Van de hemel in de hel Toch 'heel erg Irols' op zilver Humor op niveau van kostschool Dagenlang wichten 13 'De kiezers vonden het prachtig: weg met de oude garde!' overdrijf ik misschien wat, maar het is wel wat de mensen vinden. En als ik zeg dat ik vrouwen graag by the pussy pak, nou en? Zo praten mannen. Dat is herkenbaar. En heeft het me gedeerd? Nee. Uiteindelijk hebben er zelfs meer vrouwen op mij gestemd dan op Hillary. Ook zij zijn namelijk boos, niet alleen hun mannen. Dat had ik natuurlijk goed gezien. Het was al vrij snel duidelijk dat de Republi keinse partij niet veel van me moest heb ben. Ik was de slechtst scorende kandidaat ooit, hoe vaak heb ik dat aan het begin niet gehoord? Het establishment wilde Jeb Bush, Ted Cruz en Marco Rubio. Maar die heb ik stuk voor stuk ingepakt, en daar hoefde ik niet echt veel voor te doen, een paar welgemikte woorden. Bush was toch low energyCruz is écht een oneerlijke leu genaar en Rubio heeft nu eenmaal erg grote oren. Niemand wilde me officieel steu nen, sommigen begonnen in het openbaar te schelden, zoals Mitt Romney, zelf de slechtste kandidaat ooit. Zelfs Paul Ryan, 'de baas' van de partij, kon niks positiefs over zijn lippen krijgen. En weet je wat? Het heeft me geen moment pijn gedaan. De kiezers vonden het prachtig: weg met de oude garde! Hoe hard ben ik niet uitgelachen om mijn campagneteam. Ik had maar zeventig men sen, terwijl Hillary er zevenhonderd had. En er was altijd gedoe. Ja, natuurlijk was er altijd gedoe! Zo gaat dat ook in een bedrijf. Als iets niet goed gaat, moet je snel hande len, bijvoorbeeld toen ik Corey Lewan- dowski wegstuurde, mijn campagneleider. So whatMijn eerste televisiedebat, ook zoiets. Dat ging inderdaad niet zo goed. Iets te weinig geoefend. Misschien. Maar ik heb ervan geleerd. En mijn team ook. Mijn team was perfect. Ivanka en Jared, ik heb zó veel aan ze gehad, ook al wisten ze zogenaamd helemaal niks van politiek. Roger Ailes van FoxNews, Steve Bannon van Breitbart, ze zijn de allerbesten. Ze wisten dat ze me mijn gang moesten laten gaan. Ik moet kunnen zeggen wat ik denk, ik moet kun nen doen wat ik wil. Als ik wil twitteren, dan doe ik dat. Als ik wil schelden, dan doe ik dat. Het is wat de mensen willen. Ik heb uiteindelijk alles goed gedaan. Ik ben de nieuwe president." MattieValk -UPPERS Dafne Schippers Boris Johnson Carice van Houten zaterdag 24 december 2016 27 Drie jaar was Hidde van Warmer dam al bezig met de documen taire over Mattie Wietze, de twee radio-dj's van Q Music die het gevecht in de ochtend op succesvolle wijze aangingen met Giel Beelen (3FM) en Edwin Evers (538). De opzet van de docu was duidelijk: of deze twee beminnelijke radiomakers zouden de top bestor men, of het werd een mislukking. Van Warmerdam volgde de twee vanaf het begin. Had al maanden 'materiaal' toen begin januari van dit jaar de roze wolk de studio bin nen dreef. Mattie zou vader wor den van een tweeling nog wel, ver telde hij op de radio. Een mirakel, want de doktoren hadden hem eer der verteld dat hij en zijn vriendin Kirsten op natuurlijke wijze geen kinderen konden krijgen. Een extraatje voor Van Warmer dam die het gezinsgeluk van nabij meemaakte, maar de camera óók liet lopen toen de ellende voor de deur stond. Eerst was er angst, omdat Vesper en Bo veel te vroeg geboren waren. Nederland leefde massaal mee. En toen kwam die dag in mei waarop bekend dat Valk niet de biologische vader was van de tweeling. Dafne Schippers smeet zelf zowat haar spikes in tweeën. En in de huis kamers in Nederland zullen vast en zeker ook veel Nederlanders hart grondig hebben gevloekt na haar olympische finale op de 200 meter. Met goud zou er geschiedenis wor den geschreven. Het werd zilver. Wat baalden 'we', maar echt: deze zilveren medaille gaat ook de geschiedenis boeken in. Schippers deed op 18 augustus iets dat voorheen alleen mogelijk was toen de wereld nog naar sport keek op zwart-wittelevisies. Naar eremetaal sprinten op de Olympische Spelen. Dat deed Fanny Blankers-Koen vier maal in 1948, kort na de Tweede We reldoorlog. Nu is er dus Dafne Schip pers. Nee, niet met goud. Maar wel met de eerste medaille sinds 24 jaar in de moeder aller sporten. Ze had er dit najaar veel gesprekken voor nodig om tot het inzicht te komen, dat ze wel degelijk historie had geschreven. Schippers: „Ja, inmiddels besef ik echt wel hoe bijzonder het. Hier mag ik gewoon heel erg trots op zijn." 24 Europa moest wennen aan de kostschooljongenshumor van de Britse minister Boris Johnson. Als nieuwbakken minister van Buitenlandse Zaken dacht hij de Italiaanse economieminister Calenda wel met een geintje te paaien. „Als jullie ons geen gunstige Brexit-voorwaarden geven, kopen we gewoon minder prosecco", dreigde Boris. De Italianen voelden zich bele digd net als eerder andere volken. Wordt het geen tijd de grollen wat te beperken, ook al omdat niet iedereen zijn ty pisch Engelse humor vat, vroeg de BBC de minister. Oké, erkende hij, als je alles wat hij zei letterlijk nam, dan waren er inderdaad best veel mensen die hij per ongeluk had beledigd. „Maar ja, dat geldt voor mijn hele leven, als je het letterlijk zou nemen wordt het een eindeloze reis van excuses." Prachtig. 26 Dagenlang stond hij voor de deur van het huis van Carice van Houten in de Amsterdamse Pijp. Telelens in de aanslag, want mocht de pas bevallen actrice naar buiten komen met baby Monte op haar arm, dan zou dat een zeer lucratieve plaat opleveren. Die jacht, die in augustus opende, loopt nog steeds, weet fotograaf Ferry de Kok. Van Houten heeft de postende fotografen nog geen kijkje gegund op het gezicht van haar baby. „Het blijft daardoor voor ons interessant. Ze had beter een afspraak kunnen maken met een of twee fotografen. Gun ons een kiekje, dan ben je van ons af. Helaas ziet zij dat anders." Nog steeds hoopt hij op een glimps van het kleintje, al is zo'n foto nu niet meer zo 'hof als een paar maanden terug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13