Bekende schoonmoeder 'HAAR BEKENDHEID SPEELT IN DE FAMILIE EIGENLIJK NOOIT EEN R0L' magazine Actrice Gerda Havertong (70) is de schoonmoeder van Marga Lenten (48). Gerda: „Mijn echtgenoot Roelof en ik vonden altijd dat het nogal lang duurde voordat Rein- hout een leuke partner had. Ik organiseerde weleens etentjes waarbij ik hem voorstelde aan een vrouw die ik aardig vond. Ik heb een groot netwerk, moetje weten. Ik dacht: je weet maar nooit. Dat was niet uit bemoeizucht hoor, maar uitsluitend omdat ik hem graag gelukkig zie. Het liep heel anders: hij kwam zelf met de frisse en pittige Marga aanzetten. Dat is alweer achttien jaar geleden." Marga: „Ik vond het ontzettend spannend om Reinhouts familie voor de eerste keer te ont moeten. Dat was bij de opening van een ten toonstelling van Roelof. De hele familie stond in een rijtje opgesteld om me te ontvangen. Ik kreeg meteen een rood hoofd." Gerda: „Toch zag ik meteen: dit is een goed stel. Zoiets voel je aan. Ik had die avond allerlei hap jes gemaakt, waaronder een gerechtje met garnalen. Daar houdt Marga helemaal niet van bleek later, maar dat wilde ze uit beleefdheid niet laten blijken. Ik zie nog voor me hoe Rein- hout haar daarbij op haar gemak stelde, heel schattig." Marga: „Gerda weet als geen ander hoe je een goede sfeer creëert. Bij etentjes kunnen er altijd een paar extra stoelen bij, iedereen is welkom. Dat vind ik heel leuk aan haar. Haar bekendheid speelt in de familie eigenlijk nooit een rol. Als we op pad gaan, valt het ineens op. Bij het af zwemmen van onze kinderen wilde iedereen een handtekening van haar. Dat lijkt me soms best pittig." Gerda: „Tja, ik ben nu eenmaal een van die Bekende Nederlanders met wie een hoop mensen zijn opgegroeid. Het went hoor." -Gijs van der Sanden WG 35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 112