OZCAN AKYOL WGGSD3. Italiaans maffialid gepakt in Utrecht II OM gaat ook in beroep in zaak- Wilders EUWS 11 Primeur schoonmaakbedrijf Column Als we Geert Wilders moe ten geloven, is het hem alle maal te doen om onze be schaving, die moeten we bescher men tegen gehersenspoelde mu zelmannen die hun onverzoenlijk heid en agressie willen distribueren. Wie de vreselijkhe den in Berlijn heeft gevolgd, kan de PVV-leider geen ongelijk ge ven: IS vormt een groot gevaar voor onze westerse wereld. Om een religieuze sekte van dat kaliber te bestrijden, dient er pru dent samengewerkt te worden, het liefst vanuit hetzelfde ideaal. De terroristen zijn immers uit op ver deel en heers. Hun grootste doel is in eerste instantie om angst en ontwrichting te creëren, daarna kan er pas worden ge fantaseerd over we reldheerschappij, iets wat ons hopelijk be spaard zal blijven. Het zal in elk geval schelen als we een duidelijk beeld van 'beschaving' hebben. Een paar minuten nadat de laffe aanslag op de kerstmarkt in Berlijn had plaatsgevonden, stuurde Geert Wilders via Twitter een foto van Angela Merkel de wereld in. Met Photoshop was er bloed op haar lichaam getekend, de bood schap kon niemand ontgaan: de PW vindt dat de Duitse bonds kanselier debet is aan de moord op twaalf onschuldige mensen. Ook een prominent politicus van de Alternative fur Deutsch- land twitterde dat de slachtoffers van de aanslag 'Merkels doden' zijn. Terwijl heel Duitsland in shocktoestand verkeerde, werd de moordpartij al gepolitiseerd, en dat op morbide wijze. Er zullen nog maar weinig men sen zijn die het vluchtelingenbe leid van Merkel omarmen, temeer omdat nu blijkt dat tienduizenden asielzoekers worden gedoogd, zonder streng toezicht en duide lijk toekomstbeeld. Maar dergelijke wantoestanden vormen geen vrijbrief om bondge noten af te schilderen als moorde naars. Onze beschaving is superieur ten opzichte van mos limfundamentalisten omdat wij met elkaar praten en constructief naar een oplossing zoeken. Op het moment dat er op het Europese continent door derge lijke tweets en uitlatingen voor polarisatie wordt gezorgd, zal de eenheid verder afbrokkelen en de tweespalt toenemen. Geert Wilders heeft het over 'onze beschaving', maar is druk bezig om die naar de filistijnen te helpen. De omgangsvormen wor den steeds ruwer en wie over fat soen begint, kan rekenen op hoon gelach en misprijzing. Ondertus sen zijn steeds meer Europeanen bang dat Islamitische Staat een nieuwe aanslag zal plegen. Ze zullen zich rijk rekenen. De zelfbenoemde tegenstander is bang en verdeeld. Wie over fatsoen begint, kan rekenen op hoongelach en misprijzing De Italiaanse politie had aanwij zingen dat de Napolitaan die ge zocht werd, in Nederland zou zijn. Daarop werd bij het Nederlandse Openbaar Ministerie een rechts hulpverzoek gedaan. Het OM stuurde vervolgens de politie op onderzoek uit. Die ontdekte dat de man in Utrecht bij een vriend ver bleef en pakte hem gistermorgen op. De kerstinkopen die hij net had gedaan, mocht hij nog over dragen aan iemand die bij hem was. De man moet in zijn thuisland Italië nog een gevangenisstraf van ruim vijfjaar en zes maanden uit zitten voor drugshandel en deel name aan een criminele (maffia-) organisatie. Hoe lang hij al vrij rondliep en hoe lang hij al in Ne derland was, wil de politie niet zeggen om andere, vergelijkbare onderzoeken niet dwars te zitten. De voortvluchtige maffiosi werd opgespoord door het speci ale politieteam Fastnl (Fugitive Active Search Team Nederland), die daarbij nauw samenwerkte met de Italiaanse politie. Fastnl houdt zich louter en alleen bezig met het opsporen en aanhouden van internationaal gezochte cri minelen, maar ook voortvluchtige tbs'ers. De opgepakte Italiaan wordt binnenkort overgedragen aan zijn thuisland om zijn gevan genisstraf