de 50 Remco weer thuis na val uit hoogwerker Icarusje Of ik niet te grof was? Ja, natuurlijk! Maar ik spreek de taal van de mensen Donald Trump Wat jullie ook van mij vinden (en iedereen vindt iets van mij): ik heb het toch maar mooi geflikt, ledereen had het mis. Op 20 januari word ik de president van de Verenigde Staten. Een formidabele prestatie. Remco van Bogget Epke Zonderland Delezersen de redactie kozen de 50 mensen d 2016de meesteindruk maakten.Totenmet30 decemberteUenweafnaa demanof vrouw vanhet,aar f k had geen enkele ervaring, zei ie- dereen. Klopt. Nul. En daar ben ik trots op. Ik word de vierde presi- dent die op geen enkel moment in zijn leven ook maar iets met poli tiek te maken heeft gehad. Die andere drie, eh, ik weet het wel, zijn Zachary Taylor, Ulysses S. Grant en Dwight D. Eisenhower. Prima presidenten! Ze hadden natuurlijk wel militaire ervaring, maar die heb ik ook. Ik zat op de militaire academie van New York, waar ik een van de besten was. Maar vooruit, daar win je geen oorlogen mee. Al die vele miljoenen mensen die op mij stemden: het kon ze niks schelen. Ze hebben genoeg van de huidige politieke klasse, van het moeras in Washington, van de Clintons en alles waar die voor staan. Gebrek aan erva ring? Who cares Trump is er alleen maar voor de boze, blanke man. Daarom zou ik het niet redden. Daar zijn er wel veel van, maar lang niet genoeg. Onzin! Dit was de enige juiste strategie. Of ik niet te grof was? Ja, natuurlijk! Maar ik spreek de taal van de mensen, het kan me niet schelen of ik daarbij op tenen ga staan. Als ik zeg dat latino's verkrachters zijn, dan zaterdag 24 december 2016 'Ik deed uiteindelijk alles goed9 DINSDAG: 22 Jitse Groen 21 Douwe Bob Tcksl MARK VAN ASSEN 20 Pia Dijkstra 19 Paul Verhoeven 18 Tom Dumoulin 17 Ben Feringa 16 Hugo Borst Het besef dringt zeven maanden na de fatale val steeds meer door tot Somerenaar Remco van Bog get. Het is een godswonder dat hij zijn val van 15 meter uit een hoogwerker in Zaltbommel over leefde. Zijn twee kompanen kwamen om het leven. Maar hij weet nu ook dat hij nog een hele lange weg van revalideren te gaan heeft. De 24-jarige Van Bogget heeft af en toe moeite met de verwerking, maar dan komt de vechtjas in hem toch weer boven drijven. Zo is hij, na een lange serie operaties in het Universitair Medisch Cen trum Utrecht en revalidatie in de St. Maartenskliniek, eindelijk thuisgekomen bij zijn ouders in Someren. Van daaruit wordt hij nog wel drie keer per week naar de revalidatiekliniek in Ubber- gen bij Nijmegen gebracht. Hij probeert waar het kan zijn normale leven weer op te pakken. Zo deed hij met vrienden mee aan de dorpsquiz. En won. Epke Zonderland heeft geen vleugels nodig om te vliegen. Geef hem een rekstok en hij is in zijn ele ment. Zou hij tussendoor niet naar de stok grijpen, dan ging hij zweven in een baan om de aarde. Maar Epke is niet meer de Epke van Londen, toen hij het turnen een nieuwe dimensie gaf. Hij is niet de Epke van de WK in Nanning, misschien wel de beste Epke die het universum ooit te zien kreeg. De laatste twee jaar doet hij te vaak een Icarusje. Bam, hij valt zich een hersenschudding op training. Bam, hij stort in Heerenveen ter aarde tijdens de laatste test voor de Olympische Spe len. Bam weer een touch down, dit keer tijdens de warming-up voor de toe stelfinale in Rio. Als Epke al ooit last had van hoogmoed, is het laatste restje nu wel uit zijn systeem. Twij fels stapelen zich op. Bij twijfel gaat vliegen niet meer vanzelf. BAM! En ik hoor het iedereen nog zeggen: die

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12