II Kruispunt wordt veiliger ingericht Strandpaviljoen mag verder de Brouwersdam op verhuizen Uitbaters blij met nieuwe gebiedsvisie 7 Na zeven jaar is er duidelijkheid over de toekomst voor de Schelphoek. Geen pompeus zorghotel, maar een kleinschalige oppepper. Joyce den Haan kon nog net een triomfantelijk tromge roffel op de vergadertafel on derdrukken. Een ruime meerder heid van de gemeenteraad ging donderdagavond akkoord met de gebiedsvisie voor natuur- en re creatiegebied de Schelphoek en de aangescherpte kaders in het amen dement van het LSD-raadslid. Op de publieke tribune knepen de uit baters van het hotel-restaurant en mobiele snackkraam Fritureluur zichzelf eventjes in de arm, om er zeker van te zijn dat het geen valse droom was. „Eindelijk licht in die duisternis", verzucht hoteleigenaar Rijk Bos- land de volgende ochtend. „Sinds 2009 zijn we hier al mee bezig. De Schelphoek is door de provincie aangewezen als één van de hotspots om de Oosterschelde te beleven. Maar probeer dan nog maar eens iets op die rails te zetten. Nu weten we tenminste waar we aan toe zijn en kunnen we gaan beginnen." De visie die donderdagavond op tafel lag, liet maximale ruimte voor bouw van hotelpaviljoens in het kreekbos. Dat ging de fracties van Den Haan, WD, Christenunie, PvdA, CDA en SGP te ver. Met het amendement werd die vrijheid be perkt tot lintbebouwing op de plek van het huidige hotel-restaurant De Schelphoek. Van het nieuwe ge bouw mag straks alleen de kap bo ven de dijk uitsteken. Bosland kan daar heel goed mee leven. „In dat bos moet je niet bouwen. Dat is een litteken van 1953 en dat moet je hou den zoals dat nu is. Paviljoens zou den ook niet passen in onze ambitie om van het hotel en restaurant een vier-sterren accommodatie te ma ken. Als het regent moet je met je kreeftje en champagne droog naar je kamer kunnen lopen." Het moet daar niet pompeus en uitgebreid Bosland wil veel liever één nieuw pand tegen de binnenkant van de dijk aan bouwen. In de bovenste etage (de kap) komt dan het restau rant en een terras dat uitkijkt over de Oosterschelde. „En dat mag nu op basis van de gebiedsvisie." Even leek het er donderdagavond op dat zijn droom alsnog aan digge len ging, toen zich in de raad een discussie ontspon over het al dan niet toestaan van ramen in de kap. Maar zover kwam het niet. Voor Fri tureluur is de weg nu vrij om toe te werken naar een vaste snackbar on der aan de dijk. Den Haan raakte als toenmalig voorzitter van de dorpsraad Seroos- kerke betrokken bij de ontwikke ling van de Schelphoek. Haar amen dement was de kers op die taart, waarmee ze de garantie afdwong dat de natuurlijke en landschappe lijke uitstraling van het gebied be houden blijft. „Het allerbelangrijkste, want dat is wat het gebied is! Het moet daar niet pompeus en uitgebreid, zoals het even leek te worden met de plannen voor dat zorghotel. Ont wikkelingen in de Schelphoek moet je kleinschalig houden." Een hotel met niet meer dan zes tig kamers en opknapbeurt van het havenplateau en achterliggende strand past, vindt Den Haan, uitste kend in die visie. WESTENSCHOUWEN Het kruis punt van de Kraaijensteinweg met de Hogeweg en het Kommertjes- weegje bij Westenschouwen wordt veiliger gemaakt. De gemeente trekt voor de herinrichting zes ton uit. De helft van dat budget was al gereserveerd voor groot onder houd. Voor die investering wordt het eerste stuk van de voormalige pro vinciale weg zo'n twee meter ver smald, krijgt het wegdek nieuw as falt en wordt de entree tot de ach terliggende Boswachterij Wester- schouwen verfraaid met beplan ting. De huidige inrichting was be doeld voor een hogere snelheid dan de nu toegestane vijftig kilometer per uur. Het gevolg is dat die limiet regelmatig wordt overschreden. De kruising is fors groter dan voor de gangbare verkeersafwikkeling no dig is, aldus de gemeente. De lange oversteekafstanden voor het lang zame verkeer gaan daarmee ten koste van de veiligheid. Het groot onderhoud aan de weg en de herinrichting van de kruising staan voor 2018 op het programma. De verwachting is dat de werk zaamheden maximaal twee maan den in beslag zullen nemen. Het kruispunt wordt geen rotonde, zo als eerder gemeld. Beach Club Floor zit nu vooraan op de Brouwersdam, richting Elle- meet. Daar staat het ingeklemd tussen twee andere paviljoens, waardoor exploitatie op die plek volgens de uitbater niet rendabel is. Nu er zand is opgespoten, is aan de Brouwersdam, op de grens tus sen Schouwen-Duiveland en Goe- ree-Overflakkee, een nieuw strand ontstaan. Een mooie plek voor Be ach Club Floor, vond de uitbater, en vroeg de gemeente of hij zijn paviljoen zou mogen verplaatsen. Dat mag. Op die plek stond vroe ger immers ook een strandpavil joen, Perry's. Surfschool De uitbater wil zijn paviljoen bo vendien uitbreiden met een surf shop- en school. Die heeft hij nu ook al, maar dan in tijdelijke units. Met een permanente voorziening krijgt hij de kans zijn bedrijf ver der te ontwikkelen. Op de nieuwe locatie heeft hij straks een totale oppervlakte van 1000 vierkante meter. De verplaatsing past precies bij het streven van zowel gemeente als provincie om de Brouwersdam te benutten als toeristisch gebied waar mensen kunnen sporten, maar ook kunnen ontspannen. Dat kan de overheden de komende decennia niet goed genoeg worden uitgevoerd. De huidige locatie van Beach Club Floor komt volledig te vervallen. Het aantal strandpavil joens blijft gelijk, benadrukt de ge meente Schouwen-Duiveland. Het zijn er veertien en dat worden er niet meer. zaterdag 24 december 2016 Schelphoek blij ft kleinschalig Marcel Modde - Joyce den Haan, Leefbaar Schouwen-Duiveland Op de plek van het huidige hotel-restaurant De Schelphoek mag een nieuw, kleinschalig gebouw komen, foto's marieke mandemaker Strandpaviljoen Beach Club Floor verhuist verder de Brou wersdam op. Dat kan, nu dank zij de zandsuppletie een nieuw strand is ontstaan. Wendy Wagenmakers Scharendijke Ton Hendriks en kleindochter Evi genieten van de Schelphoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 156