uit te zitten. Cosa Nostra In 2013 werd in Nieuwegein de mafïïakiller Francesco Nirta opge pakt, die in zijn eigen land nog een levenslange gevangenisstraf moest uitzitten. Die zat net een patatje te eten om de hoek van zijn schuilplaats in Nieuwegein. Eerder dit jaar werden in Neder land ook al twee maffialeden op gepakt. Op 12 mei werd De 73-ja- rige Rocco Gasperoni, in Den Haag bekend van Rocco's Pizza, aangehouden nadat hij al vijftien jaar op de vlucht was. Op 10 fe bruari arresteerde de politie een lid van de Laudini-familie, die deel uitmaakt van de Cosa Nostra, de klassieke Siciliaanse maffia. Een wereldprimeur voor de schoonmaakgigant Gom: het bedrijf gaat 3D-brillen gebruiken bij het opleiden van personeel. Gom is daarmee het eerste schoonmaakbedrijf dat deze techniek toepast. Schoonmakers in spe krijgen vanaf volgend jaar een kartonnen houder waarin ze hun smartphone kunnen klemmen. Door die op hun hoofd te zetten en een speciaal program maatje te openen, stappen ze een hotelkamer binnen die volledig 3D is. Rondkijken doen ze door hun hoofd en nek te bewegen. „Op deze manier leren schoon makers te kijken door de ogen van de gast", zegt marketing manager Marco Konter van Gom. „Op ver schillende plekken in de virtuele kamer zijn 'i'-tjes verborgen, infor matiepunten. Door die virtueel aan te klikken, verschijnt er informatie op het scherm. Bijvoorbeeld welk schoonmaakmiddel ze moeten ge bruiken bij het reinigen van het toi let." Sneller Konter denkt dat het inwerken van nieuw personeel sneller zal verlo pen met behulp van 3D-techniek. „Nu is het nog zo dat nieuwe perso neelsleden een paar keer meekijken voordat ze zelf aan de slag gaan. Na een paar keer mogen ze zelf aan de slag onder begeleiding. Als ze dat onder de knie hebben, mogen ze al leen een kamer doen. Nu kunnen ze thuis al oefenen." Het bedrijf, dat ook schoonmaak personeel levert aan ziekenhuizen, denkt er ook al aan om een 360 gra- denversie van een operatiekamer te maken. „Het schoonmaken daarvan Zo leren schoonmakers kijken door de ogen van de hotelgast is echt een expertise", vertelt Kon ter. In andere sectoren worden 3D- brillen, die tot voor kort alleen po pulair waren onder games, ook toe gepast. Bombardier zet de hulp middelen sinds kort in bij het oplei den van treinbouwers. De toekom stige treinbouwers krijgen een bril op en kunnen met behulp van een joystick door een virtueel treinstel lopen. Daarbij hoort ook de gedeelte lijke vrijspraak van de PW- politicus. De rechter sprak Wilders vrij van aanzetten tot haat. Een ander punt is de vrij spraak voor uitspraken die het Kamerlid deed op een Haagse markt op 12 maart 2014. Daar had Wilder het over 'een stad met minder lasten en als het even kan wat minder Marok kanen.' De rechtbank deed be gin december uitspraak in het geruchtmakende proces. Het OM had een boete van 5000 euro geëist tegen de PVV-lei der, maar de rechtbank legde hem geen straf op. Wilders had meteen na de uit spraak al laten weten in beroep te gaan. Hij reageerde gisteren op het OM: „Het zal het OM en Rutte niet lukken miljoenen mensen het zwijgen op te leg gen." zaterdag 24 december 2016 @OzcanAkyol De politie van Utrecht heeft gisteren in Overvecht een lid van de Napolitaanse maffia aangehouden. De 46-jarige Ita liaan was in zijn land veroor deeld voor drugshandel. Hij had in Utrecht net kerstinko pen gedaan. Ivar Penris Utrecht Met 3D-bril op leren poetsen Dénis van Vliet Schiedam Door met hun hoofd te bewegen kunnen schoonmakers met de 3D-bril 'rondkijken als een gast', fotodreamstime —Marco Konter (Gom) Het Openbaar Ministerie gaat ook in beroep tegen de uitspraak in de zaak-Geert Wilders. Het OM wil de zaak in zijn volle omvang aan het gerechtshof voorleggen, zei de woordvoerster. Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11