C9 Veel werk voor de vredevorst Bewoners manege Serooskerke nu weg <r keiler Baas boven baas 2 Ze deed mee aan Boer zoekt Vrouw, won Expeditie Robinson en komt nu met haar boek Wat Zou Bertie Doen? BERTIE STEUR PUBLICATIE BOEK Commentaar Het kerstverhaal is mooi. Het begint met de aankondiging van de geboorte van een vredevorst, een wonderbare raads man die op basis van recht en gerechtigheid eindeloze vrede zal brengen. Als je ervan uitgaat dat mensen zelf niet bij machte zijn om zo'n mooie toekomst te maken, is het kindeke Jezus een verlosser. Als je hem ziet als de ultieme belichaming van de liefde die in elk mens schuilt, is hij een mooi voorbeeld. Hoe dan ook, kerst komt dit jaar als geroepen. Net na de aanslag in Berlijn, en met geweld alom, is de aandacht vooral gericht op wat mensen el kaar aandoen. Voor wie genoeg heeft aan zijn eigen geluk en aan zijn eigen moeilijkheden, is die strijd onbegrijpelijk. De kerstbijlage van deze krant schetst naast dat sombere wereld beeld de kleine werkelijkheid van Zeeuwen die elk op hun manier het beste maken van kerst. In zichzelf gekeerd of juist op anderen ge richt. Met grote of kleine wensen. Met begrip voor de christelijke tra ditie of slechts in verwondering. Zij hebben alles of niets met de kerstviering. Maar zij hebben één ding gemeen: ze zijn duidelijk wel willend. En ze hebben het beste voor met anderen. Ook al leidt dat nog niet bij iedereen tot welbehagen. Kerst verdwijnt soms achter uiterlijkheden en clichés. De teksten van de liedjes die de opmaat zijn naar de kerstverhalen in deze PZC bewijzen het. Maar de essentie van het kerstverhaal overleeft wel. Dat de belofte van vrede nog niet wordt waargemaakt, dat het ons niet lukt om oorlog en terreur uit ons systeem te krijgen, mag de hoop niet doden. Begin maar bescheiden. De vrede in de kleine kring, zelfs alleen de vrede in jezelf, is de basis voor een betere wereld. Kerstverhaal verdwijnt soms achter clichés en uiterlijkheden maar de essentie overleeft wel Het gebouw werd gebruikt als wo ning en bedrijfspand, wat allebei niet mag volgens het bestemming plan. Daarnaast zijn er verbouwin gen uitgevoerd die afwijken van de bouwvergunning. De gemeente legde de eigenaar verschillende dwangsommen op die dinsdag zouden ingaan, als de overtredin gen dan niet ongedaan waren ge maakt. De eigenaar ging in bezwaar bij de gemeente. In afwachting van het definitieve besluit van het college van B en W, vroeg hij bij de rechter uitstel voor het ingaan van de dwangsommen. Dat werd enkel toegekend voor het terugdraaien van de onvoorziene verbouwingen. De ingangsdatum voor die boete (to.ooo euro per week) wordt uit gesteld tot zes weken na het be kendmaken van de beslissing op het bezwaar. t Het gebouw werd gebruikt als woning en bedrijfspand, wat allebei niet mag De dwangsommen voor de ove rige twee overtredingen (to.ooo euro per dag voor het bewonen en ï.ooo euro per dag voor de bedrijfs activiteiten) zouden gisteren gaan lopen, een dag na de uitspraak. De familie is daarom direct ver huisd. ALMANAK Maandenlang had hij er naar uit gekeken en ervoor gespaard, die jonge verslaggever uit Hulst. Af gelopen weekend was het zo ver: met vrienden ging hij uit eten bij tweesterrenrestaurant The Jane in Antwerpen. Vol verhalen kwam hij maandag ter redactie. Het was geweldig, niet te over treffen, deelde hij mee. Die illu sie hield zo'n anderhalf uur stand. Toen kwam zijn collega binnen. Die had een weekendje Zwolle gedaan, vertelde ze en thousiast, met als hoogtepunt een etentje bij De Librije. Inder daad, dat driesterrenrestau rant. Gemeente geeft kunstgras vrij Nick (9) beleeft zijn televisiedebuut Verkeer Noorddijk eenrichting SEROOSKERKE Schelphoek blijft kleinschalig IS li®). Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl zaterdag 24 december 2016 SD De bewoners van de oude ma nege aan de Wilgenhoekweg in Serooskerke moesten gisteren hun spullen pakken en vertrek ken. Elke dag die ze langer zou den blijven, leverde de eigenaar een boete op van 10.000 euro. Elodie Kint Serooskerke Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Het kunstgrasveld van FC Dauwendaele op het Mid delburgse sportpark de Kruitmolen en dat van voetbalvereniging Arne- muiden zijn vrijgegeven door de gemeente Mid delburg. De velden kun nen gebruikt worden nu uit RIVM-onderzoek blijkt dat de rubberkorrels op de velden geen gevaar opleveren voor de ge zondheid. De gemeente heeft de velden ook apart laten bemonsteren. YERSEKE De 9-jarige Nick Murre uit Yerseke is morgen voor het eerst te zien op televisie. Dan begint de twaalfdelige kinderserie 'Ik ben Nederlander', waarin twintig kinderen worden geportretteerd. Nick is een van hen. Hij vertelt over zijn leven en wat hem bezighoudt. 'Ik ben Nederlander' is tot en met 12 maart elke zondag om 18.00 uur te zien op NPO 3. BRUINISSE Motorvoertuigen mogen binnenkort alleen nog via de Noorddijk Bruinisse uit. De weg is tussen de kruising met de Berg straat en de Deltastraat 4,50 meter breed en er wordt over de volledige lengte geparkeerd. Daar door kunnen naderende auto's elkaar niet passe ren en komen fietsers in het nauw. Dit wil het col lege oplossen door er een eenrichtingsweg van te maken. Na zeven jaar is er ein delijk duidelijkheid over de toekomst voor de Schelphoek. Geen pom peus zorghotel, maar een kleinschalige oppe- per. Op de plek van het huidige hotel-restaurant mag een kleiner gebouw komen. ZEELAND 7 Geef jezelf li WAAROM EEN KEU V Unieke eigen service V Uitstekende garantie •f Eigen montageafdeling V Realistisch foto-ontwerp Alles in één hand! V Uitsluitend topkwaliteit V Nederlands fabricaat V Persoonlijk advies V Duidelijke informatie V Heldere afspraken V Korte lijnen KOPEN KEUKENSTUDIO SSK-KEU KENSTUDIO.NL Kloosterweg 6 4421 PV Kapelle Industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113-33 00 04 kellerkeukens.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 154