De Librije. Inder daad, dat driesterrenrestau rant. Tweede druk boek Zeeuws-Vlamingen Busadvies voor scholieren SINT JANSTEEN Kerstinstuif bij jeugdsoos Handel in Land- en Tuinbouwprodukten Specialiteit: AARDAPPELEN voor INDUSTRIE BINNENLAND EXPORT Wij wensen u goede Kerstdagen en een gelukkig en gezond 2017 zaterdag 24 december 2016 Ook al waren er iets minder be zoekers dan vorig jaar, het Vis serijmuseum in Breskens heeft een prima jaar achter de rug, zegt voorzitter Adrie Bondewel. Het museum blijft zichzelf ver nieuwen. Sophie Stockman Breskens -Adrie Bondewel, voorzitter Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Het boek 'Onder Zeeuws-Vlamingen' krijgt een herdruk. De eerste oplage van duizend stuks is uitverkocht. Peter Oggel en Romain van Damme zijn de auteurs van het boek over promi nente Zeeuws-Vlamin gen. Half januari is de nieuwe druk te koop. Na kerst kan het worden be steld via onderzeeuws- vlamingen.nl. OOSTBURG Zwin Request levert 17.000 op Leerlingen van het Zwin College in Oostburg heb ben 17.000 euro opge haald voor Serious Re quest. Onder de noemer Zwin Request werd onder meer een volley balmarathon gehouden en een kerstactie met veiling. Ook lieten leerlin gen Gijs, Martijn en Hovik zich 24 uur lang opsluiten in een glazen huis om radio te maken. Leerlin gen brengen het bedrag vandaag naar het glazen huis in Breda. TERNEUZEN Scholieren uit IJzendijke of Biervliet die met de bus naar school in Ter- neuzen gaan, kunnen de lastige overstap op het busstation omzeilen. Connexxion heeft scho lengemeenschap De Rede verteld dat leerlin gen het beste lijn 601 kunnen nemen naar het ziekenhuis die daar over gaat in lijn 660. Ze zijn nog steeds iets te laat op school, maar ze missen geen aansluiting meer. Bij de jeugdsoos in Sint Jansteen wordt donder dag een kerstinstuif ge houden. Kinderen in de leeftijd van 10 tot en met 14 jaar kunnen in De Warande met hun ou ders komen feesten van 13.30 tot 16.30 uur. Toegang is gratis, kinde ren moeten hun identi teitsbewijs wel meene- Geef jezelf Telefoon: 0187-669555 Gsm: 06-53303025 W.A. Tuinstra E-mail: info@jantuinstrabv.nl Molendijk 83a Web: www.jantuinstrabv.nl 3249 AN Herkingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 178