Waarom word ik gereduceerd tot een bespottelijk stereotype, alleen omdat mijn zoon een vrouw heeft gevonden? eenzaamheid tegen een vrouw is aangelopen? kkk In dit prozaïsche land zingt iedereen vrolijk mee: Gooi je schoonmoeder uit het raam en de ijskast erachteraan, maar niemand luistert naar wat die man nog meer zingt in dat lied, namelijk dat hij zich zelf elke dag onder tafel zuipt en 's nachts met een engel praat. Deze raadt hem weliswaar aan om de fles te laten staan, maar ook om een moord te plegen. Iedereen mag zeggen dat zo'n man zo snel mogelijk moet wor den opgenomen. Ik niet, anders ga ik het raam uit. Als ik dat per ongeluk overleef, word ik alsnog kansloos verpletterd door een stuk witgoed. Het lijkt een beetje op een van die drieduizend foute moppen: 'Wat moet je doen als je schoon moeder zigzaggend door de tuin loopt?' 'Blijven schieten.' Normaal gesproken liggen vooral schoonmoeders met schoondoch ters overhoop. Voor de meeste mannen is een vriendin een soort moeder met wie je ook nog eens naar bed mag. Schoonmoeders worden onrustig van dat gedoe in bed, net als schoonvaders. De basis van het vaderschap is toch datje elke pummel die aan je dochter zit, het ziekenhuis in wil slaan, net zolang totdat er eentje langskomt die je niet meer aan kan, en dat zal je schoonzoon dan wel zijn. Schoonzonen zullen vast ook nog weieens problemen hebben met hun schoonmoeder, maar zolang hij 'zijn eigen' niet 'hele maal laat gaan' zoals in dat liedje gebeurt, valt er wel iets van te maken. Bovendien begrijpt een schoonmoeder meestal wel wat hun dochter in die jongen ziet, en anders is ze bereid te doen alsof. In mijn geval ligt het precies andersom: ik ben dol op mijn schoondochter. Zij ook op mij trouwens, of ze kan zo goed liegen dat ik het haar vergeef -> wg magazine 39 •k'k'k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 116