B¥ Hier blijven we voor thuis serie Paus, maar dan anders »film Historie a la Hollywood Het Max Maakt Mogetijk- Kerstdiner is een traditie geworden. Ouderen genie ten van een fijne avond met Jan Slagter aLs gastheer. „Zeker, we doen het een jaar of tien en het is een groot evenement voor 350 mensen. De basis is het sa menzijn en we vervullen kleine wensen van mensen die het zwaar hebben. Er was een echt paar waarvan de man een dwars laesie heeft en de vrouw in een rolstoel zit. Zij sliepen altijd in twee eenpersoonsbedden omdat deze in hoogte versteld konden worden, maar wij regelden een goed tweepersoonsbed. Een paar kleinkinderen zongen een lied samen met Joke Bruijs voor hun ongeneeslijk zieke opa. Mooie, kleine wensen dus." „Dat deed even pijn, maar Gor don stuurde mij later wel een sms waarin hij zei: sorry Jan, jullie doen juist veel voor oude mensen. Die eerlijkheid waardeer ik, excu ses aanvaard dus. We steunen veel projecten en zijn nu bezig met het 'Ben Oude Nijhuis' in Rotterdam. Volgend jaar novem ber gaat het open en werken er drie verzorgers op acht bewoners in plaats van twee op 20 zoals ge bruikelijk." „Ouderen hebben recht op een volwaardig leven en daarom steu nen we ook het manifest van Hugo Borst. Je moet perspectief bieden en niet zoals Edith Schip pers zeggen: je leven is voltooid want je kan de zorg niet meer betalen en bent eenzaam. Tijdens het leven duwde de overheid alle zorg naar de markt, maar de dood gaat de overheid faciliteren. Het was een misdadig voorstel van Schippers terwijl zij goed weet dat een grote groep ouderen een beetje steun kan gebruiken. Je moetje bijna schuldig voelen van Mark Rutte als je tachtig bent, maar die mensen horen er toch gewoon bij? Tien jaar geleden werd ons nul eigen risico beloofd, maar nu moeten we standaard 385 euro betalen en de premies blijven stijgen. Ik kan het prima betalen, maar veel ou deren niet." „Gemiddeld zal het meevallen, maar veel mensen mijden zorg en kunnen medicijnen niet meer be talen terwijl het geld bij verzeke raars tegen de plinten klotst. Die marktwerking heeft veel kapot gemaakt; het ziekenfonds moet terug en we moeten stoppen met praten over een voltooid leven." „Ik zou het liever humaan noe men. Het kan toch nauwelijks slechter dan onder Martin van Rijn? Het manifest van Hugo Borst is kamerbreed aangenomen dus ik ben benieuwd naar zijn plannen vanaf januari." „De marktwerking en decentrali satie van de zorg is een ramp voor kwetsbare ouderen. Veel gemeentes korten ouderen op de thuiszorg en met het geld dat ze overhouden kopen ze lantaarn palen. Geld voor de zorg moet naar de zorg." wg magazine 53 k zappen j In deze prestigieuze 10-delige serie van Oscarwinnaar Paolo Sorrentino (La Grande Bellezzavolgen we het (fictieve) verhaal van Lenny Belardo als paus PiusXIII. Met hoofdrollen voor Jude Law en Diane Keaton, W¥ The Young Pope, nu op Videoland 22 Voor de 22ste keer buigen kandidaten zich over weten schappelijke vragen. De Nationale Wetenschapsquiz, zondag, 20.20 uur, NPO 2 Nederland wordt in de 17de eeuw van alle kanten aangevallen. Michiel de Ruyter vecht alleen voor het landsbelang, maar zijn successen maken hem in de ogen van de macht te populair. Een groots opgezet historisch spektakel van Hollywoodallure. Met Frank Lammers en Barry Atsma. Michiel de Ruyter, maandag 20.20 uur, NPO 1 Slagter vervult kleine wensen in kerstshow Tekst: Bas Hakker et programma is al opgenomen. Was het een succes? Max Maakt Mogelijk Kerst- special, 24 en 26 decem ber op NP02 Gordon zei onlangs ergens dat Max niks voor ouderen doet. Waarom zijn die projecten nodig? De cijfers wijzen niet op een inkomensdaling voor ouderen. Een vrij christelijk standpunt. Wat verwijt je Van Rijn?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 130